25.06.2019 SALI KOCAELİ

25.06.2019 SALI KOCAELİ

Kocaeli pistinde bir sıkıntımız var düzenli ve doğru galop alamıyoruz. Öğrendiklerimiz sınırlı, o yüzden çok iddialı olmamak lazım. Yinede size bu saate kadar bekleyip, en doğru bilgileri toplamaya alışarak yorumlarımı hazırladım. Değerlendirmek, son karar her zamanki gibi sizden olsun.

1.Koşu:  Burada koşacak taylardan 1-6-7-9-10-11 numaralar Kocaeli'de hazırlanıyor. 2-3-4-8 Bursa'dan 5 te İstanbul'dan gidiyor. Şampiyon Cankardeşler'in Anneden kardeşi KARDEŞCAN (4) uzun zamandır hazırlanan bir isim. Bursa'da değilde Kocaeli'de ilk yarışlarını koşmayı tercihlediler, bu safkana hayatının ilk galobunu yaptıran Tokaçoğlu safkana bindi. Yine gördüğümüz galoplarda bu safkana en ciddi rakip Bursa'dan giden YARENİN OĞLU (8) olacak gibi görünüyor. Başta da dedim Kocaeli pistinde çalışanların her işlerini göremiyoruz o yüzden içlerinden biri çıkar uçar gelir o zaman bilgimiz olmayabilir ama Kocaeli ekibini çok güvendiği HOPA ŞAHI (11), çalışmaları kötü olmayan TEKFORDTEYFİK (7) ile SON KABADAYI (6) sürprizlerdir.

2.Koşu: Ankara'da çalışıp Kocaeli deplasmanına gelen tek isim AĞIR ADAM (1) ilk koşusunda aldığı birincilik gibi bu yarışta da Kocaeli pistinde kazanmayı hedefliyor. Bu safkanı Ahmet Çelik bırakmadı Kocaeli pistine de geldi ve çokta büyük favori olarak karşımıza çıktı. 2 saniyeye yakın fark yaptığı ilk yarışında çok kolay ve uzak kazandığını düşünürsek o günkü derecesini bugün daha aşağılara çekebileceğini düşünebiliriz. HODJA (3) kazanırken bu safkandan daha iyi bir derece çıkarmış ama o yarış bayağı ciddi mücadele olmuş ve çok kolay kazanan Ağır Adam'a göre daha iyi bir derece çıkmış. Büyük favori yıkılırsa para verir diyen, bu ikiliyi yazsın, geçilmez macera aramayalım diyen tek yazsın kurgunuza göre değerlendirin.

3.Koşu: Bu koşuda Kocaeli pistindeki tek at BOGDONANOVIC (6).. Deplasmana gelen yedi atla tek başına ev sahibi olarak savaşacak ve aldığım bilgiler bu pistte yaptığı hazırlıkların pek dikkat çekip kağıt üstüne yansımasa da iyi olduğu yönünde. Nevzat Avcı bu tip kilolarla zorlanıyor tam istediği başarı gelmiyor genelde 50 kilo civarı kazanıyor ama safkanı başta düşündüm. NOBEL PRINCESS (4), NEDİMHAN (3) ve JUST RUN (2) devamında şanslı isimler diyelim koşuyu dört isimle geçelim.

1.Ayak: Günün ikinci Şartlı 1 koşusunda 3-4-9 dışında hepsi dışarıdan gelen isimler. İzmir, Ankara ve Bursa'dan gelen safkanlarında yarışacağı bu koşuda, favorilerden Harunbaba koşmayacak. Bu safkan için Bursa'daki çalışmalarında çok dikkat çekiyor deniyordu, tek yazmayı düşünüyordum, yarıştan çıkınca diğer isimlerin şansı bayağı eşitlendi, birbirine yakın isimler start alır duruma geldi. ALTUNTUNÇ (1), CİHANTAYIM (2), RAHMİYELİ (6), AKİDE ŞEKERİ (9), SEÇKAYA (10) ve SANCARHAN (7) şeklinde altı simle geçmeye çalıştığım koşuda, diğerlerinin de şansı olduğu, başta da dediğim gibi bazı gizlenmiş isimler olabileceği unutulmamalı. Dileyen kapasın..

2.Ayak: Bursa'da hazırlanıp tüm yarışlarını diğer illerde koşan KILIÇSOY (12) aralı koşuyor ve bu verdiği aralar safkana yarıyor, zorlamıyor, her koşu performansını sonuna kadar ortaya koymaya çalışıyor. Tokaçolu'nun tekrar bindiği VASEEM (9) Bursa'daki koşusunda tam anlamıyla düzelmiş olarak görüldü. İlgilileri ile görüşüyorum onlarda bugün için çok güveniyorlar, onlara göre kazanır ama ben yinede hafi kilolu rakipleri olduğu için tek bırakamadım. GürgürBaba'ya çok az farkla kaybettiği yarışa göre 5,5 kilo aşağı koşacak UÇANBİLGİN (13) koşunun bende üçüncü şanslı ismi. Bu üçlüden sonra KOVADA (8), DEMİRDEN (2) ve BEYZA SULTAN (1) şanslı olacak safkanlar.
BİŞKEKHAN SON DAKİKA DUYUM EKLEDİM

3.Ayak: İzmir'de gelenle, gidenle, kendisini rahatsız edenlerle mücadele edip kazanan AFRİKAANDER (1) o zor koşunun hemen arkasında Ankara'ya Açık yarışa götürülmüştü. Safkan o gün bile üçüncülük aldı 7 günlük araya ve seyahate rağmen elinden geleni yaptı. Bugün 2 koşu koşup ikisini de kazandığı Kocaeli pistine 10 günlük aradan sonra geldi. Yine kazanabilir ama şöyle 3 haftalık bir ara vermiş olsa kilosu bu kadarda yüksek olmasa şanslı çok daha fazla olurdu. Bu yüzden tek bırakmak yerine ÇALTEPE (2) ile GÖLDEM (6) ilavelerini gerekli görüyorum. 

4.Ayak: Bu koşuda iki isim ön plana çıkıyor. Çok hazır olarak bu koşuya katılacağını gördüğüm TAHTALI (7) ile ÖZDAĞCI (6) rakiplerini ayırmış gitmişler. Tahtalı'nın Bursa'dan aldığım bilgilerde çok süratli bir yapısı ve bir çırpıda çıkıp bitirebilecek kapasitesi olduğu söyleniyor. Startının üç olması bu safkan için avantaj. Süratli safkan üç kulvardan çıktığı gibi liderliği alırsa virajı önde dönerse yakalanmadan bitirebilir. Rakipte en dış kulvardan çıkan Özdağlı olarak görülüyor. Bu safkanda İzmir'den gelenlerden biri ve aldığımzı bilgiler iyi koşacağı yönünde. Ama dış kulvar dezavantajı yaşayacak Tahtalı beklediğimzi gibi çıkıp giderse oradan toparlanıp gelmesi zaman alacak bu çıkışta kaybettiği zamanda bu safkan için yarış sonucunu etkileyici olacak. İkinci altılıda tekimiz yarıştan çıktığı için ve başkada tek bulamadığımdan Tahtalı teki üzerine bir kurgu yaptım siz riskli görürseniz Özdağcı başta olmak üzere tuttuklarınızı yazarsınız.  . 

5.Ayak: FINDIKKIRAN (2) kazandığı yarış gayet başarılı ve devamında üçüncülük aldığı grup bile bu gruba göre bir kat üstün durumda. Yalnız safkan 59 kilo, yarış çok süratli gidecek ve bu sürat son metrelerde bir çok safkanın durmasını gerektirecek,  devreye de daha kazanmamış olsa da üçüncülük serisini burada kırabilecek FLAMBOYANT (10) ortaya çıkacak. Pedigrisi tamamen kum piste uygun şekilde. Kaba kumda çok gerilerde beklemesi nedeniyle geliyor ama hep geç kalıyor. Kaçıp bitirmenin bu grupta zor olduğunu biliyorum ama hafif kilolu safkanın da çok geride beklemesini aklım almıyor. Öne yakın gideceği bu koşuda devreye girebileceğini düşünüyorum ki buda Flamboyat'ın gerçek stili olması lazım çok gerilerden sprint atmaması gerekli. Bu ikiliden sonra çimdeki son başarısız yarışlarına rağmen kumda çok daha iyi performanslar gösterebilen RED TIDE (9) tutuyorum ve kuponuma yazacağım.

6.Ayak: Kalabalık bir koşu ve çok ismin şansının olduğu bir yarış. Ben kuponumun miktarını çok abartılı boyutlara çıkarmamak adına 7 safkanı yazdım bunları da ikiye ayırıp 5 tanesini ufak kupona önerdim. Yarış 1700 metrede süratli gitmeye aday görünüyor. Tempoyu belirleyecek isimlerin yanında tavşanlık yapıp ne olursa olsun nerede durursa dursun diyerek kaçacak isimlerde var. TUĞTEKİN (6), ULUKAAN (5), AYDEMİRBEY (8), NALEZEN (2), Bİ TURBO (13) öncelikli beş ismim devamında LOLAN GÜZELİ (1), SALİHİM (14) tutuyorum.

KOCAELİ 1. ALTILI
1.Ayak: 4.8  /  11.7.6
2.Ayak: 1-AĞIR ADAM
3.Ayak: 6.4.3.2
4.Ayak: 1.2.6 / 9.10.7
5.Ayak: 12.9.13.8.2.1 / 14

6.Ayak:
1.2.6

KOCAELİ 2. ALTILI

1.Ayak: 1.2.6 / 9.10.7
2.Ayak: 12.9.13.8.2.1 / 14
3.Ayak: 1.2.6
4.Ayak: 7-TAHTALI
5.Ayak: 2.10.9

6.Ayak:
6.5.8.2.13 / 1.14

 

 

BOL ŞANSLAR


Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurguların hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez.
Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

 

Gerisi size kalmış....

Yorumlar  

0 #1 Ibrahim 25-06-2019 21:37
Protesto kabul edilirse buluyorum abi Afrikaander tek yazıp tay yarışını 2 atla geçmiştim inşalah değişir

You have no rights to post comments