09.07.2019 SALI ANKARA

09.07.2019 SALI ANKARA

Ortak ayaklar çok zor olduğu için İki altılıda tehlikede görünüyor ama bu işin temelinde risk almak var, riski alıp zor yerleri kolay geçenler parayı alıyor. Bugün Ankara son günlerdeki büyük ikramiyelerden birini vermeye aday görünüyor. Kurguda ban abağlı kalmanıza gerek yok içinizden geldiği gibi kurgulayıp yatırın belkide benimki değil doğru kurgu sizinki olacak bunu kimse bilemez. İyi şansınız yanınızda olsun, bugün çok lazım olacak....

1.Koşu: DAMON (4) u Maidenden çıkarana kadar göbeğimiz çatladı, at bir kazandı, kide HAndikap ikinciliği yaptı bugün büyük favori olarak karşımıza çıkıyor. ben çok güvenilecek bir isim olduğu görüşünde değilim. Özcan Yıldırım deklaresi Bekiroğulları ekürisine ait bu safkan için büyük artı olmuş gibi gözükse de 290 günlük arasına rağmen çok kalite bir isim olan ve geçen sene koştuğu Kısa Vade yarıştan sonra tedaviye alınan BOOGEYMAN (2) ile çimde istikrarlı yarışlar yapan JACOBIN (3) koşudaki diğer şanslı isimlerdir. 4-3-2 öncelikli olarak kuponda bulunması gerekir dah asonra yer kalırsa Kaçmaz'ın yeniden binmeye başladığı Keleş ekürisinin atları ile kendini ispat etme hırsı nedeniyle OSCURO (6) ve çimi iyi olan kumda son yarışını dördüncü bitiren AYPELDA ROZARIN (8) eklenebilir..

2.Koşu: BRACCIOFERRO (1) için iki tane handikap var. Biri statta kalması diğeri de çok ağır kilo koşması. Yamak 1 koşusu olduğu ve aprantiler start aldığı için kilo düşme olayı gerçekleşmedi safkan 50 HAndikap puanıyla 63 kilo çıktı. Handikap 15 yarışlar 1-65 Handikap puanı arasındaki atların yazılacağı koşular olmasına rağmen, durum ne kadar içler acısı ki 50 Handikap puanı üstü at koşmuyor, diğerleri bu safkana göre bayağı uygun kilolarla koşuyorlar. DOCTOR HOUSE (3) zaman zaman iyi koşular yapsa da istikrarsız bir görüntü çiziyor. Bu safkan la aynı kiloda koşan JAMES (5) ve KING DADAS (4) sonraki ihtimaller olarak görünüyor..

3.Koşu: Bursa'ya gidip koştuğu Şartlı koşuda bizi yanıltmayan NO WAY OUT (1) ile çim kum ayırmadan her yarış gayet yi koşan ekürisi FIRE OF WORLD (2) arasındaki mücadele birinciyi belirler. Bence yarış eküri biter ama kim kazanır bilinmez..

1.Ayak: İkinci altılı ilk ayakta, at çaldım, azalttım, burayı çalıştım aza ata düşürdüm, diyen kim varsa, yarış sonunda haklı çıkarsa, alnından öperim, tebrik ederim. Ben ekürilerden birini dışarıda bırakıp 10 tane ismi de kuponumda bulunduracağım. Ben ekürilerden YAKUTİYE (7) çok tutuyorum isteyen ekürisinide yazar ilk ayaktan kuponunu eküriler gelirse iki misline de çıkarabilir. Öncelikli rakip GÖLGEYELE (6) görünüyor.

2.Ayak: Yine zor bir yarış olarak görünüyor ama biz dört atla geçmeye çalışacağız. Özellikle son yarışını baz almadan bu grupta CAMBAZ (3) başa yazacağız. Uzun mesafede bekleneni verememesi bugün kötü koşacağı anlamına gelmesin bu sefer kısalan mesafede Özcan ile başta düşünülmeli. Rakip öncelikle yine jokeyi değişenlerden, son galobunu da yapan Uğur Temur'un bindiği  IRON HEEL (6) olacak ama BOLD FIGHTER (1) için iyi koşacak bilgisi geldi birde BY KEMAL (2) büyük beklentilerle hazırlanmış ama bugüne kadar sorunları bitmediği için yarış koşma şansını pek yakalayamamış bir isim. İlgilileri bugün kuponda olsun tavsiyesinde bulundular çok cazip olabilir.

3.Ayak: DUBLIN (5) ile GLEN (3) ikilisi bende ön planda olan iki isim olsada devamlı takip ettiğim SEFİRE SULTAN (4) sız da oynamak pek işime gelmiyor. Bu üçlüye I SAW THE SUN (8) ekleyip ilk altılıyı tamamladım ama ikinci altılıda geniş kuponlara MADE IN FOÇA (9) ve ROCKET GRIL (10) ilaveleri yapılabilir.

4.Ayak: iki tane çim yarış ile tayı bozmadılarsa GÜNEŞİ GÖRDÜM (3) çok koştuğu kum pistte bu rakiplere taş söktürür, kendisini önermeyenleri yarış içinde hop oturtur, hop kaldırır, kalpten götürür. Üç yaşlıların kaba kumda en iyilerinden olan safkan Ankara'da Maidenden çıktıktan sonra İstanbul'a gelmiş sentetikte Karataş ile Şartlı 4 koşu kazanmış devamında Çimde Grup2 koşu ile Kısa Vade 7 denemiş ama başarısız kalmıştı. Çim pistte bugünün favorileri OĞLUM SERKAN (1) ın 2 boy gerisinde üçüncü olan, o yarış MEGA STAR (2) ı geçmeyi başaran bu safkan, kilo olarak rakiplerinden uygun sıkletle start alacak. Agf olrak inceleyince Oğlum Serkan'ın rakiplri ayırıp gittiğini görsekte yarış pek öyle geçecek gibi durmuyor. Ben bu üçlüye ilaveten bu mesafede gayet iyi dereceleri olan VITARA (4) da eklemek, koşuyu sağlama almak niyetindeyim.

5.Ayak: ES SAKARYA (2) kazanabileceği bir yarış yakalamış durumda. Başta idmanlarında Kapalı Gözlük ilavesi yapıldı bakıldı ki daha iyi performans veriyor, at dışarıyla uğraşmak yerine koşmaya daha çok kendini veriyor yarışta da bugün deneniyor. Olumlu sonuç verirse bu Luxor yavrusu bugün beklenen birinciliği elde edebilir. Bu safkanı da tek verecektim altılının ilk dört ayağını oldukça kalabalık tutup sürpriz arayacaktım ama son yarışlarında uzun mesafede beklenen koşularını yapamasa da, benim için bugünün özel atlarından biri olan ve kısa mesafede öne sarkmakta fazla geç kalmaz ise sonlarını harika koşacağını düşündüğüm NATIBE FAIR (10) yarışta olunca kurgumu değiştirdim. Özellikle Harun Kılıçarslan biraz iyi idare ederse bombayı patlatabilir. Yiine bu koşuda kurgumu bozan şeylerden biride Ankara'dan QUITO (11) için çok iyi koşacak diye gelen bilgiler oldu. Keleş ekürisinin safkanı için son Şartlı yarışı fazlaca baz alınmadan, Maiden yarışta uygun rakipler yanında, oldukça iyi bir performans gösterecek deniyor. Hatta ilgilileri kazanmasını bekliyor ama ben yinede temkinliyim kupona ekledim. Ankraa saati abilerimizdende bu koşuda ki SERDARIM (4) çok iyi koşacak bilgileri geldi. Bir yarış görmüş Ankara iç pistinde gayet çalışmalar gerçekleştiriyormuş aman dikkat edelim büyük bomba olur.

6.Ayak: Koştuğu son yarışında aralarda sıkışıp kalan ve bir türlü yol bulamayıp fauller yiyen KAPIDAĞ (8) çekilen protesto neticesi beşincilikten dördüncülüğe taşınmıştı. Aslında yarışın başından beri birbiri ile kapışan biniciler yarış içinde birbirlerini kapamaya yönelik hareketler yapmışlar, özellikle Kapıdağ'a binen Mert Ali Solmaz bariyerdeki Tonyukuk'u oradan çıkarmamak için çok uğraşmış, yarışı nasıl kazanırım diye uğraşmak yerine, rakibi nasıl kaparımı düşünmüştü. Son metrelerde yarışı bırakıp enseye basarkende atının yürüdüğünü görünce yeniden bir çalıştı ve beşinci olup çekilen protesto ile dördüncülüğe alındı. Bugün safkana Müslüm Çelik binmesi ve yarış içinde iyi bir yer tutup sonları kuvvetli gememesi için bir neden olmaması yüzünden ben kuponumda tek olarak değerlendirdim. Bu koşuda yeri olanlar LOKOMOTİF (1) ve TETİNA (11) ilavelerini yapsınlar.

 

ANKARA 1.ALTILIM

1.Ayak: 4.3.2    
2.Ayak: 1.3    
3.Ayak: 1-NO WAY OUT    
4.Ayak: 7.6.11.10.8.9    
5.Ayak: 3.6.1.2    
6.Ayak: 5.3.4.8    

 

ANKARA 2.ALTILIM

1.Ayak: 7.6.11.10.8.9    
2.Ayak: 3.6.1.2    
3.Ayak: 5.3.4.8  
4.Ayak: 3.1.2     
5.Ayak: 2.10.11.4    
6.Ayak: 8-KAPIDAĞ    

 

BOL ŞANSLAR


Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurguların hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez.
Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış....

You have no rights to post comments