27.07.2019 CUMARTESİ ANKARA

27.07.2019 CUMARTESİ ANKARA

1.Ayak: Kumda başarısı daha doğrusu birinciliği yok diye ONATKAN (9) bugün pek tutulmuyor ama Bünyan'ın Anneden kardeşinin kum koşmama gibi bir durumu nasıl olur... Safkanın her yarış başına türlü türlü belalar geldi, yoksa bugün çok tutulurdu, hatırlıyorum daha ilk yarışında kumda startta kalıp başlamıştı, buna rağmen üçüncü olmuştu, yoksa kazanabilecek durumdaydı. O yüzden çok sık koşan ve 4 gün önce piste çıkmış rakipler yanında Onatkan'sız oyun oynamayalım. ASRASYAD (2) genelde Urfa civarı koşarken Ankara'ya bir geldi pir geldi her yarış iyi koşmaya başladı. Ankara'da 3 tane kazandı daha da iyi şeyler yapabileceğini yaptığı tabelalarla gösterdi. Bugün sınıf atlamış artık üstünde Karataş var. Çizik ile Kısa Vade de son yarışında kötü koşması çok değerlendirilecek bri koşu değil bu sefer kazanma ihtimali var. DORU YİĞİT (1) formda ama 61 kilo bu safkanı etkiler dedim üçüncü sırada yer verdim. 4 gün önce Doru Yiğit arkası en geri bitirmiş olsa da ÖZBATU (6) bu sefer farklı koşar dedim ve çok geri takip etmezse DERİN MAVİ (4) ile kuponu kapadım. Geniş oyuncular için KELEMER (5) ve ŞİMŞEKBERK (7) ilavesi düşünülebilir dilenirse HEPSİ deyip ilk ayak sıfır risk ile geçilebilir.

2.Ayak: Bazı atların devamlı alıcısı oluyor kimle koşarsa koşsun öneriliyor. Bu seneki yarışlarında da ZEHİR HAFİYE (7) öyle çok oynanan ve her yarış mutlaka kulağıma söylenen bir isim. Bazen iyi bazen kötü koşuyor ama yarışın gidişatı lehine olduğunda kendini gösteren performanslar sergileyen bir isim. Bugün yarış süratli gider, önde ciddi bir mücadele olursa, onlara bulaşmadan yarışı iyi yerde takip edip, sonlarda etkili olabilir. Kısa Vade koşup startta da biraz oyalanıp başarısız olduğu son yarışını pek ciddiye almıyor BABADAĞINOĞLU (10) ilk rakip olarak öneriyorum. BUZUL (9) önde bozulmaz ise sonlara kendini saklayabilir. Önde çok yüksek tempo olur oda tempoya uyarsa sonu kötü bitebilir. Koşunun süratli gitmesinden avantaj sağlayacak ÖZKARA (11) ve son dakika haberlerinde hakkında iyi bilgiler gelen HÜMASULTAN (2) ana şablonda yer alacak diğer isimler. KÖRDÜĞÜM (3), AÇIK KIRMIZI (6) ve ÇAKIRALİ (8) kendi kuponumda yer kalmadı ama dileyen geniş oyuncular yazabilir.

3.Ayak: Kaçmaz SEFİRA (5) ile kazanmayı bekliyor. Eküri çok iyi hazırlamış Ali'de iki yarış önce güzel bir birincilik alıp son yarışında kısa da başarısız kalan ata bugün farklı bineceğini cezadan sonra ilk birinciliğe için bu safkanla çok yakın olduğunu söylüyor. Bana göre de aynı formunu koruyan safkan 1400 metrede çok şanslı ve tek rakibide CAİZE (1) ve GÜZELÇOCUK (7) ekürileri olur. Caize yalnız koşsa ona göre çok kilo avantajı olduğu için SEFİRA TEK düşünülebilir yanına at yazmazdım ama ekürisi hafif kilolu olduğu için geniş kuponlarda iki atla bu koşu geçilir gibi görünüyor..

4.Ayak: Uzun mesafelerde çok iyi performanslar sergileyen ve devamlı iyi koşan OSMAN BABA (3) ya bu sefer Gökhan Kocakaya binmiş. Kazanır diye güçlü bir eğilim var ve sahadan da ahırlardan da çok şanslı abi tek yaz diye yönlendirmeler geliyor. Ama ben son yarışında geçilmemesi lazım deyip tek yazdığım FIND THE WAY (1) i yazmadan oynamak istemiyorum. Son yarışında kumda çok iyi koşacağını söylemiştim rakip verdiğim Archie'ye geçildi ama yinede kum performansının boş olmadığını gösterdi. Bugün Karataş deklare olması ilginç. Karataş yeni Menajer değiştirdi menajerin tercihlerine göre biniyor ve bu yüzden hiç binmediği atlarda görebiliyoruz. O yüzden ikisini beraber yazıp geçelim.

5.Ayak: Son yarışlarında pek dikkat çekmesede ERKMEN (6) artık kıvama geldi diyor başa öneriyorum. Uzun aradan sonra üç yarış gören safkan için bugün hazırlıklar tam olmuş koşu hedef yapılmış durumda. Cesaretli oyuncular için günün teklerinden biri olabilir. Ben üçüncü ve dördüncü ayakları azar atla geçmesen burayı kuponumda tek bırakırdım. Benim gördüğüm kadarı ile İNANLIM (4) ve TEMİZKAAN (10) öncelikli rakipler. At yazmaya kalkınca yazılacak isimlerde var ama son ayak çok kalabalalık tuttuğum için burayı da bu üçlü ile geçmek istedim.

6.Ayak: Aslında detaylı çalışınca çok cazip bir tek adayı karşıma çıktı ama yazmak yürek ister. Yarış hayatına başladığı Mart ayındaki yarışı pek baz almıyor, sonrasında hazır olmadığı için ara verip, yeterli hazırlıklarla girdiği son yedinciliğinde bana çok büyük ümit veren SUVLA BAY (16) başa koyuyorum. AGF'si % 1 in altında olan bu safkan ne kadar bu oranı yukarı taşır bilemem ama benim ilk sırada düşündüğüm isimdir.  Rakipleri ise sırasıyla IRON HELL (6), OSCURO (7), BOLD FIGHTER (2), ORPHAN GIRL (15) ve BIENVENIDOS (10) diyelim geniş kuponlara ise STRONG HOLD (9) ile DIRECT WIN (11) önerelim.

 

ANKARA ALTILIM

1.Ayak: 9.2.1.4.5.7
 
2.Ayak: 7.10.9.11.2.3.6.8
 
3.Ayak: 5-SEFİRA                 
4.Ayak: 3.1    
5.Ayak: 6.4.10    
6.Ayak:

16.6.7.2.15.10 

Son Ayak : 6/16
Normal İkili: 162.60
Sıralı İkili   :  312.95   


 

 

BOL ŞANSLAR

Yorumlar  

#3 Fatih Korkmaz 28-07-2019 13:01
Tşklr ufuk by
#2 İbrahim Oniki 27-07-2019 19:22
Osman Baba tekiyle bizde yakaladık ama sonda 16 gelse çok büyük para alırdık
#1 Hayri Kul 27-07-2019 19:14
Sayenizde yakaladım Ufuk Bey tesekkurler

You have no rights to post comments