25.06.2019 SALI ANKARA

25.06.2019 SALI ANKARA

1.Ayak:  BABADAĞINOĞLU (7) maşallahı var her yarış startta takılıyor, düzgün çıkmayı beceremiyor. Düzgün çıkmıyor ama yarışın sonlarında hep arışın içinde yer alıyor özellikle tabela içinde yer bulup kendini unutturmuyor. Bugün 50 kiloya düşmüş bir sıkleti var. 57 kilo ile Ozanşah arkası üçüncülüğünü bir daha seyrettim, virajda hiç gelmeyecek gibi görünmesine rağmen Starbir'in yanında üçüncülüğe girmesi ve sonlara doğru Ozanşah ile aradaki farkı kapaması herşey gayet iyi. Bugün 7 kilo düşmüş olarak 3 kilo alan Yakutiye'yi geçemez ise ayıp olur. 10 kilo uzun mesafede büyük avantaj ki bunu da kullanacak ve safkan bugün kazanacaktır. Ben kuponuma bugün tek yazarak başlayacağım. 

2.Ayak: Önde iyi bir tempo yakalamayı başaramadığı hayatının ilk yarışında Akın Sözen'in ilk dörde girme ihtimali kalmayınca enseye bastığı SERAP GIRL (8) bu sefer daha hazır olarak bu koşuya katılıyor. Yavuzstar orijinli tay biraz daha uzayan mesafede ilk yarışına göre çok daha iyi koşacağını çalışmalarında belli ediyor. WIND (9) ilk yarışında 900 metreyi 55.84 koşarken ikinci koşusunda 53.38 e dereceyi indirmiş ama kazanamamış ikinci kalmıştı. Üçüncü yarışında 1000 metre koşup 59.09 derece elde eden bu safkan üç yarışı karşılaştırdığımızda iyiye doğru gittiğini belli ediyor. Hişman ile uyum içinde diyemesek te son iki yarışında olduğu gibi tekrar binmesi tanıması açısından önemli. Hayatınn ilk yarışında 1000 yi 59:53 te koşan ve kendini bugün biraz geliştirebilirse şansı yüksek olacak MAGICIAN GOSHA (3) ile ilk defa koşacak olmalarına rağmen iyi bilgiler gelen Adalı ekürilerinden MALA MOJA (4) sonraki ihtimallerdir.

3.Ayak: Kağıt üzerinde yarışı inceleyince kum performansı oldukça dikkat çekici olan CUCUPA (2) ilk sıraya koymak gerekiyor. Kumda üç yarış koşup ikiliden düşmeyen bu safkana en ciddi rakip sıkıntıları biten ve gördüğü yarışta da oynadığımız fakat start çıkışında şahlanarak bincisini düşüren DI FORCE (3) olacak. Di Force un idmanları gayet başarılı bunu daha sahaya yansıtamadı yansıtırsa çok ters yarışlar çıkaracak. EL RAPIDO (4) nun kısa mesafede son yarışı başarısız olsa da uzunda çok daha başarılı olduğu biliniyor. Bugün bu grubu geçme ihtimali olanlardan biridir. Uygun kilolu STEEL MATADOR (7) daha Maiden ama kumda fena değil ve Çeliklerin en ufağını deklare etmişler cazip bir sonuç alabilir. Kumda hiç tabeladan düşmeyen BEYBORA (1) ile yine Maiden olanlardan olsa da kumda kötü koşmayan LIFE IS A PARTY (5) sürpriz yapabilir.

4.Ayak: Eküriler favori çıkar, önde kaçan ARROW yalnız kalır iyi bir tempo yapar ekürisi FLYING BIRD sonlarda etkili gelir ve bence eküriler bu yarışı ikili bitirir. Çok ters bir yarış koşulması, ekürilerin kaçmaması diğerinin çok geri beklemesi falan olmal ki bu eküriler buradan galip ayrılmasın. Antrenörleri çok tecrübeli, mutlaka onlarda kafalarında yarışı koşturmuşlar, kurguyu, tempoyu, taktiği en iyi şekilde ayarlamışlardır. Ben FLYING BIRD (4) tek bıraktım ama dediğim gibi eküri bitecek bir yarış olmasını bekliyorum.

5.Ayak: Önde kolay tempoda kaçacak ŞİMŞEKBERK (1) son metrelere kadar yarışın içinde olacak. Dedeseyfo'ya geçildiği yarışındaki kadar koşarsa bu yarışı kazanma ihtimali çok yüksek. Benim korkum yarışın son koşusunda olduğu gibi çok süratli geçmesi, önde bazı isimlerin liderliği istemesi ve yarışın aşırı hızlanması olacak. 61 kilo ile Sırf önde çok yıpranır yarışın temposu yükselir diye sonda çok etkili gelecek ASRASYAD (2) ve başarılı yarışlarını bugünde sürdürebilecek MAHZUNKRAL (3) ilavesi mutlaka yapacağım.

6.Ayak: Bugün sürpriz olacaksa son ayakta olur dedik ve elimizden geldiğince çok isme şans verdik. Tempoların yüksek olacağ bu koşuda uzun mesafede hem anadan hem babadan çimci AYBÜKE (5) son yarışlarındaki performansını tekrar sahaya yansıtıp en şanslı isim olacak ama AKDERE (3) ve ANALUX (8) bence çok ciddi rakipler. Daha sonra ALBUSE (7), WELKIN (9), SPREAD THE JOY (2) ile BATHSHEBA (4) ilavesi yer kalırsada diğerleri kuponda bulunmalı.

 

ANKARA ALTILI

1.Ayak: 7-BABADAĞINOĞLU  
2.Ayak: 8.9.3.4 
3.Ayak: 2.3.4.7
  
4.Ayak: 4-FLYING BIRD 
5.Ayak: 1.2.3 

6.Ayak:
5.3.8.7.9.2.4

 

 

BOL ŞANSLAR


Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurguların hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez.
Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

 

Gerisi size kalmış....

Yorumlar  

#1 Özhan 25-06-2019 12:58
Başarılar daha altılı bulmak kısmet olmadı ama verdiğin ilginç atlarla dünya ikili çifte aldık saol..

You have no rights to post comments