27.05.2019 PAZARTESİ BURSA

27.05.2019 PAZARTESİ BURSA

1.Ayak: Koşuyu süratlendirecek isim görünmüyor. Başta ES ANADOLU (7) kaçacak sonlara kadar dayanacak. Bugün bu safkanı önde rahatsız etmezler ve bu rahatlık safkana birincilik getirebilir. Zor bir yarış ama bu koşuda çıkışla birlikte bütün atlar birbirilerinin arkasına sıralanarak giderler, Es Anadolu çok rahatsız edilmez diye düşünüyorum. BOYLAM (6) ve HERGELE (3) en ciddi rakipler olarak görünse de kusura bakmayın bu yarış hepsi gelebilir gibi görünüyor eksiksiz kapamak taraftarıyım. Siz yinede dilerseniz 7-6-3 geçin dilerseniz tuttuklarınızı bütçenize göre ilave edin.

2.Ayak: İlk defa start alacak isimler içerisinde dikkat çeken ZIRCONIUM (8) ve JINDA (10) oldu. Hosli'nin kardeşi Zirconium daha çok kumda başarılı olacakmış gibi bir yapısı olan isim. Jinda ise kardeşleri hep kazanmış isimler ama biraz uzun ister gibi görünüyor. Ana Baba bir kardeşi Harputlu kumda 3 tane kazanmış olduğundan Jinda özellikle değerlendireceğiz. Bursa'dan BABASAMİ (1) nin çok iyi işler yaptığı bilgisi geliyor, pek bültenlere yansımamış ama hazır bir tay deniyor. Bu safkanları başa koydum devamında geniş kuponlar için GREAT WARRIOR (4), STARTAY (7) ilavesi ile bu koşuyu beş isimle geçmeye çalıştım. 

3.Ayak: BAŞ BELA  (7) hafif kiloları bulduğunda iyi koşan bir isim. 55 kilo ile Kısa Vade dördüncülüğünden sonra 54 kilo ile uzun mesafede üçüncü, arkasından 55,5 kilo ile dördüncü oldu. Bugün kilo tamamen düştü, 51 e indi ve çok verilen bir isimde değil bence başta değerlendirip bu ayakta yazmaya Başbela'dan başlamak lazım. BABAMUZO (5) nun son iki yarışında birincilikleri gayet tatminkar. Yalnız bu safkan önde hızlı gitmeyen yarışlarda sonda etkili gelip beklenen performansı gösteremeyebilir. Bu yarış kolay tempoda önde kaçacak olan, 2200 çimde istediği tempoyu yakalayıp rahatsız edilmez ise ASLANADAM (1) bu koşunun bir başka şanslı ismidir. Baba Muzo kazanırken Kısa Vade'de üçüncü kalan RAF OF SUNSHINE (6) ile bir yarış gören KUPALIM (2) ile AS DE COEUR (3) sürprize düşünülebilir.

4.Ayak: İstanbul'daki ilk yarışında sentetikte eksik koşan KING ÖMER (3) devamında Kocaeli pistinde çıktığı 6 yarışta 3 birincilik 3 ikincilik aldı. Son iki yarışını 2000 metrede kazanan bu safkan Handikap 14 koşuyu Tokaçoğlu ile Şartlı 3 koşuyu da kilo düşerek Özgür Gönültaş ile kazandı. Safkan ilk defa Bursa pistine çıkacak olması nedeniyle belki piste uyum sorunu yaşayabilir diye düşünülüyor ama bu pisti de iyi koşma ihtimali de yüksek. Ben yinede çok verilen, Agf de açık farkla önde çıkacak bu safkanın sırf pist değişikliği nedeniyle eksik koşması halinde ATAKAN ABİ (1) nin cazip bir isim olarak koşuda etkili olabileceğini düşünüyor, geniş kuponuma ekliyorum.

5.Ayak: Benim ilk sırada size önereceğim isim AĞCABEYİ (5) olacak. Bu safkanın Annesi yarış hayatında pek başarılı olamamış bir isim ama genel yapısı sorunluydu bu yüzden gerçek potansiyelini sahaya yansıtamamıştı. Babası Berksoy çimin en iyilerinden biriydi ve bu babanın taylarının erken koştukları biliniyor. İlk yarışında safkan geri geldi arkasından koştuğu iki çim yarışıbence oldukça tatminkar. Bugün pek tutulmamış ama Hişman ile çok iyi bir koşu sergilemesini bekliyorum. Öncelikli rakibi bir Kaizbert temsilcisi SEDA SULTAN (4). Kaizbert belli orijinlere çekildiğinde hep başarılı taylar verdi. İlk yarışında dış start çekmesi ve startta 5 boy kalması nedeniyle başarısız kalan safkan arkasından çime çıkınca cazip durumdayken güçlü ataklar yapıp kazanmayı başardı. Hayatının ilk yarışında start çıkışı adapte sorunu yaşayan ve çok gerilerde kalıp sonradan toparlanıp gelen MEHTAR (3) ikinci yarışını çimde kazanırken çok farklıydı. Devamında Babamedet arkası ikincilik yapan safkan bugün tekrar çimde koşuyor. Ben altılıma bu üçlüyü yazdım 60 kiloluk iki ismi BAŞHÜKÜMDAR (1) ve EMİRALİ (2) yi daha sonra değerlendirdim.

6.Ayak: SHARE TOGETHER (5) benim risk alıp altılıda tek yazacağım isim olacaktır. 2200 metre çim pistte koşulacak bu koşuda kazandığı tek koşuyu çimde yapmış, ikinciliklerinde çimi geçtim kumda bile çok iyi bir performans ortaya koymuş bu isim bugün uygun rakipler yanında birinciliğe uzanacak isim olacaktır. Bu safkanın Anne Annesi Fiddler's Mool yarış hayatında pek bir şey yapmadı ama kardeşlerinden Kurtiniadis 58 koşuda 22 birincilik almış çimde uzunda çok koşmuş bir safkandı. Kan hattından biraz bir şeyler aldıysa bu uzun çimde geçilmemesi lazım. Bu eküri geçen hafta Bursa'da iki tane kazandı bugünde aynı başarıyı göstereceğini düşünüyorum.

BURSA ALTILI
1.Ayak: 7.6.3   
2.Ayak:
8.10.1
3.Ayak: 7.5.1
   
4.Ayak:
3-KING ÖMER 
5.Ayak:
5.4.3.1.2
6.Ayak:
5-SHARE TOGETHER
 

BOL ŞANSLAR

 

 


Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurguların hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez.
Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış....

Yorumlar  

0 #1 cahit 27-05-2019 17:43
Urfa’ya tahmin yapmıyormusunuz

You have no rights to post comments