19.06.2019 ÇARŞAMBA İSTANBUL

19.06.2019 ÇARŞAMBA İSTANBUL


1.Ayak: Verdiği aradan sonra İstanbul'da koştuğu ilk yarışında dinçlikle ikincilik yapan dah asonra koştuğu Ankara uzun mesafeli çim pist yarışında bekleneni veremese de o yarışa göre 9,5 kilo aşağı koşacak olan EMPIRE SON (9) bugün hiç tutulmuyorken ilginç bir yarış çıkarıp ilk ayaktan sürprizi yapabilir. Bu safkana ilk rakip olarak yine son yarışına göre kilo düşmüş DIRTY WOMAN (7) tutuyorum. Handikap 16 da ki üçüncülüğünü bugün için baz aldığımda bu sefer birincilikte iddialıdır diye düşünüyorum. ÇALIŞKANHAN (1) geçen yarış alternatif tek vermiştim. Son yarışında 50 kiloluk safkana Beran Çığla bindirmişlerdi inanılmaz etkisi zkoşmuştu.  İstanbul'da ki Sadettin Boyraz ile üçüncülük alırken kaçmamış beklemiş farklı bir taktikle koşmuştu. O gün Karafırat kaçmış bitirmiş ama Çalışkanhan'da son metrelerde yaptığı çok güzel sprint benim gözüme çok hoş gelmişti. TAbi aprantisi aynı performansı ata veremedi ve bugün Satış koşusunda 90 bin TL bedelle satılıkken o güzel yarışı yaptıran Sadettin Boyraz yine üstünde. Satış fiyatı yüksek olunca kiloda arttığı için bugün bende üçüncü at durumunda. Bu üçlüden sonra I SAW THE SUN (2), AGASOSMAN (4)  MORTODELA (6) ve SUMMER PICTURES (3) yazıyorum.

2.Ayak: KAMAKAYA (11) İstanbul çiminde kazandığı ilk yarışında Mehmet Kaya ile start almış Agf Tablosunda 3. at olmasına rağmen en düşük ganyanla koşmuştu. Başta Adana sonrasında Ankara'dan hazırlanıp İstanbul'a gelip koşan safkan kazandığı yarıştan sonra işlerinde çok daha iyi görünmüş ama Selim Kaya'nın bindiği Şartlı 3 koşuda Erdal Çankaya'nın bindiği Prenses Montana'ya yol vermiş sonrada pek yakalama imkanı olmamıştı. Bugün çok daha iyi koşmasını Nevzat Avcı ile 5,5 kilo aşağı koşacağı bu yarışta sürprizi yapabileceğini düşünüyorum. Çimde ilk yarışını kazanmış ama çok etkili bir derece çıkaramamış AYNİŞAN (8) ile Tanyiğit ekürilerinden GURBET ATEŞİ (1) en ciddi rakip durumunda olsalar da benim bugüne kadar koştuğu yarışlarda beğendiğim, sonları kuvvetli SABAHAN GELİN (2) ile seri tay çıktığı gibi kaçarsa bitirebilecek PORSUK KIZI (4) da yanlarına eklemek gerekir.

3.Ayak: Yamak 3 yarışında atlar kadar aprantilerinde performansları belirleyici etken olacak. BEHİÇEFE (8), YOLKIRAN (5) ve ONURLUEFE (3), ÖZBATU (1) benim ilk dört şanslı ismim olsa da yazabildiğiniz kadar yazın diyeceğim bir koşu olarak görünüyor. Ben dört isimle geçtim diye burayı garanti görmeyin burası benim şablonumu tekrar incelediğimde en korktuğum yer oldu ama kurguyu çok büyütemiyorum yoksa HEPSİ demem gereken bir yer, riski burada alıyorum.

4.Ayak: Dişilere ait Kısa Vade yarışta son Adana yarışını çok güzel koşup kazanan FLASHING GIRL (1) başta düşünüyorum. Sentetik pistte 5 koşu koşup bunlardan 2 tanesini kazanmış bu pisti seven safkan Gökhan Kocakaya ile sevdiği uzun mesafede son metrelerde etkili gelip kazanacaktır. Gökhan'la 4 yarış koşup 3 tanesini kazanmış safkan sevdiği binicisi ile birinciliğe tekrar ulaşabilir. Safkana tek rakip uzun aradan sonra yarış gören ve Grup 3 koşuda dördüncü olan Halis Karataş'ın bindiği BLACK CHINESE (4) olabilir. Bu safkan 2000 metre sentetikte 3 yarış koştu 2 tanesini kazandı 1 kere ikinci kaldı ve bu pist mesafe istatistikleri oldukça iyi. İşin ilginci bu mesafede kazandığı 2 yarışta da jokeyi Karataş'tı. Alternatif tekin Flashing Girl ama Black Chinese de ilave etmek mantıklı olacak.

5.Ayak: ALLEGRO FIDDLE (2) ın son günlerde şanssız günler geçiren Kahraman ekürisine moral kaynağı olmasını bekliyorum. Bu hafta arası iki atında Tomiris ve Rabenda'da doping çıkan ekürinin safkanı Allegro Fiddle son yarışında 200 de aralardan çıkıp yaptığı sprinti tekrarlarsa bu grubu çok kolay geçmesi lazım. Tek dezavantaj kilo ama onu da iyi bir bekleme ile dengeler son metrelerde yapacağı etkili ataklar ile kazanır.

6.Ayak: Son ayağa geldik ve bugünün unutulan isimleri bende hep notlara takılmış iyi koşmasını beklediğim şekilde çıkmışlar. ÖZDAMAR (3) genel olarak pist ve mesafeye yatkın isimlerin başında geliyor ama Ankara yarışları vasatın altındaydı kalktı geldi burada şansını deniyor. Yine son yarışlarında ortalıkta görünmeyen ALSANCAKLI (14) yı uzun zaman sonra uygun şartlarda koşarken izleyeceğiz. Müslüm Çelik ile iyi yarışlar çıkaran GÖLGEYELE (9) devamın koyalım. Son yarışlarında beraber koşan isimler KARAZEYTİN (13) ve OĞLUM VOLKAN (12) kilo değişimlerine bakarsak bugün çok yakın çıkar. Bugün çok daha etkili bir koşu yapacağına inan düzelen SONEMİR (2) ve  uzun mesafeleri çok koşan, son metrelerde yapacağı ataklar kendisine birincilik getirebilecek BAWEPİR (11) sonraki ihtimallerdir.

İSTANBUL ALTILI
1.Ayak: 9.7.1.2.4.6.3

2.Ayak: 11.8.1.2.4
3.Ayak: 8.5.3.1

4.Ayak: 1.4
5.Ayak: 2-ALLEGRO FIDDLE

6.Ayak: 3.14.9.13.12.2.11

BOL ŞANSLAR


Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurguların hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez.
Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış....

Yorumlar  

#6 Ufuk 20-06-2019 13:45
Bulan arkadaşları tebrik ederim...
Buradaki önemli olan yorumlamak ve o yorumlardan esinlenerek yapılan kuponların tutması. Gerisi önemli değil...
#5 Cihan 20-06-2019 13:39
Yeni uyeler seni hala anlayamamışlar abi
Sen verirsin biz kurguyu yaparız buluruz çok tesekkurler bende buldum... Kazandırdıklarımız bölümü tutmuş kuponlar bölümü değil uyelerin kazanıp paylaştıkları yer, illa senin tuman gerekmiyor ki yorumlarda zaten tutmuş kuponun bizce sorun yok Tebrikler

#4 Fatih Korkmaz 20-06-2019 02:53
Tşklr ufuk by verdiğin bilgilerden dolayı 5 misli buldum 6 lıyı
#3 Mehmet Ali Avcı 20-06-2019 01:48
Afedersiniz bu paylaşmış olduğunuz kupon tuttumu bence tutmadı niçin tuttu diye yayınlıyorsunuz anlamadım diğer tutmayan kuponlar gibi niçin silmiyorsunuz doğrusu anlamadım
#2 merto metin 20-06-2019 00:34
Bende ikinci ayağı azalttım uc ata indiirip üçüncü ayak 3 at ekleyince koydum vallai yi geldi
#1 Damacana 19-06-2019 18:30
Son ayağı azaltıp korktuğun yeri doldurunca buldum abim tesekkurler

You have no rights to post comments