01.08.2019 PERŞEMBE KOCAELİ

01.08.2019 PERŞEMBE KOCAELİ

1.Ayak: İstanbul çim yarışlarının ardından Kocaeli kaba kumuna gelen ZEHTER (11) sentetikte başarılı yarışlar yapmış ama daha kazanamamış her seferinde ciddi birkaç rakibe takılmıştı. Bu safkanın Anneden kardeşi Ebu Emir 11 tane kazandı bunların hepsi kaba kumdaydı ve orijin olarak bakınca Zehter'inde kaba kum koşması lazım. Kazanma ihtimali yüksek olsa da bu tip atlara güven olmaz dedim, hele ilk ayaklar ciddi zorlu geçmeye aday koşulardan oluştuğu için KANMAN STAR (5), AFRA TAFRA (1), STAR GOLD (9), GEETA (4) ve DAENERYS (3) ilavesi yaptım.  .

2.Ayak: Cazip haldeyken kazanan BİŞKEKHAN (4) en sonunda kıpırdama gösteren KOCAMEMED (11) ve ŞAHCAN (9) önünde kazanırken gayet iyi bir performans ortaya koymuştu. O gün sahada herkes Şahcan oynamış, benim sonradan haberim olmuştu, atta hakkını verdi, gayet iyi koştu ama kazanamadı. Bugün son iki yarışında kıpırdamış Kocamemed ile birlikte bu iki isimde öncelikli kuponlarda olacak. MAHSUNKRAL (1) üçncülük serisine devam ediyor, üç üçüncülük bir birincilik yapabilri dedim favori safkanı kuponuma ilave ettim. Daha sonra geniş kuponlara ŞİMŞEKBERK (2), KELEŞHAN (6), TUĞTEKİN (7) ve CAHİTĞA (5) yazdım.

3.Ayak: Kocaeli'de son uzun mesafeli yarışında favori olarak koşan ama Hosli ve Sideli'nin arkasında üçüncülük elde eden BLACK WASP (3) ı yanına ayarında at yok. Çocuk düzgün binerse kazanacaktır, gönül rahatlığı ile kuponlara tek yazılabilir. Ekürinin gözden çıkardığı Winners Pride çok uygun miktarlara şu an satın alınabilir, safkan ufak tefek sorunları nedeniyle tam randıman olmadan koşuyor, çözene para kazandırır. Ben tek yazdım Winners Pride eklemedim ama ikili bahis için bu safkan kuponlarda düşünün...

4.Ayak: İki tane Altaha yavrusu bu koşunun kapaması olur. İkisinin de kilosu ağır belki zorlanacak gibi duruyorlar ama İLİLGE (2) rakibine göre bir adım önde daha sonra GÜRGÜR BABA (1) şanslı görünüyor. Geniş oyuncular ne zaman ne yapacağı hiç belli olmayan YURDAKUL (5), son yarışı kötü olsa da bu grubu geçmişliği olan OĞLUM KAYRA (3) ve Bursa'da ki gereksiz Kısa Vade yarışını dikkate almadığım GÜLENYÜZ (4) ilavesini öneririm.

5.Ayak: İzmir'den çok iyi hazırlıklar yaparak Kocaeli'ne gelmiş KÜPŞEKER (5) in, daha çok çimde koşmuş olmasına rağmen vasat rakipleri geçebileceğini düşünerek tek yazılabileceğini düşünüyorum. İki tekli oynayıp diğer yerleri çok kalabalık geçeceklere bu safkan önerimdir ama MY GÖKSU (8) Bursa'da son yarışında binen Ayhan Kurşun'u Kocaeli'ne taşımış getirmiş geniş kuponlara ilave edilmeli ve iki yarış görüp, İstanbul iç pistinde gizliden gizliden bu koşuya hazırlandı diye duyduğum ÇEŞANLIKIZ (1) ilaveside geniş kuponlar için olmalı..

6.Ayak: Son ayakta MAGIC IVALIO (3) gayet başarılı bir safkan olmasın arağmen çok sık koşulmaktan etkilendi,Nisan ve Mayıs aylarında o kadar aralıksız koştu ki en sonunda sorunlar gösterdi iki ay dinlenmek zorunda kaldı. En son İzmir'de yaptığı yarışla toparlanmaya ve nefes açmaya çalıştı ki, gördüğü yarış iyi geldi kendini toparladı diyenler de var. Eğer toparlandıysa bu rakipleri kolay vurur geçer kazanır. Ama toparlanamadıysa bu sefer yanına SON OF HAKEEM (4), STEEL MATADOR (11) ve KEDİM (15) yazmak gerekir.

Üç tane alternatif tekim var siz kendi kurgunuzu yaparken dersinizi çalışın aklınıza yatanı kullanıp diğer tarafları kalabalık tutmaya çalışın.

KOCAELİ ALTILIM

1.Ayak: 11.5.1.9  
2.Ayak: 4.11.9.1  
3.Ayak: 3-BLACK WASP  
4.Ayak: 2.1   
5.Ayak: 5-KÜPŞEKER 8.1
6.Ayak: 3-MAGIC IVALIO 4.11.15

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments