27.06.2019 PERŞEMBE İZMİR

27.06.2019 PERŞEMBE İZMİR

1.Ayak: HARD FLOOD (6) ile İzmir'e başlayalım. Mayıs ayı başlarında 1000 metrelik çim pist koşusuyla ilk sınavına çıkan safkan en iç kulvardan yarışa başlamış dışındaki rakipleri içe yatınca öne gelmekte zorlanmıştı. Gökhan Gökçe o gün için safkanı fazla zorlamadan bariyer dibinde kendi halinde beşinci olmuştu. O yarışın ardından Haziran başına kadar ciddi iş yapmadan dinlendirilen safkan, bu ay beş tane güzel dereceli iş gerçekleştirildi ve bu işleri yapan Feyzullah Avcı'da safkana bugün biniyor. Bugün için Dil Bağı takısı ilavesi var ve bu çalışmalarında da denenmiş gayet olumlu cevap gelmiş. Aldığım bilgiler safkanın bugün çok farklı koşacağı yönünde ve ilk sırayı cazip bu isme veriyoruz. Koştuğu yarışlarında tabelalar yapan, HArd Flood'u da geçmeyi başarmış  FRIDAY COOPER (5), hayatının ilk yarışında oldukça güzel görünen CASA GRANDE (3) ve tatminkar formu devam eden ELİBAR (4) daha sonraki ilavelerim. Hayatının ilk yarışında rakipleri tarafından dışa atılan BACK STOORM (1) bu sefer çok ters bir yarış koşabilir.

2.Ayak: WRITE TO ELLIE (10) adım adım birinciliğe doğru gidiyor dediğimiz yarışta Avukat'ın temposuna müsaade edince arkasında ikinci kalmak zorunda kaldı. Bugün yarış kalabalık öne kendini erkenden atmak zorunda ama yarışta ANZAS (6) gibi kimseyi dinlemeden öne kendini atacak birde rakibi var.  Anzas koşuda tempoyu iyice yükseltirse sonu gelmeyebilir son metrelerde durabilir o zaman yakın gitmesini beklediğim Write to Ellie kadar OĞLUM MURAT (2) ta devreye girebilir. Diğer safkanlar için pek ümitli değilim bu üçlü ile bu koşu geçilir düşüncesindeyim.

3.Ayak: MASSCHERANO (3) çok formda, idmanlarında beğeniliyor ve son yarışlarında kazanarak bu iyi durumunu gösteriyor. Bugün yarışın başlarında önüne kaçak URLA ZAMANI (5) nı alacak viraj sonrası gelip onu atlatmaya çalışacak. Yalnız aynı taktikle koşacak olan bugün şanslı gördüğüm GALYALILAR (1) ile STRABON (2)da burada start almış. Masscherano, Galyalılar ve Strabom virajda Urla Zamanının arkasında o dursun da bir gelelim diye beklerken avantayı kapabilecek olan Urla ZamanI'da çıktığı gibi bitirebilir. Veya bekleyenlerden biri erken yürürse diğerlerine geçilme ihtimalide olabilir. Tamamen atının temposunu doğru kullanan jokeylerin yarış çalacağı bir koşu olacak. Son iki yarışna bakılarak SARI EFE (4) de oynanıyor ama o bende birazdaha geride çıktı.

4.Ayak: Uzun mesafeli çim pist yarışında bu tip koşuları her zaman iyi koşabilen FAVORİKIZ (7) benim ilk sıraya taşıdığım isim oldu. Son 5 Şart koşusunda Serrasultan'a burun ucuyla kaybetmişti bu sefer o yarışa göre 4 kiloda aşağı koşuyor ve avantajı kapmış durumda. KRAL ARTUR (1) grubun en ağır ismi olsa da aprantisi kendisini çok iyi tanıyor ve beraber ağır kilo ile de iyi yarışlar koşmuşlardı. USTAOĞLU (4) İzmir'de koştu koştu hep iyiydi en son gitti Bursa'da uzun mesafede yine kazandı, pist ayırmadığını gösterdi. SÜERDEM (3) çıktığı gibi liderliği alacak ve iyi bir tempo verirse bugün kazanabilir. Tabi bunun için Surşahininin ve Basgaza'nın kendisini çok rahatsız etmemesi lazım. Yarış istediğimiz gibi geçerse, bu yarış dört isimle geçilir.

5.Ayak: Kapanışı tek olarak yapacağımız için bu ayağı kalabalık tutma şansımız olacak. İlk şansı BAVO BRAO (2) ya vereceğim. İlk yarışında birincilikle tanışan tay sonrasında çim pistte istikrarlı koştu, Grup koştular Kısa VAde koştular ama oraların atı olmadığını görünce yine Handikap Şartlı devam ediyorlar. Son yarışında tempoyu belirlemesi ve sonlara kadar direnmesi önemliydi bunu gayet iyi yaptı.  Yine bugün önde numara götürmek isteyecek ama ısrarcı biri çıkarsa onu takip ederek koşacağını ve düzlükte erken hamle yaparak son metreleri önde avanslı koşmak isteyeceğini düşünüyorum. Uygun rakipleri yanında koşudaki favorimdir. PRENES SABRİNA (3) son ikincilikleri ile dikkat çekip bayağı oynanmış ama her yarış farklı binici ile start alıyor binenlerde tam istenileni yapamıyor. Bugün binecek Mertcan Çelik GAZİ Koşusunda da at binecek çok gelecek vadeden bir apranti, Safkanla uyum sağlarsa birincilik gelebilir. DZLİERİ GOGONA (8) bence aşama içerisinde ve bu gruba bile yetebilecek kapasitesi var. Bunu gösterebileceği yarışı yakalamış durumda Mırık iyi binerse cazip bir şekilde kazanabilir. Hot Chocolate'in An aAbababir kardeşi olan DERAM SOLDIER (4) gerçek gücünü daha göstermemiş bir isim. Nevzat Avcı ile bugün safkan iyi bir yerde bitirecek bu birincilikte olabilir. Bu dörtlüde çizgiyi çekip devamına CASSAWAY (1), GALVATRON (7) ve YAHYAHAN (5) yazdım ama sizde yer kaldıysa daha Maiden olsa da NOSCE TE IPSUM (10) ilavesi yapın çok kulağıma geliyor, bu safkanda yakında kazanır. .

6.Ayak: Bugün İzmir'i son ayak IRMAK PRENSES (2) e getirdim bağladım. Kum pistte gayet başarılı yarışlar yapan bu safkan 23 Mayıs yarışını kazandıktan sonra  30 Mayıs'ta Blackball arkası yarım boy farkla ikinci kalırken koşuyu ön grubun hemen arkasında takip etmiş, önde kaçan rakibini kaçırmamak viraja gelmeden önce erkenden ikinciliğe girmiş, bir ara geçecekmiş gibi görünse de kaçan Blackball'ı atlatamamıştı. Arkasından 20 Haziran yarışında kalabalık grupta öndekilerle çok mücadele edip liderliği alan safkan, son düzlüğe 4 boy farkla önde çıkmasına rağmen, bu seferde erken yürümesi nedeniyle burunla çok kuvvetli sprint atan Watch Me'ye geçilmişti. Bugün 16 safkan var ama rakipleri inceliyorum ne önde bu safkanı rahatsız edecek süratli bir isim nede sonlarda çok kuvvetli gelip geçecek bir safkan göremiyorum. Bence çıkışla birlikte öne düşüp bu sefer safkan birinciliği alacaktır.

İZMİR ALTILI
1.Ayak: 6.5.3.4
2.Ayak: 10.6.2

3.Ayak: 3.5.1.2

4.Ayak: 7.1.4.3
5.Ayak: 2.3.8.4 
/  1.7.5.10
6.Ayak: 2-IRMAK PRENSES 

 

BOL ŞANSLAR


Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurguların hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez.
Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

 

Gerisi size kalmış....

You have no rights to post comments