20.06.2019 PERŞEMBE ANKARA

20.06.2019 PERŞEMBE ANKARA

1.Ayak: Önde hızlı gidecek isimlerin olduğu bu koşunun biricisinin bekleyenlerden çıkma ihtimali yüksek. Bekleyecekler içinde de benim öngörüm YIRTLAZ (3) ile HÜRADAM (6) ın bir adım önde oldulkları. İkiside son sprinte işi bırakacaklar, koşunun temposu bu safkanların lehine işleyecek ve virajdan sonra uzun sprint yapıp rakiplerini geçmeye çalışacaklar. Bu ikiliden sonra en şanslı isim son yarışında gayet başarılı koşan ve bugün kilo düşen BİNBİR (7) olur. İlaveler olarak en ağır kilolu AKARNEJAT (1) ve en hafif KASMANBEY (9) yapılabilir  görünüyor. Çok önerilen AGAH (8) ekleyelim ilk ayaktan canımız yanmasın.

2.Ayak: Yarışın favorisi AKAĞAÇ (7) beraber koştukları yarışta Özcan Yıldırım'ın uyanıklığı ile bir anda farkı açıp avantajı alınca, çok gerilerden sprinte kalkan ATEŞ KRALLIĞI (6) onu yakalayamamış bu yüzden ikincilikle yetinmişti. Bugün jokey değişikliği veya kilo farklılıkları hep teş Krallığından yana. Mesafe kısaldı ama önde tempo kuracak olanlar çoğaldı. Akağaç o yarışta olduğu gibi öyle kolay kolay avantayı alıp yarışı bitiremez. Yine son metrelerde koşuda kendisini gösterecek BAŞPEHLİVAN (2) var. Bu üçlüden sonra verdiği arada sorunlarından tamamen kurtuldu bilgisi gelen ve çok iyi koşacağı düşünülen LORD (9) yazacağım. Son olarak istikrarlı koşan ve çalışan BOZTEPEBEYİ (1) ile bu yarışı kapatıyorum.

3.Ayak: Ben bazı atlara takıntılıyım getirene kadar yazıyorum. Özellikle bu tip tay yarışlarında bir atı ilk yarışından beri kolluyor ve getiremediysem sonraki yarışlarında sıfır puana doğru iniyor bizim içinde kazanırken en güzeli bu durumlar oluyor. Bu yarışta da KADİREFE (4) ilk yarışında çok süratli başlayıp en dışa sapıp başarısız olduğundan beri takipte. Sonraki yarışı dördüncülük devamında ise kum denenip geri geldii bir koşu daha var. Kötü koştuğu ilk yarışında sapmış, sevmediği kum pistte de başarısız olmuş bunları çıkar geriye çim dördüncülüğü kalıyor. İlk üç yarışında favori koştu bugün dördüncü at durumunda. Bence çıktığı gibi bitirme şansı var kesinlikle ihmal etmeyin. Saatçi abilerimizin gözdesi KANEKONUNOĞLU (5) ile koştuğu tek kum yarışı üçüncülük lan BULUT (1) daha sonraki ihtimaller. Bu ikilinin çimde ağırda ne koşacağını kestiremiyorum o yüzden çim koşup üçüncülük almış HOPPALA EGE (3) de ekliyorum. 

4.Ayak: Dişilere ait Yamak 3 yarışta iki safkan rakiplerini çok ayırmış durumda. RUN FOR DERYA (2) stanbul senttik pistteki üçüncülükten sonra iki yarıştır çimde harika koşuyor, Bursa ve İzmir'de yerini iyi alıp kimseden etkilenmeden kazanıyor.  İREMSU (5) da zaten tam çimci bu tip ağır çimde de birinciliği var. İkisinden birini alıp tek yazmak riskli olur ama ikisini beraber yazarsam bu ayağı en azından çok at yazmadan geçmiş olurum. Yeriniz varsa İzmir yarışında Run For Derya'ya geçilen am abugün ev sahibi poziyonunda koşacak GLEN (7) ilavesini öneririm.

5.Ayak: Son yarışını beraber koşan isimlerden Es Matador yarışı kazanırken 2 boy gerisinde MUTINEER (7) üçüncü kalmıştı. O gün ikiside ağır kiloydu, ikiside kilodan etkilenmişlerdi ama çok iyi performans göstermişlerdi. Bugün ikiside hafif kiloya düştüler ve o yarış en dıştan çıkmasına rağmen gelip liderliği alan ve önde boğuşmasına rağmen son metrelere kadar birincilik mücadelesi veren Mutineer bende bir adım önde görünüyor. GANYAN : 19.55 / AGF: %3

6.Ayak: Son ayağa geldik ve belki de bugünün en çok at yazılan ayağındayız. Koşan 22 safkan var biz tek yazıp, burada riski alıp, tek yazmasak doldurmamız gereken bu koşuyu KARASULTAN (12) ile geçeceğiz. Bursa'da hazırlanan ve çok formda görünen safkan son çalışmasında 800 metrelik işinde 55-27.8 bir deree gerçekleştirdi ve bu koşunun provasında çok iyi göründü. Bugün kulaklık çıkardılar Ketmelerin kendi atı o yok diye Deniz Yıldız deklaresi yaptılar. Çok süratli olan bu safkan, Sultan De Faust yavrularının en önemli özelliklerinden olan kısa mesafedeki sürati, aynen taşıyor. ŞArtlı 3 koşuda belki önde gitmek isteyecek bazı rakipleri de var ama hiçbirine liderlik şansı tanımadan kazanacağını düşünüyorum.

ANKARA ALTILI
1.Ayak:
6.3.7
  /  1.9.8
2.Ayak: 6.7.2.9.1
3.Ayak:
4.5.1.3
4.Ayak: 2.5.7
5.Ayak: 7.4.6.5.1.8

6.Ayak: 12-KARASULTAN

BOL ŞANSLAR


Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurguların hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez.
Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış....

 

You have no rights to post comments