14.06.2019 CUMA BURSA

14.06.2019 CUMA BURSA

1.Ayak: Bu koşuda son yarışını da kazanmış GÖLCÜKLÜ ilk sırada şans verilmesi gereken isim. Devamında BURAKŞAH, KHOR KALBA ile HILL HEAD şanslılar. Bu dörtlüyü ayırıp ufak kuponlar için önerirken bir dört isim daha COGENERATION, PASTOR, TOLERANS ve REKOR da geniş kurgu yapanlara tavsiyelerim olur..

2.Ayak: Verdiği aradan sonra üç yarış görüp bugün çok uygun bir gruba gelen KUPALIM için kolay yarış olacak diyenler var. 55 kiloluk sıkleti çok uygun gibi görünüyor ve iş Çetin taş'a kalmış havası yaratılıyor. Ben safkanın zaman zaman yaşadığı start sorunundan yana endişeliyim. Yamak 1 yarışı olması, start öncesi yapacağı sinirini yarışa yansıtması, Çetin Taş'ın bu safkana daha önce iki kere binip bir kere beşinci, bir kere de dördüncü olması bu safkan gelmez ise kim gelir diye düşünmeye beni itiyor. Ben başta UTKUNBABA ile KOMSHU'yu rakip çıkardım çok geniş oynuyorsak SİDELİ ve OCIUS eklemeye çalışılmalı diye düşündüm.

3.Ayak: İlk defa koşacak PREMIUM MOVER hakkında Bursa'dan gelen bilgiler oldukça olumlu. Ben BAŞ USTA çok beğendim ve özellkle size başta verecektim ama o kadar iddialı konuşmalar duydumki tay hakkında mecburen Permium Power başa koydum. Dileyen bu iki tayı yazıp geçip ufak bir kurgu yapabilir dileyende çok atla kapamaya kadar gidip burayı sağlam geçebilir.

4.Ayak: Son Ankara yarışında koşuya hakim olup sonradan kuvvetli gelen çelik kalkan'a geçilen ilgillerinin Şampiyon uygun gördüğü her yarışa gidiyor, mücadel ediyor, bu yaşta bu azim, bu hırs her atta olmaz. Bu Kaizbert kanının etkisi diyelim yien GÜMBÜR GÜMBÜR başa yazalım ama SEMEND özellikle Halid temsilcisi olması nedeniyle uzunda çimde çok koşuyor. Son yarışında Grup1 koşup beşinci kalan safkan Altıncı His kazanırken beş boy kadar gerisinde yer almıştı. Bu ikiliden sonra birde ERTEMİZ diyelim ekürileri kupona yazıp burayı da fazla kalabalık tutmayalım.  .

5.Ayak: SHARE TOGETHER benim son yarşında tek yazdığım ama ikincilik serisine devam eden bir isim. Bugün 2000 metre çim pistte koşulacak bu koşuda kazandığı tek koşuyu çimde yapmış, ikinciliklerinde çimi geçtim kumda bile çok iyi bir performans ortaya koymuş bu isim bugün belki ekürisininde yardımıyla birinciliğe uzanacak isim olabilir. Bu safkanın Anne Annesi Fiddler's Mool yarış hayatında pek bir şey yapmadı ama kardeşlerinden Kurtiniadis 58 koşuda 22 birincilik almış çimde uzunda çok koşmuş bir safkandı. Kan hattından biraz bir şeyler aldıysa bu uzun çimde geçilmemesi lazım. Bu eküri nin diğer atı WOLF CREEK te İstanbul'dan Bursa ya geldiği ilk yarışında 1800 çimde kazanmayı başardı. Bu iki eküride Fiddler's Mool soyundan geliyor yani uzun çim yarışlar ikisi içinde oldukça iyi seçim. Biri olmazsa biri kazansın diyelim, uygun kiloları bulan ekürileri tek yazalım.

6.Ayak: Antrenör değişikliğinden sonra Alveroğlu ekürisi bir anda değişti yarış kazanmaya başladı ve KING ÖMER de son 6 yarışının 5 tanesini kazanmış son 9 yarışında 8 kere ilk ikide bitirmiş bir safkan olarak burada ilk sırada. Mustafa Çiçek bir kere bindi onda da kazandı ve bugünde ikinci birinciliklerini alabilirler. Fakat ben bugün çok tuttuğumu söyleyemeyeceğim biraz daha alt grupları kolay geçti ama bu grupta da kesin kazanır demek içime sinmiyor. Genelde Kısa Vade 7 kazanıp Madenden çıkmak pek görünmesede VICTOR WOLLES bunu bugün gerçekleştirebilir. 2000 metrede King Ömer'in hemen dibinde bitirmişti bugün rövanşı alabilir. Zaten o yarışı seyrettiyseniz önde yıpranmış olmasına rağmen son anlara kadar hiç koşudan kopmadığını göreceksiniz. Uzun sprint atabilecek bir yapısı var hadi dediğinizde kolay gitsede aniden hızlanacak yapısı yok. Viraj dönülür dönülmez bugün Onur Öztürk çalışmaya başlarsa arkadan kim gelse de yakalanmayabilir. İstanbul Kocaeli kum yarışları başarılı çimde son yarışı vasat olan bugün Özcan Yıldırım bindiği KING OF THE SUN üçüncü sırada düşündüğüm isim..

BURSA ALTILI
1.Ayak: 3.2.5.8/4.1.7.3
2.Ayak: 3.6.7/5.2 
3.Ayak: 9.1/ 6.5.4.7.2.3
4.Ayak: 4.6.1
5.Ayak: 4-SHARE TOGETHER 
6.Ayak: 4.8.3 

BOL ŞANSLAR


Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurguların hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez.
Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış....

You have no rights to post comments