02.06.2019 PAZAR İSTANBUL

02.06.2019 PAZAR İSTANBUL

20 koşu olunca yazmaya minimum zaman ayırıp, mümkün olduğunca çok ders çalışıp doğru bilgileri toplamaya çalıştım. Ben her koşuyu veriyorum diye sizinde oynamanız gerekmiyor, ben işim gereği tahmin paylaşırken bakıyorum ama her yarışı bende oynamıyorum.

1.Koşu: Bugün İstanbul ilk koşuda Ankara'dan çok hazır gelen LİVADİ (7) başta tutuyorum ama yarış çim olunca resmen ortalık karışıyor, hiç olmayacak bir isimde gelebilecekmiş gibi duruyor.  Çimde güzel yarışlar yapmış Ferzan'ın yavrusu AYNİŞAN (1) Ankara'dan hazır gelmiş yazmadan olmaz,  kardeşi Harras'ın çim performansı tatminkar olduğu için ÇERMİKKIZI (2) yazılacak, Babadan yana çimde çok koşabilecek RENGİN ABLA (9)kupona sıdıralım, uzun zamandır yeterli gelecek hazırlıklar yapan KUZEY YILDIZI (5) kuponlarda olmalı ve süratiile dikkat çeken SAGARMATA (10) sürprizi yapabilir.

2.Koşu: 60 kiloluk GOLDEN PASS (3) derece ve çalışma olarak iyi olsa da kilodan yana bence sıkıntı yaşayacak. DERİN DİYAR (1) çok büyük sürpriz olduğu Kısa Vade yarışta altıncı olmuştu arkasından Handikap 16 da kazandı ve çimde çok koştuğunu gösterdi. Bu safkan'da aprantiyle kilo düştü 59 oldu. Bence bu ikili çok ön plana çıksa da PATRIOTTICO (5) nun en az bu safkanlar kadar şanslı olduğunu düşünüyor hatta birazda kilo avantajından ilk sıraya taşıyorum. CREED BOY (4) un işini çok beğendim, BEŞYÜRYİRMİ (2) de bincisi biraz hata yapmaz ise şanslı olabilecek diğer isimler.

3.Koşu: IMPULSIVE (2) son yarışında koşunun gidişatından yana sorun yaşadı, ağır giden yarışta mesafe 1200 olunca elinden geleni yapmaya çalıştı ama üstünde Karataş bekleyince beşinci kaldı. Bu sefer Özcan hiçte aynı şekil binmez, süratli giden koşuda son metrelerde uçarak gelip kazanabilir. AFTER FOREVER (1) çok formda yanına yazalım. BAYEZID (3) son ikinciliği belki de düzeldiğinin göstergesi değerlendirilmeli. Bu yarışa çok sürprize işinde beğendiğim GREY CLOUD (5) öneririm.

4.Koşu: Karataş'la Dişilere ait Kısa Vade 9 Nadas Koşusunu kazanan BLANCHARD (2) arkasından Dişi Tay Deneme'ye kaydoldu ama o yarışta Karataş binmeyince eskiden bu safkana binen Hişman Çizik deklaresi yapıldı. O gün yarışı gerilerde  bitirmiş olsa da bugün Dişilere ait Kısa Vade 7 yarışta Ahmet Çelik ile geçilecek bir rakibi olmadığını düşünüyor kuponuma tek yazıyorum.

5.Koşu: Zor bir yarış ikinci altılının ilk ayağı olması nedeniylede burası bizi zorlar, mümkün olduğunca çok at yazalım.

6.Koşu: Dişilere ait bir başka Şartlı 1 koşu ve burayı tek yazmayı bir kenara bırakın içlerinden eleme yapmak zor oldu. GİZEMAVİ (5) makine provasında oldukça iyiydi ve çok seri olarak görünmüştü. 1200 değilde 900 veya 1000 metrelik bir yarış olsa bu safkan kuponlarda tek yazılabilirdi. Hemen ilk yarışında 1200 denk geldiği için düzlük üzerinde adlarını duyacağımız DEMRECAN (3), HOŞTAY (6), EĞİLKIZI (4), ATEŞKARINCA (1), KAMAKAYA (7) ilavesi bugün için mecburuz gibi duruyor. Başta da dedim ya zor koşu ben bu safkanları diğerlerinin önüne çıkardım.

7.Koşu: ARTUKLU (2) süratli yapısı ile çıkışla birlikte liderliği alıp kaçacak diye düşünüyor fazlada önde rahatsız edilmeyeceği için bugün başa koyuyorum. ŞAHİNTER (5) in kalitesi ve sentetik performansı çok yüksek. Bu yüzden son metrelerde Mehmet Kaya ile güçlü ataklar yapacak. AŞEMEZ (3) seri birinciliklere bu sene son verdi bir türlü istediği istikrarı yakalayamadı ama bu sefer şansı eskiye göre biraz daha fazla. Uzun mesafe sentetikte Gümbür Gümbürü geçen TAŞKIR (7) ile 4 yaşlıların temsilcisi OĞUZBOYLU (10) sonraki ihtimaller.

8.Koşu: An Baba bir ki kardeş bri aradalar ve AZANT (6) abisi Bütünay'a göre biraz daha şanslı durumda. TAŞRALI (9) Ankara'dan çok formda gelip çok kilo düşmüş duurmda ki 54,5 kilo ile Hişman eksik sakat işler yapmasın kazanabilir. Bu ikili başta dah asonra ÖZBİLDEN (1) ile ekürilerden RENGÜL (4) diyelim burayıda kapatalım.

9.Koşu: Bu yarışta üç tane çok hazır isim var ve bence bu yarış bu üçlünün dışına çıkmaz gibi duruyor. Uzun zamandır hazırlanan ve bugün için yeterli hazırlıklarla çok şanslı gördüğüm Kaizbert yavrusu GÜNEŞLİ (5) başa koydum.  Bu safkanın büyük ihtimal kazanmasını bekliyor kuponu ufaltmak isteyenlere alternatif tek olarak öneriyorum.

Uzun zamandır İstanbul'da hazırlanan uzun kısa bir çok işi olan, genelde dağınık koşan EYLEMİM (4) için çok ciddi bilgiler geldi, kupona koymuyordum ama şimdi yazmamazlık olmaz. Son olarak Mart ayı başından beri çok ciddi işler yapan Ahmet Çeliğin bindiği DAĞNERGİSİ (3) 'ni geniş kuponlara ilave ile bu koşuyu da geçiyorum.

10.Koşu:  Mayıs ayı içinde bir tane Grup, bir tane Kısa Vade 6 yarışta start alan MİRA MİRA (9) her ne kadar ilk ikide kendine yer bulamasa da hiç bir zaman bu kadar uygun rakiplerle mücadele etmedi. Hep daha ciddi isimlerle başabaş güreşti, yarışı hiç bırakmadı, önde kaçsa bile yarıştan pek düşmedi. Bugün grup belki kalabalık görünüyor ama kuru kalabalık derler ya işte öyle bir şey. Kağıt üzerinde baktığımda safkana rakip bulamadım oda yarışta benim beklentimi karşılarsa sorun olmaz diye düşünüyorum..

 

İSTANBUL 1.ALTILI
1.Ayak: 7.1.2  
2.Ayak: 5.3.1 
3.Ayak: 2.1.3
  
4.Ayak: 2-BLANCHARD
5.Ayak: 6.7.2
  
6.Ayak:
5.3.6.4.1.7 

 

İSTANBUL 2.ALTILI
1.Ayak: 6.7.2 
2.Ayak:
5.3.6. 4.1.7 
3.Ayak: 2.5.3
  /  7.10
4.Ayak: 6.9   
5.Ayak: 5-GÜNEŞLİ
4.3
6.Ayak: 9-MİRA MİRA 

BOL ŞANSLAR

 

 


Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurguların hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez.
Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış....

Yorumlar  

0 #2 Ufuk 02-06-2019 11:57
Yer varsa ekleyin Turgay Bey
0 #1 turgay bayduncu 02-06-2019 11:49
7.koşuda (1) AKKULA ıçin nedersiniz.iyi çalışmalar

You have no rights to post comments