27.06.2019 PERŞEMBE ANKARA

27.06.2019 PERŞEMBE ANKARA

1.Koşu: İyi hazırlanan PALAWAN (2) başa koyup kaliteleri ile öne çıkan MAKTAYMAN (4) ve HUMBARA (1) rakip yazıp geçeceğimiz bir koşu olacak. Çok sürpriz arayanlara önerim SHUTKA (11) değerlendirsinler.

2.Koşu: İNFİCAR(4) ın geçen seneki hali yok.. Atı bozdular o yüzden böyle eksik koşuyor kazanamıyor. Eski performansı olsa bu grubu sırtına alır getirir kimseye şans tanımazdı. Yinede uygun rakipler var kazanabilir. Öncelikli rakibi orta mesafelerde genelde başarılı koşan, ne kısa ne uzun isteyen ALICIKUŞ (1) olur. Geniş kuponlara SANCAKBEYOĞLU (5), CİBEKOĞLU (7) eklenebilir.

3.Koşu: Şartlı 1 de dördüncü olarak yarış hayatına başlayan ADALETLİ KASIRGA (1) arkasından Maidenlerde 3-2 yapıp ivmeyi birinciliğe doğru çevirmişti ama Ankara'dan Kocaeli'ne gidip, atmı var burada dediler Şartlı3 koşuya yazdılar, dördüncü olup geri döndüler. Genelde at sahibi veya antrenörlerin genel düşüncesidir atın biraz iyiyse bir kademe üst denersin tabi denediğin yerde başarılı olamadıysan atın geriye gitme riski de vardır bunu hiç düşünmezsin. 2 hafta önce o yarışı koşmasa safkanı burada gönül rahatlığı ile tek yazardım. Şimdi yanına EYMENEGE (5), NAZDARIM (13) ve PRENSESELİF (14) ekleyeceğim.

4.Koşu: VAHŞİKIZ (1) hazırlıklarını erken yaptı ve iyi bir yarış başlangıcı yapıp tek koşuda ekürisine yarım boyla kaybedip diğer üç yarışını kazandı. Ekürisine geçildiği yarışta yarım boy gerisinde PRIOR (4) vardı ve bugün Prior dün çok etkili at binen Özcan Yıldırım ile koşuyor. Bugün kilo avantajı Prior'dan yana ve ikisini beraber değerlendirmek mecburiyetindeyim. Üçüncü at arayanlara kumda MAidenden çıktı ama çimde de çok iyi yarışlarını seyredeceğimiz FIRE OF WORLD (3) önerim olur.

1.Ayak: Yamak 2 koşusunu Altılının ilk ayağı yapmışlar. 4 yaşlı Arapların en vasat gruplarından biri ve bir günler diğer günlerini tutmayan istikrarsızlar bir aradalar. ANADOLUKAN (6), SİNGAPORE PRENSİ (12), BUZUL (11), DÜNÜR (8), ÖZAYBERK (4), YANTAR (3), YURDAKUL (2), ÇAKIRALİ (7), ÖZKARA (10) ve ALBUENA (9) diye sıralamış olsam da geri kalanların günahı yok onlarında kazanma ihtimalleri var, kupon büyümesin diye kestim, sonra bu kadar at yazdın bulamadın olmasın.

2.Ayak: İlk altılı için bu ayağı tek yazacağız ama ikinci altılıda tekimizi rakipleri ile beraber değerlendireceğiz. Tekimiz OLIMPOS (10) hayatının ilk yarışında dön dolaş yaptıktan sonra çimde koştuğu yarışta dördüncülük alıp kumdaki son ikinciliğinde artık kazanacak duruma geldiğini belli eden bir isim. Babası Gündeniz pek dikkat çekmemiş bir isim olsa da Grup 1 kazanmış Çimde başarılı koşular yapmış bir safkandı. Annesi Miss Sevilay'ın yarış hayatı olmadı ama koşan yavrusu Trabzon sentetik pistte iyi yarışlar yaptı. Olimpos'ta görünen o ki çim ve sentetikte başarılı yarışlar yapmaya aday bir isim. Bugün grup kalabalık 15 at var ama yarış içinde yerini iyi ayarlayıp Ali Kaçmaz safkanı birinciliğe atacaktır düşüncesindeyim. İlk altılı için bu safkan risk edilebilir 

3.Ayak: Hayatının ilk yarışını kazanmış at her zaman iyidir diyelim bence kısada daha iyi koşacak LUMINESCENCE (7) başa koyalım. Son iki yarışı uzun mesafede orada bile kötü değildi safkan bugün kısada daha etkili koşar. JACOBIN (1) n son yarışları oldukça iyi ve bugünde ahırlarda en çok konuşulan isimlerden biri. Kilo ağır ama öyle çok etki edecek kadar değil uzun mesafelerde iyi koştu, mesafe kısaldı ama en iyi idareyi gösterebilecek jokeye sahip. REACTIVE (12) har yarış oynuyorum çok şeyler beklediğim bir safkan ama kendini göstermesi zaman alacak gibi. Ben en az Kısa Vade atı olacak derken Handikap atında kaldı kendini şu ana kadar aşamadı. Aşması için uygun yarışlar koşması lazım bugünde onlardan birinde start alıyor. Son iki yarışı Kısa VAde ve Açık olduğu unutulmamalı, ona göre mutlaka değerlendirilmeli. Son olarak kızılca ekürisinin WIND BLAST (9) ilavesi yapıp bu koşuyu da dört isimle geçeceğim.

4.Ayak: Kısa Vade 6 koşuda bu rakiplere bir boy büyük gelen KREACHER (1) var. Rhythm Divine kazanırken arkasına ikincilikte beklediğim ama maalesef dördüncülükten yukarı çıkacak bir performans gösteremeyen safkan bu sefer kolay bir grupta start alıyor. Bu safkana tek rakip Nestor ama onunda son yarışları pek umut verici şekilde değil. Bugününe n sağlam teki olarak Kreacher kuponlarda tek olmalı.

5.Ayak: Bu koşuda özel bir atım var... Daha kimse uyanamadı, ilk yarışı kötü olduğu için oynamıyor, bugün beklediğim yarışı yapar kazanırsa sorun yok bizim kuponu bayağı cazip yapar ama ikinci üçüncü olurda tabelaya girerse bir sonrakinde favori çıkar. Hayatının ilk yarışında çok varlık gösteremese de o gün için stres yapan ve önde liderliği alıp kaçan, nefessizlikten şişmesine kadar son 200 e kadar gelen ve bir bakıma da kaba kumu sökemeyen NİSANOĞLU (5) benim notlara çimde çok koşar diye girmişti. Bugün çim pisti görünce cazip atı yakaladık dedim ki tahminleri yazarken de Agf'de % 1,26 civarında. GÜMÜŞYOL (3) hayatının ilk yarışında çimde yaptığı ikincilik ile dikkat çekerken ekürilerden HAYIRLIKIZ (12) da tecrübesiz olmasına rağmen dördüncülüğü ile umut vermişti. Bu üç safkanı kupona yazıp geçiyorum ama Nisanoğlu özellikle çok cazip ihmal etmeyin.

6.Ayak: Bugün iki tekli oyun yapar OLIMPOS ile KREACHER teklerini kullanırsanız son ayağı doldurma şansınız oluyor. Olimpos'u ilk altılıda tek yokluğunda risk alıp kullandım ama iki altılıda da risk alamadım. Cesaretli oyunlarda safkan tek olurda iki tekli kurgu yapılırsa o zaman çok cazip bir ikramiye hedefi ile son ayak kalabalık tutma şansı oluyor. Tek yazamadığım ikinci altılımda mecburen çok büyük kupon yapmamak adına CAİZE (3) ve ULTRA (4) yazıp iki isimle Ankara'yı kapayacağım. Bugün ilk ayak çok ters ve zor beşli yapayım diyenlere TAMERŞAH (1), FIRTINA VADİSİ (2), TONYUKUK (7), KAPIDAĞ (11) ve ATEŞHATTI (6) ilavelerini yapabilirler.

ANKARA 1.ALTILI
1.Ayak: 2.4.1
2.Ayak: 4.1  
   
3.Ayak: 1-ADALETLİ KASIRGA

4.Ayak: 1.4   
/ 3
5.Ayak: 6.11.8.4.3.2.7.9.10

6.Ayak: 10-OLIMPOS

ANKARA 2.ALTILI
1.Ayak: 6.11.8.4.3.2.7.9.10
2.Ayak: 10-OLIMPOS

3.Ayak: 7.1.12.9
4.Ayak: 1-KREACHER
5.Ayak: 5.3.12

6.Ayak: 3.4

 

BOL ŞANSLAR


Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurguların hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez.
Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

 

Gerisi size kalmış....

You have no rights to post comments