01.08.2019 PERŞEMBE ANKARA

01.08.2019 PERŞEMBE ANKARA

1.Ayak: İlk ayak favori verilen MONTEGO (3) ya biraz bakalım. Maidenden Ankara çiminde 1200 metrede çıkan safkan arkasından Ankara çiminde koştuğu yarışlarda birincilik alamamış. Haziran ayında Ankara'da kazanmış ama kumda birincilik almış diğer çim birincilikleri hep İstanbul'da olmuş. Kumda kazanırken'de bugün bence ciddi rakibi olacak TURBOCU (7) nun yarım boy önündeymiş, o yarışı baz aldığımızda çok kilo düşen Turbocu bu sefer şansını oldukça arttırmış. Fakat Turbocu'nun da Ankara'da en son 2017 de kazandığını düşünürsek şanslı dediğimiz atların bile yarış içi handikaplarının en kadar fazla olduğunu görüyoruz. İki yarış önce gayet etkili sprint yapıp kazanan YAKUTİYE (6) nin bu sefer aynı başarısını tekrarlaması olası. Çakmakşah kazanırken gayet başarılı koşup üçüncü kalan ASİL RÜZGAR (8) ın bu sefer Müslüm Çelik ile daha iyi koşma ihtimali yüksek. Geniş kuponlar kapasın diyeceğim ve ben geniş oyuna KARAÇELİK (4) ve AKARNEJAT (1) yazıp mümkün olduğunca kalabalık tutacağım. Ama hafif kiloluların şansının daha yüksek olduğunu Montego ön planda olsada kilodan yana 50 liklerden birinin kendini birinciliğe atabileceğini düşünüyorum.

2.Ayak: İki yarış önce 58,5 kiloluk LAPREGRINA (4) yı Ali Kaçmaz almış birinciliğe atmış son metrelerde bu ikili kanatlanmıştı. Sonra safkan Ahmet çelik ile 60 kilo ile bir yarış yaptı aynı mesafede kazandığı yarışa göre 1,5 saniye kadar daha iyi koştu ama üçüncü olabildi. Son yarışına göre 9 kilo aşağı koşan safkan bu sefer en az 2 saniye kadar daha iyi koşar ki derece olarak bakarsak bu rakipleri yine geçebilecek durumda olur. Yalnız LUCID (6) gibi devamlı startta kalan ama çıkışta eksik olmasına rağmen sonlarda çok iyi görünen ciddi bir rakibi var. Kazanırken Lapegrina Lucid'i az farkla da olsa geçmişti. Arkasından lucid Kısa VAde 6 koştu beşinci kaldı ve buraya geldi. Yalnız Lucid'in de iki artısı var birincisi Uğur Temur'dan kurtuldu, Müslüm biniyor, diğeri de kilosu 50 ye düştü 4 kilo daha hafif koşacak. O yüzden öncelikle bu ikili kuponlarda olsun. Bu ikili tahminim favoride çıkacaktır ama Ali Kaçmaz'ın son İstanbul yarışında üçüncü yapıp bıraktığı benimde koşuda çok beğendiğim BELEKİ (2) kilosu ağırlaşınca biraz geri planda düşünülebilir. Bu safkanı mutlaka kupona yazacağım gibi son yarışında ağırlaşan sahadan etkilenen, ondan önceki ikinciliğinde ise bariyerde kalıp dıştan sprint atan rakibi göremediği için kaybeden AYBARS (1) ta ihmal etmeyeceğim. Bu koşuyu dört atla geçebilir yer varsa bu kilo ile iyi koşacak İSMİHAN (8) ilave edebilirsiniz.

3.Ayak: WOUND HURF FULL (6) son yarışında pistin ağırlaşması nedeniyle istediği gibi koşamayan bu tay hayatının ilk yarışında gezinti yapar şekilde 59.96 lık performans göstermişti. Gezinti dediğime bakmayın o gün Müslüm binmiş attan mı korkmuş ne yaptıysa yalnızca tutunup gelmişti. Bu yarış Gökhan Kocakaya gibi bindimi hakkını veren jokeyiyle kazanırsa hiç şaşırmam. Geçen haftaki hayatının ilk yarışında HASANET (4) i Ankara'da herkes tek deyip durdu, safkana nazarmı değdi ne olduysa, starttan çıktı, deparlanamadı, grubun gerisinde kaldı, sonra dışa çıktı zaman kaybetti, Özcan pek orlamadı, sonları da tutarak dördüncü bitirdi ama pistte bana dolaşıyor gibi geldi, bir sonrakini kazanır diyemedim. Özcan'da devamlı bindiği Bekiroğullarının baktığı KANEKONUNOĞLU (5) na binince safkana Akın Sözen deklaresi yapılmış. Startı 2 çekmiş bariyerde bir yer yakalar çok dışarıları dolaşmaz ise Hasanet'in şansı olur. Kanekonunoğlu daha sonraki ihtimal birde her yarış startta kalıp tatminkar koşan ama yarışı başlarken kaybeden DEMİRKURT (3) yazalım, birde çok süratli tay MAGICIAN GOSHA (7) ilavesi yapalım, çıkar liderliği alır belli olmaz hiç durmadan bu safkan bitirir diyelim sağlama almış olalım..

4.Ayak: Karakartalım'ın burun gerisinde bitirdiği yarışta çok beğendiğim DÜELLO (2) kazanır tutuyorum ama KArakartalım o yarıştan sonra büyük hayal kırklığı yaptı bu safkanında bu şekil koşmasından korkuyorum, Alternatif tek adayım olan safkana güçlü rakiplerle ciddi mücadelelere girişmiş ve her seferinde elinden geleni yapmış HOPEFUL (1) rakip görüyor bu koşuyu iki isimle geçiyorum. Uzun aradan sonra yarış gören VIOLIN SONATA (4) çok geniş kuponlarda değerlendirilebilir.

5.Ayak: TANCANBEY (2) son yarışında favoriyken Karataş ile herkese ters köşe yapmış Kreacher'a geçilirken gösterdiği başarılı performansın yanına bile yaklaşamamıştı. MISS ELENI (1) kötü koşmayan ama bir türlü kazanacak performansı gösteremeyenlerden biri. GLEN (3) iki yarış önce son 200 de çok gerideyken uçarak gelmiş aralardan çıkarak kazanmış ama son yarışında çok startta kalmıştı. Bugünde kalmayacağının garantisi yok. Bu üçlü bültenlerde favori çıkacaklardır ama bu üç isimde bekleyip sonradan gerçekleştirecekleri ataklar ile sonuca giderler. Üçününde handikpı var üçünede güvenilmez. Ben bu koşuda ilk şansı önde iyi bir tempo yakalayacağına inandığım MADE IN FOÇA (7) ye veriyor hemen arkasına yatacak olan ve rölanti tempoda rakibinin arkasında yorulmadan gidip son metrelerde onu atlatabilecek MADENCİ (6) yi de ikinci sırada düşünüyorum. YArış başta bende 7-6 sonda diğerleri.

6.Ayak: TUMBULÇİÇEĞİ (4) hayatının ilk yarışında çimde bariyer dibinden çıktı hemen kendini öne attı sonra çok ısrarcı olanlara liderliği bıraktı ve bugünde binen Müslüm Baydan ile virajdan sonra rakipleri ayırıp gitti farkı açtı kazanırken çok rahat ve havalıydı. İkinci yarışında Ankara'da ama bu sefer kumda koştu. Önde ısrarcı olanlara liderliği bırakıp, dışlarında bir yer tuttu. Virajda geldi liderliği aldı fazla oyalanmadı yürüyerek geldi tempoyu yükseltti uzak yaptı kendi halinde kazanırken Kaizbert'in çok ilginç bir temsilcisi olduğunu gösterdi. İkinci kim olur derseniz herhalde MİHMANLI Olur derim ikili için bu safkan denenebilir ama para vermez üçüncülüğe ATILGAN KURUŞ yazıp 4/3/5 üçlü bahis oynanabilir.

ANKARA ALTILIM

1.Ayak: 3.7.6.8  
2.Ayak: 4.6.2.1.8  
3.Ayak: 6.4.5.3.7  
4.Ayak: 2.1.4   
5.Ayak: 7.6.2.1.3  
6.Ayak: 4-TUMBUL ÇİÇEĞİ  

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments