29.06.2019 CUMARTESİ ANKARA

29.06.2019 CUMARTESİ ANKARA

1.Ayak: İki yarış önce Best Of Ela'nın 2 boy gerisinde yarışı bitiren SEFİRE SULTAN (5) son yarışında Bennato'nun 3 boy gerisinde yer aldı. Safkan bugün 50 kilo ve Bst Of Ela'ya geçildiği yarışa göre de, Bennato'ya geçildiği yarışa göre de rakiplerinden 2,5 kilo avantajlı görünüyor. Ama Ali Kaçmaz 50+2 yani 52 kilo olarak binebileceği için tek yazma riskini alamadım. BENNATO (8) öncelikli rakip devamında NAÇAL (4), BEST OF ELA (2) ve MY SWETY BOY (3) dedim beş ata çıkardım.

2.Ayak: Başta Gazete ve bültenlerce önerilen üç isme bakalım. Önde ciddi bir birincilik mücadelesi olacak ve tempo bu yarış bayağı yükselecek. Buda mantık olarak son yarışında Gümbür Gümbür'ü bile sondaki atakları ile geçen ÇELİKKALKAN (1) a yarayacak diyebiliriz. O yarışta Satanhan ve Yılmabaşar da vardı bu safkan ikisini de kolay geçmişti. Çelikkalkan kazanırken bu ikili uzak geride 3. 4. olmuşlardı. Koşunun mesafesinin kısalması tabi ki Çelikkalkan için handikap ama Doru Yiğit'i bu koşuya yine yazmışlar, tahminen ondan çok yararlanmayı hedefliyorlar. Favorilerden biri olarak  YILMABAŞAR (7) verilmiş ama 2018 Şubat ayından beri bu safkanın birinciliği yok, 25 tane Grup kazanmış safkan, ilginçtir ki tamı tamına 15 yarıştır birinci olamıyor.  Daha sonra SEMEND (3) öneriliyor ama bu mesafelerde safkanın birinciliğine pek rastlamıyoruz. Uzunlarda başarılı olan safkanın bugün at yokluğunda burada şansını denediğini düşünüyorum. Şimdi bu üç favoriyi incelediğimizde bu mesafelerde zorlanan Çelikkalkan ve Semend ile 15 yarıştır kazanmayan Yılmabaşar elimizde tutuşturulmuş olarak görüyoruz. Agf tablosu geceden yazdığım için göremiyorum ama tahminen üçüde 25 er civarı çıkar toplamda 75 Agf bu üçlüde olur. Biizim işimize ise bu üçlünün dışarıda kalması diğerlerinden birinin kazanması yarar. SATANHAN (2), BAŞPEHLİVAN (5), KADHAN (6) ve ALPTUĞHAN (4) sürpriz olarak değil bu üçlü ile eşit şanslı olarak kuponuma yazacağım isimler olarak görüyorum. Sıralamaya bakmayın Ayrımsız yedi at yazıyorum. ek at dışarı bırakmayayım diye YÜKSELİM (8) ilavesinide yaptım.

3.Ayak: Seri Adana'da bozuldu ve BITCOIN (2) Aralık ayında başladığı birinciliklerini HAziran ayında İzmir'li El Nino'ya geçilerek bitirdi. Bugün yarışın yüksek tempoda gitmesi için KINOWA (7) nın ekürisi Power King te koşuya yazılmış ve başka bir İzmir'li Kinowa, Bitcoin'i nasıl geçerim hesaplarını yapıyor. Duquan, Good Curry ve Power King  önde nasıl sıralanırlar bilemedim ama bunların arkasında yer tutacak BITCOIN ile KINOWA bende bu koşuda ilk iki sıradaki isimler. Uzun aradan sonra sahay agelecek GOOD CURRY (6) İstanbul ve Ankara çalışmalarında gayet istekli canlı görünüyor dileyen yazabilir.

4.Ayak: Buradaki altı atın hepsini kupon ayazmam lazım ama kupon öyle yaparsam 200 lirayı da geçiyor diye bu şekil tahmin veremiyorum. O yüzden dört ismi içlerinden seçtim ön plana çıkardım. Kuponu iki tekli oynayan veya diğer yerlerden eksiltenler burayı kapasın diyelim, OSMAN BABA (3), EL RAPIDO (6), NALIN İSYANI (2) ve KING ÖMER (1) sıralamasını kupona koyalım.

5.Ayak: Bazı yarışlar tuttuğunuz at için öyle tercihler yapılıyor ki ne yazacağınızı şaşırıyorsunuz. Bu yarış tek  tuttuğum ve kuponumda tek yazacağım TOPRAKSU (7) nun son yarışına bakıyorum hayretler içinde kalıyorum. Yanlış pist koşuyor, yanlış taktik koşuyor, tam hazır değilken yarışa giriyor ve ben kazanmak için değil yarış göreyim dolaşayım geleyim, gezinti için buradayım diye bağırıyor. Son yarışı öncesi 25 yarış koşup yalnızca 1 tanesini çimde denemiş bu safkan 2200 metre çim pistte  yarışa yazılıyor, çıkıyor tutuyor, bitiyor tutuyor, yarışa karışmıyor. O yarış ta biel bugünkü koşunun hesapları var. Koşu sonrası atın bilinen eksiklikleri gideriliyor, ayaklardaki sıvı eksiklikleri tamamlanıyor ve çok iyi koşacağı kum pistte , uygun bir kilo ile yarışa yazılıyor. Bülten ve gazetelerde totolara bakıp yarışta puanlama yaptıkları için bu safkan çok favori çıkmıyor, tam bizim istediğimiz gibi plase bir tek oluyor. Ben bu safkanı tek yazmaz isem burayı doldursam da bulamam dedim inandıım bir ismi tek yazıp diğer yerlerde cazip isimleri kovaladım. Ali Kaçmaz işini bilir bu safkanı içeri atar diyelim günün teki olarak TOPRAKSU değerlendirelim.

6.Ayak: Son ayak ilginç bir Maiden koşu... OSCURO (7) başlarda kısa kum Maiden koştu bir şey olmadı sonra uzun aradılar kötü değildi en son İstanbul'a uzun çim yarışa gittiler, koşu Kısa Vade 9 ve çok ciddi bir gruptu 8. oldu bir şey yapmadı diye düşünmeyin kazanan Matbaacı'nın 1 saniye gerisinde geldi. Tabela yapmayan at apuanmı verilir diyen gazete ve bültenlerde bugün çok yer bulmadı, bu safkan plase olarak değerlendirildi ama bu mesafe bu pist bence kazanmaya çok yakın duruyor. Alternaif tek arayanlara özellkle öneririm, gelirse çok güzel olur diyelim, geniş oyunlar için yine uzunda çimde bir Kısa VAde yarışta çok beğendiğim ORPHAN GIRL (12), Bekiroğullarının bu sefer Dilbağı taktığı SEVMEK ZAMANI (13), iyi ellerde iyi hazırlanan son ikincilikleri dikkat çekici IRON HEEL (5) ve Bekiroğullarının diğer atı Kocakaya'lı CAMBAZ (2) ilavesi önerelim.

ANKARA ALTILI
1.Ayak: 5.8.4.2.3
2.Ayak: 1.7.3.2.5.6.4

3.Ayak:
2.7 / 6
4.Ayak: 3.6.2.1
5.Ayak: 7-TOPRAKSU

6.Ayak:
7 /
12.13.5.2

BOL ŞANSLAR


Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurguların hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez.
Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

 

Gerisi size kalmış....

You have no rights to post comments