02.08.2019 CUMA BURSA

02.08.2019 CUMA BURSA

1.Ayak: MODALIGÜÇLÜBEY (10) Haziran ayı sonlarında ilk yarışında kuponumuzda vardı o gün beceremedi ama iki yarış görüp tecrübesi arttıktan sonra son yarışını nerdeyse kazanacaktı, sonlarda çok etkili gelmişti. Bu safkan Ankara'dan Bursa'ya geçti ve geçtikten sonra daha da kendine geldiği görülüyor. Bursa kumunu sökerse bu sefer çok işi yapabilir. Safkanı başa koydum ama rakipleri ile beraber değerlendirdim. Bu Zanjero yavrusu BIG ALEKSANDIR (1) derece çalışınca kötü gözükmedi. Onu öncelikli rakip olarak yazdım... Galoplar KUZEY YAĞMURU (5) diyor, Bursa saatçi arkadaşlar bu safkanı çok methediyor. UMAY (11) ilk yarışında herkes oynadı ama start sorunu yaşadı hiç başlamadı, arkasından koştuğu yarışta 2 boy kaldı Selim İpek zorlamadı bu sefer sıfır puana düştü ve kuma çıkıyor. Yarış tecrübeleri fazlalaştıkça kazanmaya yaklaşan isimler FASTN FAMOUS (3) ile JUDY FAST (9) ilaveleri ve bir kaç yere yazılıp silinip bu koşuya Sinan Özen'le katılacak KOSOVA ATEŞİ (4) geniş kuponlara ilavesi ile bu koşuyu geçtim. .

2.Ayak: İstikrarsız safkanlar bir aradalar. Jokey tercihlerine bakıyorum onlarında istikrarlı olduklarını söyleyemeyeceğim. Erhan Yavuz programda tek ata binmiş oda TURGAY BAŞKAN (1). Nurettin Şen 63 kiloluk ata deklare olmuş, koşuda Dikenciklerin atı varmış ona yazılmamış ama deklare olduğu JUNIOR DANCER (2) da vasat yarışlar koşuyor. DOCTOR HOUSE (4) en ilgimi çeken at ona İsmail Dinar yazmışlar ekürsine Nevzat Avcı binmiş. Kocelide hazırlanıp gelen PAMUKBABA (3) ya Selim İpek deklaresi yapılmış, Selim çalıştırdığı ata bindiğinde çok oynuyorum, bu atı çalıştırmamış ama değerlendiricez. Yalnız bu safkanlardan önce RASİM KAPTAN (7) yazacağım. Çok sık koştuktan sonra arıza yaptı daha sonra geri alınıp dinlendi arkasından gördüğü yarışlar ve son ikinciliği gayet iyi.Son yarışına göre çok kilo aldı ama sürprize WIND POWER (5) ile neden kum yazdıklarını anlayamadığım GÜMÜŞ KAFES (10) düşünülebilir.

3.Ayak: Uzun mesafeleri seven ARCHIE (1) kilosu çok ağırlaşmış olsa da Okan Gökçe iyi biner, kendini son metrelere saklarsa kazanabilir. Bence öncelikli rakibi görünen son yarışlarında başarılı performanslar sergileyen CLOUD WALKER (2) kadar önde çok boş kalacak ve kaçarak bitirmeye çalışırken fazla rahatsız edilmeyecek LADY SNOW (6) da dikkate alınmalı. REFFERANCE (4) Handikap 14 teki ikinciliğinden sonra çok kilo düşmüş olarak bu koşuya giriyor dördüncü isim olarak yazılmalı ve son uzun mesafe çim yarışında az farkla üçüncü kalan ŞEHRİBAN (3) ile koşu kapatılmalı.

4.Ayak: Yamak 2 yarışında % 60 Agf yi yakalamış PASTOR (1) son yarışında Ahmet Çelik ile Tomiris Jettay arkası uzak geride üçüncü olmuş, herhalde o yarış baz alınınca da bu kadar favori çıkmış. Dileyen tek yazabilir paşa gönlü bilir ama benim içime hiç sinmedi. Kendi kuponumda başta Tayyiphan arkası üçüncülüğünde beğendiğim, bugün kilo alsa da şansı yüksek FALÇATA (2) başta daha sonra RAY OF SUNSHINE (4) ve HAS (5) ilavelerini yaptım.

5.Ayak: Bursa'dan gelen haberlerde ekürilerin çok iyi koşacağı, ikisininde kaznamak için saldıracağı özellikle söyleniyor. LÜLEBURGAZ (9) çimde iki yarıştır oynuyoruz iyide koşup kazanamıyor ama Bursa'da olsun İstanbul'da olsun gösterdiği performansları oldukça değerli. LİZARDON (7) ise en son Kocaeli'de kısa mesafe kumda dördüncü oldu bugün biraz daha uygun kilo ile koşacak. Ben bu iki isimden birinin iyi bir taktikle kendini birinciliğe atacağına inanıyorum. Benim gözümde ikisi de şanslı, ikisi de yarışa saldıracak, ikili bile bitme ihtimali var.

6.Ayak: Bugün kısa bir istirahatten sonra Bursa da kum pistte 1400 metreli Handikap 15 koşuda  startla birlikte yarışın temposunu belirleyerek güzel bir dinçlik yarışı yapabilecek SULTANBATUR (12) başa yazacağım ama kalitesi ile her zaman kuponlarda kendine yer bulması gereken, durumu iyise bu grubu sırtında taşıyacak  TUĞALP (3), son yarışı kötü olsa da ikinciliklerinde beğendiğim ALTINONUR (4) ve dördüncülükleri ile kıpırdayan HASAN ABİ (14) sağlam kuponlara yazılacak isimlerdir.

BURSA ALTILIM

1.Ayak: 10.1.5.11.3.9    
2.Ayak: 7.1.2.4.3     
3.Ayak: 1.2.6.4       
4.Ayak: 1.2.4.5               
5.Ayak: 9-LÜLEBURGAZ        
6.Ayak: 12.3.4.14           

BOL ŞANSLAR

Yorumlar  

#5 merto metin 02-08-2019 19:03
O her zaman ortak ABİ
Kupon bayide abi o gidip alayım dedi malum biz pazarcıyız ordan oraya koşturuyoruz Vakıftan yarın alır almadan foto isterim abi watsap tan sana yollarım
#4 Ufuk 02-08-2019 18:56
Tebrikler Metin...
Kupon varsa koysaydın resmini
Mehmet Abide ortakmı
Sarıyere selamlar
#3 merto metin 02-08-2019 18:26
Abciğim 12500 beklerken 25 bin almışız sonda 4 çıkmış sayılmış yalnızca ücünc ayak 1-2 bırakıp senin yazmadığın Goldmark ekledim bilemezsin çok iyi geldi ALLAH RAZI OLSUN
#2 süleyman 02-08-2019 18:18
Tebrikler
#1 serdar 02-08-2019 14:27
EMEĞİNE SAĞLIK ABİ...HERKESE BOL ŞANSLAR.

You have no rights to post comments