18.07.2019 PERŞEMBE ANKARA

18.07.2019 PERŞEMBE ANKARA

Bugün Ankara'da 9 koşu ve ciddi favori çıkacak bir kaç at var, bir çok yarışseverin kuponunda aynı tekler olacak. Benim kurgum tamamen değişik isimlerden oluşacak, favori teklerim olabilir ama tahminen ciddi favori isimlerden olmayacaklardır. Şunu unutmayın her zaman kendi kurgunuz en iyi kurgudur benimki size bir nebzede olsa yol göstermek için hazırlanmaktadır, doğru kurguyu kimin yapacağı belli olmaz, doğru yapan da kazanır.

1.Koşu: Uzunları iyi koşan EL RAPIDO (6) nun büyük ihtimal yarışı çalıp götürmesini bekliyorum ama yakın takip edecek isimlerde mevcut. Önde kolay tempo koyarsa El Rapido yarışı kazanır ama Heymarja nın yaptığı koşulardaki taktikleri El Rapido'yu yalnız bırakmayağını gösteriyor. Kilo avantajı El Rapido'da olduğu için daha şanslı gördüm, başa koydum, ağır kilolu Heymarja ile çok sık koşan King Ömer sildim kalan üç at içinde de bir tek BEYBORA (5) rakip olur dedim 6/5 geçtim.

2.Koşu: Birinci koşuda hafif kilolular şanslı demiştimbu koşuda da ağır kilolular çok şanslı görünüyor. Öndeki mücadelede MADALYON (3) bence biraz daha avantajlı ama kolay gittiği yarışlarda sonunu getiremedikleri de oluyor. YARAMAZ (4) ın Akın Sözen ile gayet iyi bir uyumu ve öndeki mücadeleden yararlanacak bri formu var. Tabi bu safkan öne gitmemeli beklemeli sabırlı olmalı. Kaçarsa bence sonunu getiremez o yüzden beklemeli. HAKİMBABA (1) ve KALFALARBEYİ (2) daha sonraki iki şanslı isim. FATİHBABA (6) ya uzunda dikkat demişim bugün sıfır puan ve burada tek dışarıda kalan ATEŞHATTI (5) da yazalım koşuyu riske almayalım, burası çok ciddi sürpriz kokuyor.

3.Koşu: Büyük ihtimal ABJARKIZ (1) büyük favori çıkar ama son koşusunu seyrettikten sonra bana hiç uymaz MALA MOJA (4), CEYLİNCAN (2) ve DREAM (3) bile eklerim bu koşuyu kapar rahat seyrederim..

1.Ayak:  Bu koşuda herkes başka başka şeyler oynayacak tahminen rakiplerini çok bariz ayıran at olmayacak ama OĞLUM EREN (5) i çok fazla tutuyorum. Önde tempoyu koyup gidecek olan bu safkan kendisini yakın takip edecek, son yarışında tek verdiğim ama Baldemar'ın temposuna ayak uyduramayan TİPİTİP (3) in kendisini sıkıştırmasına izin vermezse çıktığı gibi bitirebilir. Tipitip bu sefer rakibini önde bırakmaz istemez biraz fazl atempo yaparsa o zamanda arkadan gelecek isimlerden ATEŞİN KANATLARI (4) ciddi derecede şanslı olacaktır. Kreacher'ın kardeşinin Babası Toruc Makto olursa o safkandan ne beklersiniz. Bahsettiğimiz safkan DUMBLEDORE (6) ve iki yarış kapalı gözlük olmadan koşan ve başarılı olamayan bu isim koştuğu son yarışında taktığı gölüğünde etkisiyle birinciliğe ulaştı. Yarışı gayet tatminkardı, idmanlarındaki iyi işleride sürpriz yapabilecek isim olduğunu gösteriyor.  Onuda yazdık tam oldu İki adı büyük jokey bu koşuda puanlamada öndeler ikisini de geride bıraktık. Birde geçen senenin Açık Gruğ koşan ismi var uzun zaman sonra sahay ageliyor onuda kupona eklememiş olduk. Nasıl yapıcaz çözemedim mecburen HAWKING (2), İZ BIRKAN (1) ve SKY MOON (7) geniş kupona ekleyelim.  

2.Ayak: İlk altılının beşinci ayağına kadar geldik üç ayağı geniş kuponda kapadık ve daha tekimiz yok. İkincide tekimiz var rahatız da ilk altılı için galoplarında çok beğendiğimiz bir ismi tek olarak yazacağız. Haziran ayı içerisinde Ankara'da 1000 metre çim ve 1300 metre kumda iki yarış koşan, ikisini de 23 Temmuz'a kadar cezalı Ali Kaçmaz ile yapan MİHMANLI (5), son kum yarışını baş burun kaybetti ama kumda çok daha iyi koşacak potansiyelde göründü. Hayatının ilk koşusunda 1000 metre çimde start alan bu safkan çıkışla birlikte öne sarkmak istemiş, iç kulvarında yarışa başlayıp dışa doğru sapan rakiplerinden etkilenmiş, yine de toparlayarak viraja ikinci girip bir ara liderliği de almış ama sonunu getirememişti. Anne soyu Cahide 73 e giden bu safkan kumda çime göre çok daha iyi koşar ve son yarışında da bunu gösterdi. En dış kulvarlardan birinden çıktı öne gelmek istedi ama içtekiler sürat yapınca biraz geride ve en dış kulvarda kaldı, düzlükte ise yaptığı etkili ataklar ile geldi ama içindeki safkanda ona takıldı ve aksiyonla yarışı Atılgan kuruş kazandı. Bugün orta kulvardan yarışa normal başlarsa çıktığı gibi bitirir düşüncesindeyim. İlk altılıda bu safkanı tek bıraktım. İkinci altılıda tekimiz daha sağlam olduğundan geniş kuponlara SANCARHAN (7), ÇİVİCİ (2) ve NİSANOĞLU (6) öneririm.

3.Ayak: Grup 2 Karacabey Tarım İşletmeleri koşusunda Halis Karataş'lı SÜRGÜNTAY (7) tek yazmak altılı için en kolayı olur ama Babaismail'e geçildiği koşuda bazı şeylerin eksik yapıldığında birinciliğin gelmeyeceği görüldü. Aynı yarışta nerdeyse 1 boy geride ki CEVHERİZADE (2) bugün en ciddi rakip durumunda olsa da, DEMİRPERDE (3) gibi oldukça umutlu olduğum bir isim, çimde kazanan Ferayi yavrusu ANAYURT (1) ile daha geçilmemiş isimler DUMANOĞLU (4) ile ÖZDAĞCI (5) da burada koşuyorlar.  ÖZGRFATH (6) her ne kadar gücü yetmez gibi görünse de dışarıda bırakmayalım geniş kupona yazalım.

İlk altılı oynayacaksanız ufak kısmı yani 26 liralık bölümü değerlendirin.

4.Ayak: Bu koşudaki hafif kilolulardan biri içime sinmedi GLEN (2) ve DUBLIN (3) arasında bir yarış olacak gibi geldi. Fazla kurcalamadan ikisini yazıp geçtim burada fazla sürpriz beklentim olmadı.

5.Ayak: CANSEKLAVİ (1) nin iki yarışı var ve ikisi de çimde tabela dışında. Bu safkanın size yayınlayamadığım uzun mesafede tuta tuta yaptığı galop videoları var ki inanıyorum ki kumda o galoplar da ki kadar koşsun kırbaç yemeden kazanır. Her ne kadar favorilerden biri olsa da bugün başka tekler olduğu, bu safkana Özcan veya Halis binmediği, bu safkanın totosuna da bakılarak çok tek yazılacağını düşünmüyorum. Bizde tek olsun diğer yerleri kalabalık tutalım. 

6.Ayak: Son ayakta ise 15 safkan yer alıyor. 2 Eküriyi çıkar 13 kaldı. Bu 13 isim içerisinde geçen günde size verdiğim BENAZİRKIZ (3) dan vazgeçmem. BERKUK (6) un son yarışları tabela dışı olsa da kesinlikle yazarım. CABBARREİS (7) ben yazmayınca geliyor, bugün kupona ekledim gelme şansı azaldı ama yinede kıyıda köşede bulunsun. PEXUSS (11) son kum yarışında olmadı ama çim üçüncülüğündeki mücadelesi oldukça iyiydi. CANIM ÇİDEM (4) hep diyorum bu kosalarda daha iyi sprint atıyor. ALBUNEA (8) geçen gün kazandı bugün Ahmet Çelik binmiş ekleyelim. Bunlar ailave birde çimde iyi koşan ARSLANDİKENİ (10) koyalım Ankara'yı bitirelim.

 

ANKARA 1.ALTILIM

1.Ayak: 6.5    
2.Ayak: 3.4.1.2    
3.Ayak: 1.4    
4.Ayak: 5.3.4.6    
5.Ayak: 5-MİHMANLI    
6.Ayak: 7.2.3.1.4.5    

 

ANKARA 2.ALTILIM

1.Ayak: 5.3.4.6    
2.Ayak: 5-MİHMANLI    
3.Ayak: 7.2.3.1.4.5    
4.Ayak: 2.3    
5.Ayak: 1-CANSEKLAVİ    
6.Ayak: 3.6.7.11.4.8.10    

BOL ŞANSLAR

Yorumlar  

#3 süleyman 18-07-2019 14:05
Ankara bugün genelde favori lerin geleceği yönünde tahminim var bakalım agbi ilk altilinin dediğin gibi 26 TL lik bölümü oynadık bakalım kısmet bol şans herkese
#2 Özhan 18-07-2019 12:47
Koşular kuma alındı kurguda değişiklik söz konusumu son atların el üstünde geldiği ankara hipodromu da
#1 Ufuk 18-07-2019 12:28
Pistler değişti ama dünkü yağmurlardan belliydi o yüzden Teklerimizi Kum yarışlarından seçmiştik... Çıkan isimler olursa onların yerine eklemeler olabilir.

You have no rights to post comments