15.06.2019 CUMARTESİ ANKARA

15.06.2019 CUMARTESİ ANKARA

1.Koşu: Koşudaki takip atım uzun mesafeleri çok iyi koşacak ama bunu bir türlü beceremeyen IVOR olacak. Koşunun gidişatı safkanın lehine ve sonlarda sprint yapabileceği bir tempo ile koşu geçecek, öndekileri  iyi bir yerde takip ederse sonunu güzel getirir. Tam anlamıyla gücünün karşılığını koşularda gösteremedi ama bugün Akın Sözen  idaresinde kuponları cazipleştirebilecek isimdir. Yine JACOBIN koşunun bir diğer sprint atacak safkanı olarak görünüyor. Özellikle önde koşuyu forse edecek isimler biraz kendilerini kaybedip işi abartırlarsa son metrelerde Ivor Jacobin mücadelesi olabilir. Bu ikiliden sonra önde koşunun temposunu yalnız verirse şansı çoğalacak MADENCİ ve son birinciliği dikkat çekici BARIŞ rakip olurlar.

2.Koşu: Çimde iki yarış gayet başarılı gözüken BABADAĞINOĞLU start sorunu yaşamadığı her koşusunda etkili olan bir isim. Düzlüğü yakın dönüp önde kaçanları kolay takip ederse sonunu iyi bitirebilir. OZANŞAH verdiği aradan sonra iki üçüncülük yapıp son koşusunda Cevher arkası ikincilik yaptı. Bugün kazanması için yarışı istediği tempolarda götürmesi gerekiyor. Ancak kendisi gibi önde tempo veren isimler olduğu için  bunu yapması pek kolay olmayacak. Önde sert tempolarda gidecek, yıpranacak yada ısrar edenlere liderliği verip Cevher yarışında yaptığı gibi yakın takip edecek.  Başta bu iki isim devamında çimde çok ciddi bir istatistiği olan STARBİR ve formu durumu tatminkar ADİLABİ geniş kuponlara yazılır..

3.Koşu: Üç kazanmış tay yazınca koşu kapanıyorken içlerinden birini çıkarsam kesin kazanır. İçlerinden ayrım yapmamaya çalışın. en sıralamamda verdiği araya rağmen son işlerini beğendiğim AĞIR ADAM başa koydum ama diğer iki tayda hiç kötü değil.

4.Koşu: 1 Haziran yarışında çok beğendiğim CERBA yı kazanır tutuyor, bugün alternatif tek olarak önermek istiyorum. Bir sonraki yarışta kazanacak bir tay olmasa ve bugün teksiz kalsak bizim için çok mantıklı ve cazip bir tek olacak bu safkan bugün binen jokeyi ile bugünde rakibi görünen CANSUYUM arkası geldi ama bence rakibinden daha iyi durumdaydı. Hayatının ilk yarışında startta çok oyalanmıştı, arkasından takı ilaveleri yapıldı ve o gün düzlük sprinti harikaydı, Cansuyum'a geçilse de kapasitesinin çok fazla olduğunu göstermişti. Bu koşuda Cerba için önemli olan çok fazla beklememesi ve yarışı sprint attığında etkili olacağı bir yerde takip etmesi. Sonuç olarak Cerba alternafi tek Cansuyum öncelikli rakip ama at yazacaksanız ilavelerinizde olabilir.

5.Koşu: Bu koşuda favori çıkacak isim üç yarış önce 34 lira ganyanla koşmuş ikincilik yapmış,  arkasından 5.85 le bir ikincilik daha yapıp son yarışını Agf de favori ve ganyanda da ilk at olarak koşup dördüncü olan ES SAKARYA olacak. Kötü koşmuyor ama üç yarış iyi diye bugün bakıyorum herkes kafa atı vermiş bir kaç kişide tek önermiş. Ben hiç inanmadım bu safkana ve kumda daha iyi olsa da bugün Ahmet Çelik idaresinde çimde de çok koşacak STEEL MATADOR özellikle yanına ekledim. Bu koşu sürpriz yapacağım diye bağırıyor gözümüzün içine sokuyor. İki üç yarıştır oynadığımız LOS GALACTICOS yarışta gizlenmiş saklanmış Fatih Rüstem Bebek ile koşuya katılacak. Geçen seneden beri takipte olduğumuz bu sene bir türlü kendini gösteremeyen ve dört yarış çok vasat koşsada bu sefer Gözlük Kulaklık takılan KAFACAN tam sürprizlik isim olarak duruyor. Kumda yaptığı ikinciliklerin ardından bu sefer çimde kendini gösterecek ALASKAN LADY, her geçen gün aşama içerisinde gizliden takibe al, yakında kazanacak denen BABAY RICH ve bir türlü beklenen koşularını yapamayan BAY PATRON ile DAYLIGHT, DARTH VADER sonraki ihtiimaller.

6.Koşu: İstanbul'da Eskayra arkası ikincilikten sonra bir yarış daha koşabilen, devamında uzun süre yarışlara ara verdiğini gördüğümüz BENNATO yeni sezona ancak Haziran ayının başında başlama şansı buldu. O gün dön dolaş yapıp pek üstüne gidilmeyen safkanı ben ne zamandır koşmasını beklerken burada karşıma çıktı. Kendini hiç sıkmadan yıpranmadan öndekileri yakın takip ederek virajı dönmesi gereken bu safkan, devamında aralarda kalıp sıkışıp daralmaz ise son metrelerde yapacağı etkili ataklar ile koşuyu lehine çevirir.

7.Koşu: İzmir'de önde götürdüğü yarışında her elene direnip kazanan AFRİKAANDER ile İstanbul'da Grup 2 kazanıp arkasından Grup 1 TBMM yarışında bekleneni vermese de kapasitesi yüksek EGEBERK arasında bir yarış geçer. Normalde Egeberk tek oynanıyor ama Selim Kaya yok Özcan binmiş bunca yarış sonra jokey değişikliği safkanı olumsuz etkilerse Afrikaander biraz rahat kaçarsa bitirebilir.

8.Koşu: Bitcoin kazanırken dördüncü olan SPARTACUS protesto ile beşinciliğe atılmış ama görünüm olarak oldukça iyi bir performans sergilemişti. Safkan arkasından önde süratli giden koşuda Duquan'ı çok iyi bir sprintle geçerken bu mesafelerde iyi koştuğunu ve temponun yükseldiği koşularda neler yapabileceğini göstermişti. Son birinciliğinde 1400 de 1.27 içinde koştu ama  beşinciliğinden önce 1400 de 1.126 içinde koşarak birinciliği var. Süratli gidecek koşular bu safkan için oldukça büyük avantaj oluyor bugünde Maktayman ile Duquan'ın öndeki kapışmasından yararlı çıkacak isim olarak görünüyor. 18 Mayıs'ta koştuğu son yarışından sonra iç pistte çok kolay kısa kısa işler yapmış. Derece olarak pek dikkat çekici olmasa da safkanın genel görünümü bu işlerde oldukça dikkat çekici. Umarım Ahmet bize bir oyun yapmaz, doğru yer ve zamanda sprinte kalkar bu yarışta da bizi üzmez, kazanır.

9.Koşu: Normal şartlarda son ayağı da DAMON kazanır bu altılı ahım şahım bir ikramiye vermez gibi görünüyor ama biz yinede son ayağı rakipleri ile beraber değerlendirip sürpriz arayalım. Damon devamlı benim kuponlarımda olan ama bir türlü birinciliğe kendini atamamış bir isim. Yalnız son yarışını hatırlarsanız Gözlük ilavesi yapılınca çok koştu ve Handikap 14 yarışta Es Matador arkası boyun farkı ile ikinci kaldı. O gün hayatının en iyi performansını yapmıştı ki bunu da takı ilavesine bağlamak mantıklı. Bu sefer rakipler daha uygun. Dileyen son ayağa kuponu getirip diğer ayakları kalabalık tutup öyle bir kurguda düşünebilir.

ANKARA 1. ALTILI
1.Ayak: 4.2.3.1
2.Ayak: 3.4.
2.6
3.Ayak: 1.2.3

4.Ayak: 9.3
5.Ayak: 5.10.8.6
 /  11.12.1.13.4
6.Ayak: 6-BENNATO

ANKARA 2. ALTILI
1.Ayak: 9.3   
2.Ayak: 5.10.8.6
  /  11.12.1.13.4
3.Ayak: 6-BENNATO
     

4.Ayak: 3.1
5.Ayak: 3-SPARTACUS
6.Ayak:
13-DAMON    

BOL ŞANSLAR


Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurguların hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez.
Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış....

You have no rights to post comments