18.06.2019 SALI KOCAELİ

18.06.2019 SALI KOCAELİ

9 koşulu Ankara, 9 Koşulu Kocaeli üstüne Ascot ve Brighton... 6 tane altılı var, umarım seçerek oynar, her yarışa saldırmazsınız. Pistler çimden kuma dönünce olay zaten karıştı özellikle bazı yarışlarda favoriler zorlanacak,  bazı sürpriz atla çok ön plana çıktı.

HIZLI OYUNCU:  Fırat Arslan ile üç tane Kocaeli yarışında tatminkar sonuçlar aldıktan sonra Yusuf Aktaş ile İstanbul sentetik yarışında beşincilik aldı ve yine Kocaelide bu yarışa geldi. Tüm hazırlıklarını Urfa da yapan bir tayın neden Kocaeli de yarış yaşamına başladığını sorgulamıştık,  İlgilileri taya çok güveniyor diye öğrenmiştik. Bugüne kadar beklendiği gibi olmadı ama bu sefer Mertcan Çelik ile öne hemen gelmeli, hiç beklememeli, ciddi bir rakip zaten yok, koşuyu gerilerde takip ederse sprintle rakiplerini elinden kaçırabilir, öne erken sarkarsa şansı çoğalacak, ben ilk sırada kuponuma yazdım. PİST KRALI devamlı yazdığımız bir isim bir türlü kazanamadı onu da mutlaka ekleyeceğiz ve ARAPMAN ilavesi ile ilk koşuyu geçmeye çalışacağız.

HÜRSEV: Son yarışına göre çok kilo düşen safkan Vikonya arkası üçüncülüğündekinden daha iyi bir mücadele gösterecektir. Murat Gündüzeli'nin 52 kiloya deklare olması ilginç, fazla binecektir mutlaka ama yinede bu kilo ile koştuğu yarışlarında hiç boş çıkmadığı gerçeğide önemli. Rakibinin 59 kilo olmasından yararlanıp safkanın uzun mesafede kendini birinciliğe atacağını düşünüyorum.

HORON GÜZELİ: Kocaelide kazandığı veya ikinci olduğu yarışlarında oldukça başarılı performanslar göstermiş bu safkan devamında İstanbul yapıp daha sert gruplarda çimde sentetikte tabela dışı kaldığı yarışlar gerçekleştirdi.  Kocaeli'ne geri dönüp beşinci kaldığı yarışında kötü olmayan safkandan bugün etkili bir koşu beklediği söylemek isterim. Özellikle koşuda kaçak isimler varken yarışın düşük tempoda geçmesi pek olası görünmüyor. Düzlüğe kadar grubu iyi bir yerde takip edecek olan safkan düzlüğün başından itibaren etkili ataklarını gösterebilir. Bence öncelikli yazılmalıdır.

BRACCIOFERRO: Koştuğu yarışlarında son metrelerdeki kuvvetli ataklarıyla etkili olabilen bu safkan Karafırat arkası ikinci kaldığı son Ankara yarışında biraz fazla beklemiş, önde kolay tempoda kaçan rakibini yakalasa da geçememişti. O günkü  ne kadar iyi durumda olduğunu gösteren Braccioferro nun bu sefer virajı çok geri dönmediği takdirde kuvvetli ataklarıyla yarışı lehine çevireceğini düşünüyorum, alternatif tekimdir. uzun aradan sonra İzmir'de koşup kazanan MASCHERANO yu yeri olan eklesin.

THE DIFFERENCE: İzmir de Yamanlarbeyi nin kazandığı Grup 3 koşuda koşup başarısız görünmesine rağmen tatminkar koşan bu safkan arkasından Bursa'da Şartlı 4 koşuda dördüncülük yapıp devamında birde ikincilik aldı. Kumda çime göre çok daha iyi koşan bu safkan bu grupta kazanmaya en yakın gördüğüm, kuponumda da tek olarak değerlendirdiğim isimdir. 58 kilolu rakiplerine göre 4 kiloda eksik koşacak olması, safkanın yarış içinde istediği tempoyu bulmasını ve sprinte kalktığında güçlü ataklar gerçekleştirmesini sağlayacak dedim kuponumda tek bıraktım.

NASİRHAN: Hayatının ilk yarışında starttan şahlanarak çıkan bu safkan arka grupta koşuyu sürdürüp kısa mesafede önde liderliği alan isimler, hiç durmayıp ilk sıralarda yarışı bitirirken hemen arkalarında altıncı kalmıştı. İkinci startında ise Çavuşbabam ın devamlı faulleri ve dışa doğru savurması nedeniyle istediği sprinti atamayan bu tay devamında Bursa çiminde sekizinci kalıp kuma 1200 metreye geldiğinde değişen pist ve uzayan mesafede başarılı bir üçüncülük gerçekleştirdi. Bugün Dilbağı takılması olumlu olursa kazanabilir alternatif tek adayımdır.

KOCAELİ 1.ALTILI
1.Ayak: 9.4.1

2.Ayak: 3-HÜRSEV 
3.Ayak: 2.1.7.4.5.9 

4.Ayak: 8.2.3.4.7.6.1
5.Ayak:
5.

6.Ayak: 5.1.2.3.4.8

BOL ŞANSLAR


Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurguların hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez.
Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış....

You have no rights to post comments