28.06.2019 CUMA BURSA

28.06.2019 CUMA BURSA

Sitedeki üyelerin yorumları oluyor, bazen görüyorum cevap vermeye çalışıyorum,  bazen de yorum yazılırken, ben diğer günlere geçmiş, iki üç yarış sonrakine çalışıyor oluyorum, bu yüzden yazdığınız yorumu geç görüyorum, cevaplayamıyorum. O yüzden kusura bakmayın...

Her zaman diyorum yeni üyelerin beklentileri büyük oluyor, bu iş yüksek beklenti olacak bir iş değil, At Yarışında hiç bir şeyin garantisi yok, buraya üye oldum aynısını yapıp bulacağım düşüncesi sizde olmasın. Bende her tekin bir hikayesi mutlaka olur. Neden tek yazdığımı anlatırım ve inandığım atı tek yazarım. Yazdığımzı tek gelir gelmez o jokeye ve ata kalır, tamamen bizim şansımızla, atın şansıyla alakalıdır.

Burada sallama bir oyun verilmez, çünkü verilen kuponların ufak kısımları aynen oynanır, oynanmayan kupon burada paylaşılmaz. Bu biraz bağımlılık gibidir, okumayınca eksiklik hissedilir, yalnızca benim için çalışmadan altılı vermeyeceğimi ve oynamayacağım kuponu sizle paylaşmayacağımı bilin yeter.

Çok gevezelik ettik şimdi kısa kısa Bursa'yı yorumlayalım...

1.Koşu: Hayatının ilk yarışında rakipleri ile çok boğuşan ve buna rağmen son anlara kadar yarışın içinde olup heryede saldıran kazanmak için çabalayan BELALI TUMBUL (1) koşuyor. Bu at Agf de üçüncü at ken ganyanlara bakınca birinci attı ve o gün İstanbul'da çok oynanmıştı. Birazda Rıza Cihan'ın etkisiyle son anda geçilip burunla kaybettiği o yarışın ardından Bursa pistinde galoplarına tamgaz devam eden safkan bu sefer Dilbağı ilavesi ile çıkacağı bu yarışta kazanmaya yakın görünüyor. Bugüne kadar beş yarış koşan bunların iki tanesini kumda yapıp ikinci ve üçüncü olarak pistten ayrılan NASİRHAN (3) neredeyse her yarışında bir şanssızlık yaşadı. Bir yarış şahlanarak yarış abaşladı, diğerinde Çavuşbabam bu safkanı kapadı durdu yarış içinde hiç istediği tempoları yakalayamadı. Bu sefer safkan biraz şansı yaver giderse birincilik için iddialı olur. Bu ikiliden sonra ise 17 HAziranda ŞArtlı 1 koşup ikinci olan ve bugün iilk kez kuma çıkacak SABİHAM (10) düşünülebilir. Orijin bakınca her pistte iyi koşacağı düşünlebilecek bu safkan Murat Gündüzeli deklaresi ile bir adım daha ön plana çıkıyor.

2.Koşu: Hayatının ilk yarışını kazanan ve arkasından büyük favori olarak katıldığı Şartlı 3 koşuda geçen gn herkesi yakan Ağır Adam'a geçilen NO WAY OUT (2) % 50 nin üstünde bir Agf oranı ile koşmuş ama ikincilikle yetinmişti. Safkan bugün kendisi için biraz ters gelecek Bursa pistine geldi. Bugüne kadar Adana ve Ankara pistlerinde çalışıp yalnızca Ankara'da yarış koştuğu baz alınırsa Bursa'nın tersten dönen pisti safkan için sorun teşkil edebilir. Bu yarış öncesi yaptığı 37-23 lük çalışması çok iyi olduğu için tek olarak önereceğim safkanın yanına geniş kuponlara JİNDA (4) ve AKYAZILI HANDE (3) ilavelerini öneririm.

3.Koşu: Bültenclerde koştukları yarışlardaki başarıları göz önüne alınıp Sarraf yavrusu ÖNERHAN (4) ile Cangıl yavrusu OLACAK O KADAR (10) başta görülse de bu yarışa harika hazırlanan ORTAYLI (3) Bursa'da herkesin dilinde dolaşıyor. İdmanları kadar koşarsa Ortaylı için kolay kazanır diyenler var ve bu Tümözbey yavrusu üzerine sağlam kuponlar kuruluyormuş. Bzde başa alalım galoplarını beğendiğimiz bu safkanı alternatif tek olarak değerlendrelim ama iki yarış tecrübesi kazanmış rakibinide sağlam kuponlarda değerlendirelim.     

1.Ayak: BABA DİNO (3) ine ine bu gruplara kadar geldi ki bence eski hali olsa yürüse bu grubu geçer. Bu atın bu kadar gücünü tam olarak yansıtamadan sonuçlar alması tamamen yanlış yarış seçilerek koşturulmasına bağlı. Mayıs sonu başladılar 10 günde 3 yarış koştular. 10 gün ara verip Kısa Vade'ye gttiler. Şimdi 11 gün ara verip sevdği uzun mesafede Handikap 16 da deniyorlar ki bu seçtikleri en güzel yarış olabilir. Birde o Kısa Vade'yi koşmadan 21 gün ara verip buraya gelselerdi kuponumda tek olurdu. RUN FOR THE SUN (6) hayatının ilk yarışını uzun kumda sürpriz şekilde kazanınca bayağı abartılmış ama devamında iyide yarışlar çıkarmıştı. Bu safkan içinde son koşusunda İstanbul'da Grup 3 koşmak fantezi olmuş. Bu uygun grupta şansının çok olduğu düşüncesindeyim. İlavelerim FRANKESTEIN (5), PARSALI ATAKAN (7), ÖZDEMİR (2) ve FAITHFUL WOLF (1) olacak. 

2.Ayak: Handikap 14 koşudaki isimler çok vasat ve her an birbirini geçmeye aday safkanlar. İçlerinde BORAHANBEY (11) benim en çok dikkatimi çeken isim ama aprantisi Yusuf Aktaş'ın kapasitesi sınırlı, başarısı çok altlarda kalmış durumda. Yakaladığı kilo avantajını biraz kullanırsa bugün büyük bir bomba yapabilir. YOLAŞAN (13), HASAN ABİ (6) ve ERTECİMER (4) beraber koştukları yarışta arka arkaya sıralanmışlardı bu sefer kilo farklılıkları sonucu değiştirebilir Yolaşan en avantajlı isim olarak görünüyor. Yarışın gidişatı ENERGİN (2) e yarar deyip ekleyelim ve Dil Bağı takılan AGENOR (8) ile KUTLUŞAHIM (9) da aklımızda kalacağına kuponda olsun deyip burayı da kalabalık geçelim.

3.Ayak: Yeni el değiştiren ve bir arkadaşımızın aldığı CUKKA (1) yı bir önceki yarışa da yazmışlardı, hafif kiloydu Murat Gündüzeli bile hazırdı, binecekti ama gittiler oraya değil de buraya yazdılar. Kayıtta konuştuğumda kuma yaz hafif kilo dedim yok illa kafalarına göre burada rakipmi var kilo kaldırır dediler burayı tercihlediler, Sinan Özen bindirdiler. Hafif kiloluları özellikle bu atın rakibi olurmu diye inceledim onlardan bir şey çıkmadı. Ağır kilolulara bakıyorum BESSEY (3) ve GÜNIŞIĞI (2) var birazda ASLANSÜTÜ (5) ilgi çekiyor gerisinde pek bir hareket yok. Bu safkan kazanır sorun yok tek yazalım diyeceğim, bu yarıştan sonra biraz geri alıp arkalarında ufak tefek sorunlar var onları tedavi edecekler, o yüzden tek önermek içimden gelmiyor. Ama yinede çok şanslı ufak kuponlar, misliciler risk alabilir diyelim, normal kuponda bu dörtlüyü kupona yazıp geniş kuponlara BABAKAYRA (12) ile DELİSEVDAM (9) ilavesi öneririm.

4.Ayak: 31 Mayıs günü yarış hayatına Bursa'da kumda başlayan ROMAN OLUR (10) kumdaki yarışından bir hafta sonra da çimde bir koşu yaptı. İlk koşusundaki ikincilik sırasında Cevherizade'ye geçilirken buradaki iki rakibini de uzak geçmişti. Arkasında çimde beklenen performansı gösteremedi dördüncü kaldı. Kumdaki ilk yarışında koşu tecrübesizliğine rağmen kum piste uyumu ve dışta kalıp vakit kaybetmiş olsa da yaptığı sprint oldukça güzeldi. Çim pistte ise çıkışta öne sarkmasına rağmen son metrelerde çimde aksiyonlarını tam gösteremedi, pistte dolaştı, resmen kaydı ve sonlarda bincisi zorlamayınca dördüncü kaldı. Safkanın iki yarışını seyrettiğimde bugün için çıkışla birlikte öne veya önde kaçanların hemen dibine geleceğini virajdan sonra da rakipleri atlatıp çekip gideceğini düşündüm. Bence kumda çok iyi koşar bugün birincilikle tanışır.

5.Ayak: Bu ayakta her atı tek tek inceledim, işin içinden çıkamadım. Üsttekiler BAYJAK (1), ÇIKSALIN (4), YILMAZHAN (3) ve BORANTAY (2) öncelikli tutuyorum ama HAFO (6) nun son kazandığı koşu gayet iyi, ekürilerden RUN FOR DERYA (7), düzelen JETTAY (10) da yazılmadan olmaz gibi.

6.Ayak: Bugün kapanışı büyük ihtimal STRONGER (5) yapar. Safkan kuponumu sona getireyim diyenlerin güveneceği isim olabilir. Son yarışında 1800 çimde Maidenden çıkan safkan o yarışa göre 2 kiloda daha avantajlı koşacak, üzerinde yine Murat Gündüzeli var, koşunun temposu safkana çok yarar ve çıkar herkesi uyutur önde tempoyu istediği gibi belirler ve kazanabilir düşüncesindeyim. Rakip arayanlara İzmir'de koştuğu Kısa VAde de az farkla ikinci kalan ve o yarış agöre çok dah ahafif koşacak ŞEHRİBAN (11) önerisi yapabilirim. .

BURSA 1.ALTILI
1.Ayak: 1.3.10
2.Ayak: 2
-NO WAY OUT
3.Ayak: 3
.4.10 
4.Ayak: 3.6

5.Ayak: 11.13.6.4.2.8
.9
6.Ayak: 1
/3.2.5  

BURSA 2.ALTILI
1.Ayak: 3.6
2.Ayak: 11.13.6.4.2.8.9

3.Ayak: 1
/3.2.5  
4.Ayak: 10-ROMAN OLUR
5.Ayak: 1.4.3.2.6.7.10

6.Ayak: 5.11  

 

BOL ŞANSLAR


Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurguların hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez.
Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

 

Gerisi size kalmış....

You have no rights to post comments