12.07.2019 CUMA İSTANBUL

12.07.2019 CUMA İSTANBUL

1.Koşu: İlk sıraya SENSİZİM (5) koyalım. Kısa Vade ikinciliğinden sonraki Grup yarışını pek dikkate almayın devamında sentetikte Kızım Azra'nın arkasına geldiği Kısa Vade yarışa göre 5 kilo eksik koşuyor. O gün uzak yedi ama bu sefer 53 kilo bir bakarsınız uzak kazanır herkes bakar kalır. Bu safkan ilk altılı ilk ayak tek denenebilir. Geniş kuponlara yazılabilecek rakiplere bakıyorum DOWN TOWN (2) kalite ama 104 gün aralı, CEP DURAK (4) son yarışında bir yerlere kadar geldi ama grup bu sefer biraz daha ciddi, RIGHT OR WRONG (3) Bursa İzmir koşsun sentetiikte iki yarışı var tabelası yok. Yazmadıklarım ÖZÜN kilo aldı, HAS ve ZU HAT şu anda formda değiller. Ufak kuponlar Sensizim Tek geniş kuponlar dört at yazacak. 

2.Koşu: KUZEY YILDIZI (6) son yarışında koşu içinde yaşadığı şanssızlıklar nedeniyle kötü koştu diye düşünüyorum. Yoksa safkan çok formda ve özellikle son çalışmalarında oldukça beğeniliyor. 1200 metrelik galobunda 1.24-1.09-27 rahat çalışırken bu kadar uygun rakipler bulmuşken, kazanır demek içimden geçiyor. Tek derdim Deniz Yıldız oldu ve bu safkana iki defa binen ve başarılı olamayan Hişman yerine Deniz Yıldız deklaresi pek hoşuma gitmedi. Çim ikincilikleri başarılı görünen PETEKKAN (10), eksiklerini gideren Kaizbert temsilcisi KURDELE (5), koşu tevrübesi fazla isimlerden YAHYABEY GÜLÜ (12), tek yarışında dördüncülük yapan ve o yarıştan sonra daha da formunu geliştiren NOSSİ (9) diğer şanslı isimler olarak görünürken geniş kuponlar AYGÖNÜL (2) ve GNCA SULTAN (4) ilavesi yapabilir. .

3.Koşu: Günün üçüncü koşusunda üçüncü tek adayı DISTANT HAWK (1) olur. Ankara'da hazırlanıp İstanbul'a gelip koşan safkan Ahmet çelik idaresinde Abjarkız, Banes biten yarışta hemen diplerinde üçüncü olmuştu. Bugün Müslüm Çelik deklaresi yaptılar atı Çelik'ler bırakmadı ve normal şartlarda koştuğu yarışı tekrar yaparsa kazanacak gibi duruyor. Koşan atlar abakıyorum içlerinde bu safkanı geçecek birini göremiyorum. TEEN SPRINT (4) ise ilk defa piste çıkacak ama çalışmalarında, hazırlıklarında oldukça iyi görünen bir isim. Bu safkanın Babası ülkemiizde baş atlar verdi bu safkanda baş at olur diye konuşuluyor. Taşbek ekürisi ilk yarışında hazır olmadan koşmaz yanına yazmakta fayda var..

4.Koşu: Çok sık koşacak isimlerin yanında MAKRİKÖY (4) 35 günlük arası ile çok ilgi çekiyor. Safkan bu arada yeterlihazırlıkları yaptı, son işini bugün binen İlker Soyad ile gerçekleştirdi ve o uzun işinde gördüğüm kadarı ile oldukça hazır şekilde koşuya girecek. İlk üç koşudaki tek adaylarını beğenmedim burayı tek bırakacağım diyenlere hayır demem ama Arap atları sık koşmayı severler, sorun çıkarmazlar o yüzden SAKALAYDIN (5), KArAÇELİK (3), ÇELİKMAN (1) ve BABARİF (2) eklemesini yapmak mantıklı.

1.Ayak: İkinci altılının ilk ayağına güzel bir yarış yerleştirmişler. Bu öyle bir yarış ki koşunun gidişatı farklı farklı olabilir, çeşitli senaryolar üretilebilir ve bu senaryolarla koşu farklı neticelerle bitebilir. MISS ELENİ (7) yarışın favorisi gibi görüyorum ama ona da bir gün yol bulamıyorlar, bir gün öne erken getiriyorlar, bu safkana jokey sorunu yaşatıyor, bir türlü istikrarı sağlayamıyorlar. Çelik kardeşler bu safkanı da bırakmıyor biri olmazsa diğeri biniyor ve bugün Müslüm üçüncü kez üstünde olacak. İşi artık çözd yerinde zamanında yürürse, şansı oldukça fazla olacak. HIDDEN JEWEL (3) normalde çim koşar, çimde daha başarılıdır, Şubat ayı sonun akadar sentetikte denendi olmayınca geri alındı ve birde yarış gördü ki bu sefer sevdiği pistte cazip bir sonuç çıkarabilir. IMPULSIVE (4) idman pistinin yıldızı ama yarışta beklenen performansı gösteremeyip son iki yarışında kazanmayanlardan hatta tabela dışı kalanlardan biri. Bu sefer Ali Kaçmaz bu safkanı birinciliğe atabilir. Dvamında ALAÇATI AĞASI (1) iyi bekleme yapr sprint yerini zamanını ayarlarsa, bariyerden birde yer bulursa kazanabilir. BORANTAY (2) Bursa 'da ki Kısa Vade yarışı az farklarla kaybetmişti bu sefer safkanı iyi tanıdığı için biraz daha iyi binecek olan Mehmet Kaya ile kazanmaya adaydır. MAKAMBO (5) benim için kapalı kutu, yazmadığım günlerde kazanır, öyle bir huyu vardır, ne yapacağını tahmin edemedim, ekledim. Geniş kuponlarda dışarıda bıraktığım WINCESTER (6) ve RIVER GIRL (8) yazılmalı.  .

2.Ayak: İstanbul'da iki altılının da ortak teki YILDIZSENA (12) olur. Büyük ihtimal yüksek AGF çıkacaktır ama ben geceden yorumları yazdığım için ne çıkacak göremiyorum. Koştuğu tek yarışta, Ankara'da, 120 metre de bugünde binen jokeyi Mehmet Akyavuz idaresinde 1.21.34 derece gerçekleştirerek Demiryıldız arkası ikincilik yapan safkan, bu sefer yarış göreme avantajıyla bu derecesini daha da aşağılara çekecek vasat rakipleri kolay geçecektir. Yedinci sırada virajı döndüğü  yarışta aralardan dışa doğru açılarak yaptığı etkili sprint ile çok göz dolduran bu safkan bugün hiç beklemeden direk öne gelse bile kendisini rahatsz edecek kimse olmayacağı için kazanır. Bekler 4-5 gider virajdan sonra yürürse de önde gidecekler içinde çok ahım şahım bir rakip olmadığı için yine kendini birinciikte bulur. Son işini seyrettim 42-27,5 olurken hiç zorlanmamış olarak gördüm. Geçilmesi yalnızca Maidenden çıkmamak niyetiyle koşarlarsa olur diyor, bunun olacağına inanmıyor yanına at yazmıyorum.

3.Ayak:  Bursa'da hazırlanıp İstanbul'a gelip koşan BAĞLAM (5) koştuğu Grup yarışta pek saldırmamıştı ama arkasından koştuğu Handikap 15 koşuda Ellibeş arksı btiriken buradaki rakiplerinden HİRA (6) yı da geçmeyi başarmıştı. O yarışa göre 7 kilo kadar düşük sıklete sahip bu iki isim bugün için yarışın en şanslıları durumundalar. Ali KAçmaz'lı MİSS TURBO (7) bu ikiliden sonra yazacağım isim olacak ama GÖZ AĞRISI (3) ve SANAY (1) da mümkün olursakuponlarda yer bulsun. Bu grubu da baştan sona yarışlarda ve derecelerde karşılaştırdım koşunun temposuna göre derece çıkarıyorlar bugün kimin keyfi gelecekte iyi bir yarış çıkaracak kestirmek kolay değil.

4.Ayak: İstanbul iç pistinde yaptığı çalışmalarda göz dolduran ve bu yarış için çok özel hazırlıklar olduğunu duyduğum HIAWATHA (5) başta size önereceğim isimdir. Yarışın iki favorisi GÖDEK (1) ve DOĞA KANUNU (2) tahminen Agf tablosunda rakiplerini ayırıp gidecekleri için, cazip bir isim olan Hiawatha kazanırsa kuponlarda biraz olsun güzelleşir. Son işinde elini oynatmayan bincisinin altında yağ gibi kayıp giden safkan çok dikkat çekmemiş ama son Satış koşusunda ki gibi kesinlikle koşmaz, bugün 3 kilo aşağı koşacağı, önlere çok çabuk akmayacağı için sonları kuvvetli bitirir, yarışın sonlarında ismini duyurabilir. Meksimum ben kendi kuponumda bu üçlüye şans veriyorum.

5.Ayak: Bugn için kalabalık geçeceğim ayaklardan birisi de burası olacak. UÇANŞİMŞEK (12) koştuğu iki yarışta da iyi neticeler aldı, 1300 çimde Şartlı 1 koşu ile yarış hayatına başlayıp çok hazır rakibi uzak kazanırken üçüncü kaldı. O gün için en iç kulvardan yarış başlamış, çıkışla birlikte en geri düşmüş, oradan gelip toparlaması ve yol bulup attığı sprint zor olsa da kendisine üçüncülük getirmişti. Arkasından 1400 metrede Maiden koşan safkan yine çıkışla birlikte en geri kalmış, yerini iyi alamamış, viraja kadar öne hiç sarkmamış, viraj sonrası ise dokuzunculuktan attığı sprint ile bir ara kazanacak havası verse de ikinciliğe razı görüntüsü ile koşuyu zorlanmadan ikinci tamamlamıştı. Ayhan Kurşun ilk iki koşusunda olduğu gibi en geri bekler öne sarkmaz sonlarda gelip işi bitireyim derse bunu başarması kolay olmayacak diyor kalabalık grupta safkanın kazanmak için yerini erkenden alması gerektiğini düşünüyorum. Tabelaya koşarlarsa MAidende oyalanalım diyorlarsa en geri beklerler diyor sırf bu olasılığın yksek olması nedeniyle yanına HOŞTAY (6), LATNÇİÇEĞİ (9), KIRMIZI BAHÇE (7), DEMRECAN (3), ESİLASU (5) ve NAKIŞIN KIZI (10) yazıyorum.

6.Ayak: Son ayak benim için üç atla kapanıyor olacak. Özellkle KISA DEVRE (1) nin son kazandığı yarış bri harika... HAndikap 14 koşuydu rakipler zayıftı ondan kazandı diyeceksiniz ama bu safkanın yüksek potansiyeli, Diişilere ait bu Handikap 15 koşuyu kazanmaya da yetebilir. Maidenden daha çıkamamış PEDRUM (7) un uygun kilo ile bu Handikap 14 koşuda çok ciddi rakip olduğunu düşünüyorum. Uzun mesafe seven atlar Maidenlerde bu mesafeleri bulamayınca bu tür yarışlarda birincilikleri alabiliyorlar. Pedrum içinde bugün farklı bir gün olabilir. Son olarak ta MAiden kazandıktan sonra Grup koşan ve başarısız olsa da o yarışı önemsemediğim MISS PERFECT (3) dikkatimi çekti ve kuponda bulunsun istedim. Bugün safkandan Kapalı gözlüğü çıkardılar bence daha başarılı olabilir. .

İSTANBUL 1.ALTILIM

1.Ayak: 5.2.4.3    
2.Ayak: 6.10.5.12.9

3.Ayak: 1.4    
4.Ayak: 4.5.3.1.2    
5.Ayak: 7.3.4.1.2.5
6.Ayak: 12-YILDIZSENA    

 

İSTANBUL 1.ALTILIM

1.Ayak: 7.3.4.1.2.5
2.Ayak: 12-YILDIZSENA    
3.Ayak: 5.6.7

4.Ayak: 5.1.2    
5.Ayak: 12.6.9.7.3.5.10    
6.Ayak: 1.7.3    

 

BOL ŞANSLAR


Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurguların hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez.
Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış....

You have no rights to post comments

Günlük Detaylı Yorumlar...... Her Yarışa, Her Ayağa Detaylı Anlatım ....... Yabancı Koşular için Altılı Kuponları ....... Tek Tahmin, Tek Kupon... Alternatif Kupon Yok, İkinci Tahminci ile Ters Kupon yapmak yok ...... Oynadığımızı Paylaşıyor, paylaştığımızı oynuyoruz... Cazip atlar, ilginç isimler, düşük AGF ler... Hepsi Atsaklamaz.com'da

Son Tahminler

44 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

İstatistikler

Kullanıcılar
4261
Makaleler
1962
Makale Görünüm Sayısı
1495309