09.06.2019 PAZAR ADANA

09.06.2019 PAZAR ADANA

EYTUA: Adana çiminde ağır sahada hayatının ilk yarışında elde ettiği ikincilikten sonra normal pistte Maiden dördüncülüğü ve Şartlı 3 koşudaki dördüncülükten sonra bu yarışa çok iyi hazırlandığını duyduğum EYTUA ilk sırada şans veriyor olsam da koşuyu kalabalık tutuyorum.

CRAZY BOY: Samet Erkuş'la yaptığı ilginç yarışlarda bizde hep ilk sıradaydı ve bir türlü kendini birinciliğe atamadı. Bir keresinde çok sürprizdi, bizde tekti birincide oldu ama protesto ile geri atıldı. Bugün Ali Kaçmaz binmiş ve hayatının ikinci çim yarışına çıkacak. Rakipler kolay gibi görünse de bu safkanın sağı solu belli olmaz, Babası GAZİ Koşusu galibi olsa da bir bakarsınız çimde adım atmaz. Yine başta yazalım ama bugün çok atla geçeceğimiz bir koşu olsun.

BOBİNKAYA: Startta 2 boy kalmasına rağmen Maidenden az farklada olsa çıkarken oldukça ilgimi çeken Bobinkaya devamında çimde bir yarış koştu, 2 Şartlı koşuda beklenen aksiyonları gösteremedi gerilerde yarışı tamamladı. Daha sonra kumda bu koşudaki rakibi FATOŞHANIM ın kazandığı koşuda yer alıp 1 satartı yüzünden startta uyudu kaldı, aprantisi ata binemeden start verildi at çıktı aprantisi start makinesinde kaldı derecesiz oldu. Bugün bu safkan çok tutulmuyorken Kemal Kurt ile biriciliği alırsa hiç şaşırmayacağım çünkü son iki yarış resmen bana bu atı unutturma yarışıymış gibi geliyor. O gün kazanan Fatoşhanım favori, çok sık koşan, aynı yarışın dördüncüsü RAMADAN sürpriz çıkmış, Kaya'ların diğer atı HANIMCIM 'da favori veriliyor. Hayatının ilk iki yarışında çok etkiili olan son çim yarışında beşinci kalan MEHTAPLI GECE ise pek tutulmayanlardan. Bu Mehtapı Gece'nin kazandığı koşuya bakın kimleri geçmiş görün bugün aynı piste geri döndüğünü dikkate alıp mutlaka üstlerde kuponunuza yazın.

SOLID BROTHERS: 61,5 kilo ile 7 Mayıs'ta Ankara'da kazanmayı başarmış bu safkan 1 kulvardan çıkmış kendini hiç yıpratmamış, grubun arkasında bir yer bulmuş koşuyu forse edenler durduğu anda bariyer dibinden harika bir sprint atıp kazanmıştı. Devamında Adana'da yine bekleyeyim dedi ama üzerinde Bayram Bektaş vardı kazandığı koşudaki gibi koşmak istese de bunu yapacak performansı olmadı. Son yarışında Özcan Yıldırım bindi büyük favori olarak koştu ama yine beklentimin altında kaldı ikinci olarak yarışı tamamladı. Bu safkan kolay tempoda götüreceği uzun mesafeli koşularda çok daha başarılı oluyor. Son iki yarışı 1300 ve 1400 dü buda safkana kısa geldi. Bugün için dahaönceleri kendisine binmiş, beraber yarış kazandıkları Mehmet Akyavuz ile son metrelerde kaçanları yakalayıp geçecek gücü olduğunu düşünüyorum. Yazarsam yanına FLASHING GIRL yazarım onun da jokeyi uyanık yarışı okur Solid Brothers'tan önce yürür,koşuya tempo verecek Vasily erken atlatırsa bu koşuyu koparabilir. Vasily bugün için kaçıp bitiremez diye kuponumda yer almadı dileyen eklesin.

LAPREGRINA: Startta 5 boy kadar kalıp bu mesafede dördüncü olarak bitirdiği yarışında LaPregrina'ya bir sonrakini kazanır diye not almıştım. Nisan ayı sonunda Adana yarışları azalınca Ankara'ya geçen safkan bu piste uyum sağlayamamış çok iyi durumda olsa da kendini üst sıralara atamamıştı. Bugün 56 kiloya düşen sıkleti ve özellikle bu yarışı kazanacağına inanarak bindiğini bildiğim jokeyi ile safkanın risk edilip tek yazılabileceğini düşünüyorum.


ADANA ALTILI
1.Ayak: 6.8.2.4.5.1.7.10
2.Ayak: 8.2.3.1.4.9.7.10
3.Ayak: 1.4.2.8.3 

4.Ayak: 2.
5.Ayak: 3-LAPREGRINA
6.Ayak: 2.1.3.7 

BOL ŞANSLAR


Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurguların hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez.
Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış....

You have no rights to post comments