31.05.2019 CUMA İSTANBUL

31.05.2019 CUMA İSTANBUL

1.Ayak: Çime ilk defa çıkacak olmasına rağmen PRENSES MONTANA (2) nın hiç yabancılık çekmeyeceğini ve Hişman Çizik ile birincilik için çok iddialı olduğunu düşünüyorum. Tek derdim sık koşmaları, 9 gün arayla sahada, Dişi ve narin safkanı biraz dinlendirmeyi düşünmediler, burayı pas geçseler belki bir sonrakinde çok daha iyi koşardı. Yinede benim ilk sıramda yer alacak devamında SARİDUZ (10), TUANAHANIM (8), GİZEMNAZ (1), ALFİDAN (3), KISRAK GÜZELİ (6) ve HANIMCIM (5) kuponumda yer alacak. Ben geniş kuponda Hepsi desem yeri olacak bu koşuyu biraz kırptım azalttım ama siz yinede son halini verirken hislerinizle hareket edin benim yazmadığım bir isim aklınıza yatıyorsa ekleyin. .

2.Ayak: Benim bütün kurgum yarışın ağır tempoda gideceği üzerine oluşturuldu. Baştan başlarsak Honey Ryder bekler, Cep Durak bekler, Firey Ates bekler, Rumet Bekler, Penguen bekler, Cerensel bekler, Life time bekler, Sitamun bekler, Kemancıkız Bekler... Bu kadar bekleyen atın içinde IRISH COUNTRY hemen öne gelmeye çalışır ama onunda temposu nereye kadar dayanır belli olmaz. 1500 metrede çok düşük bir tempo direk sürprizi bize getirir.  Burak Averbak becerebilirse arka grubu uyutup bu yarışı lehine çevirebilir yoksa durum karışır önde erken yerini alıp bekleyenler şanslı olur. Özellikle bu tip mesafeleri iyi koşan HONEY RHYDER (1) Ahmet Çelik idaresinde şanslıdır. CERENSEL (6) düştüğü kilo ile bugün şansını yukarılara taşıyanlardan biri olarak görünüyor. CEP DURAK (2) ve FIREY ATES (3) diğer şanslılar diyelim, geniş kuponlar içinde bu ikiliyi ilave olarak ön plana çıkaralım.

3.Ayak: Bugün uygun rakipleri, istediği mesafeyi ve grup yarışta en geri gelselerde anlaşacağını düşündüüm jokeyini bulan Ekürilerden VICTORY IS OURS (1) un kazanacağına inanıyor olsam da bu hafta boyunca bu yarışın kaydından beri ŞEKERHANIM (8) çok iyi koşacak bilgileri kulağımıza geliyor. Özcan Yıldırım deklaresi de yaptılar ve şimdi kupona koymasam içimde kalır, safkan çok iyi durumdaymış değerlendirmek lazım.

4.Ayak: Geçen günde demiştim, tutmuyorsam sırf favori diye bazı atları yazarak oyun oynamadım, tutmazsam büyük favoride olsa kupona yazmam, hep cazip isimler kovalarım, normal oyun oynamayı sevmem. Bu lafları yazıp son ayakta Aracı ekürisinin safkanı RED TORNADO (2) yu büyük favori olmasına rağmen yıkmamıştım. Sahada kendini seyreden saatçi dostlardan çalışmalarında tam not aldığını, son Kısa Vade yarışta yedinci kaldığını ama bugün uygun rakipler yanında kazanması büyük ihtimal olduğunu söylemiştim. O gün fazla zorlanmadan Maiden yarışı kazanan safkan bu sefer 4 Şart koşuda aynı mesafede start alacak. Gördüğüm kadarı ile geçilmesi çok zor ihtimal ve kendini biraz daha yukarı taşıyacak bu safkan bugünde birinciliklere devam edecek.

5.Ayak: Son günlerde uzun yarış kovalayan ve son metrelerde hep etkili ataklar yapması beklenen LİZAS (1) belki o beklentilere karşılık veremiyor ama bu sefer çime çıkıyor. Safkan için bugün önemli bir test yarışı olacak, çimde başarılı olursa burada devam edecek. Bence en önemli rakibi BLACK DRAGON (5) olur daha sonra geniş kuponlar PERANDOR (4) ve DUDE(3) ilavelerini yapabilir.

6.Ayak: Son ayakta bizim ahır ekibimizden BABANAKKAŞ (1) çok iyi koşacak bilgisi geldi. Hani bu bilgiler genelde uçurtma oluyor demiştim dün fazla güvenmemiştim ama en azından bir atları kazandı altılıda çok güzel bir ikramiyeye çıktı. İstanbul'un da bugün aynı başarıyı tekrar edeceğine inanıyor, iyi bir yerde hareket ederlerse Baba nakkaş'ın kazanabileceği görüşü taşıyorum. Diğer şanslı isimler RIFKİYE (8) ve NAMZET(7) olarak görüyor benim kuponumda üçüde olacak.

İSTANBUL ALTILI
1.Ayak: 2.10.8.1.3.5.6.4.7.9
2.Ayak: 9.1.6 

3.Ayak: 1.8
4.Ayak: 2-RED TORNADO 
5.Ayak:
1.5.4.3
6.Ayak: 1.8.7

BOL ŞANSLAR

 

 


Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurguların hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez.
Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış....

You have no rights to post comments