24.05.2019 CUMA İSTANBUL

24.05.2019 CUMA İSTANBUL

At yarışı zor bir oyun, birde bunu daha da zorlaştıran yarış komiserleri var. Bugün çimlerin sentetiğe alınma durumu var ve saat 15:15 yorum hazır ama yayınlamıyorum halen beklemedeyiz. Çimmi sentetikmi koşacak Netleşsin yayına vereceğim...

1.Ayak: Süratli bir yarış olacak... Kaçanmı bitirir, bekleyenmi kazanır bunu tahmin etmek için yarışın temposunun ne olacağını kestirmek gerekiyor. Ben bu yorumu yazana kadar pistler değişmedi, değişmeyecek görüşüyle yorumu yazdım. Değişirse benim değişiklik yapma şansım yok. Bence bu koşuda önde istediği tempoyu yakalarsa ÇALIŞKANHAN (7) sevdiği sürprizlerden birini daha yapabilir. Çok at kaçak bu safkan yalnız kalmaz diyenler için özellikle MISTER BOND (6) ilavesi şart. KARAFIRAT (4) kaşar Çalışkanhan'a liderliği vermez derseniz o zaman çıkıp bitirir düşüncesini bu safkan için kullanın buraya ilavenizi yapın. Bu üçlüden sonra VICTORY FLIGHT (2), IRIS COUNTRY (8) ve LADY STONEHEART (5) sonraki ihtimaller.

2.Ayak: İlk defa koşacak isimler içerisinde Karaüzüm'üm kardeşi BEYAZÜZÜM (4) orijin olarak baktığımızda kardeşlerinin kazancını karşılaştırdığımızda rakiplerine göre çok farklı görünüyor. Galobuna baktım 1200 metrelik işi 1.21.8-1.08-27.7 olmuş gayet iyi çalışmış. Bu safkanı her şekilde başa koydum ama saatçi arkadaşlar BELALI TUMBUL (3) öneriyor. Bu Kaizbert yavrusu aprantisi ile yarış başında sorun yaşamaz ise iyi başlayıp, iyi bitirir, sonunuda getirebilir. TATAVLA (9) için iyi bilgiler var, Kuyumciyan ekürisi yarış yazıp silmişlerdi bu sefer iddialılar, kazanabilir deniyor. Diğer üç şanslı isim Karataş'ın bindiği ATLIBEY (2), hazır taylardan ÇELEBİOĞLU (5) ve EFKARLIOĞLU (6) olacak.

3.Ayak: FINESSE (4) için geçen sefer artık kazanır demiştim ama son anlarda geçilmiş ikincilikle yetinmişti. Bugün önde Big Brown'un süratlendireceği Finesse ve Corcovado'nun onun hemen arkasında yer tutacağı bir koşu seyretme şansımız yüksek. Hele önde ikili kapışır Finesse ile Selim Kaya hemen diplerinde kolay şekilde yer tutarsa viraj sonrası bu ikiliyi atlatıp geçip kolay bir birinciliğede imza atabilir. Çok geride bekleyip geleceklerden çok önde yarışı kabul edeceklerin şanslı olacağı bir koşu olur diye düşünüyorum. BIG BROWN (1) bence tek rakibi olur, onunda önde çok yalnız kalmayacağını düşünerek kuponumdan eledim ama siz başka teke güveniyorsanız bu safkanı ekleyebilirsiniz.

4.Ayak: Aynı ahırın iki atının eküri olarak koşmadığı bu yarışta UMUTLU (4) ve ULUKIZ (5) ikside önde giden isimler olduklarından durum biraz karışık görünüyor. Aynı eküri iki atını farklı isimlerle eküri olarak koşturmuyor ikiside aynı stildeler birbirlerini önde herhalde bozmazlar. Umutlu çıkar bitirirse % 6 agf si varken % 66 lık ekürisini geçmiş olacak. Bu ikili önde yakın giderlerse bundan istifada edebilecek taktiği geliştirme kabiliyeti olan Özcan Yıldırım REİSOĞLU (3) nu birinciliğe atabilir. Neresinden bakarsanız bakın eküri koşulmaması yarışın gidişatı ile  ilgili öngörülerimizi karıştırıyor, bizi üç at yazmay azorluyor.

5.Ayak: Son ayakta çok cazip bir tek adayım olduğundan bu ayağı kalabalık tutmak niyetindeyim. Aklıma gelen her atı yazdım gibi burada sürprizi aradım günün para verecek yarış ıolarak gördüm ama yinede iki at dışarı bıraktım kupon çok çok büyümesin istedim.

6.Ayak: Bursa'da koştuğu son şartlı 19 koşuda çok büyük avans verip sonlarda çok etkili gelmesine rağmen yetiştiremeyen ATLI PRENS (13) bugün benim alternatif tek adayımdır. HAfiften ıslak sah abu safkan açok yarayacak olup bu mesafede öndeki mücadeleyi gerilerde sabırla bekleyip son metrelerde çok etkili gelip kazanabileceğini düşünüyorum. Daha yarış kazanmamış ama çim pistt ebu rakiplerden aşağı kalır performanslar göstermez, yerini zamanını iyi ayarlarsa Adem Aslan son sprinti ile işi bitirir. Yanına at yazacaklar için öncelikli önerim HASTİKOĞULLARI (11) olur daha sonra çimde kazanmış bugün ağır kilo ama Karataş'lı BEKİR (1) öneririm.

İSTANBUL ALTILI
1.Ayak: 7.6.4
2.Ayak: 4.3.9.
7.6.4
3.Ayak: 4-FINESSE 
4.Ayak: 4.5.3
5.Ayak: 8.1.5.4.9.3.7
6.Ayak: 13.
11.1 

BOL ŞANSLAR

 

 


Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurguların hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez.
Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış....

Yorumlar  

#1 Teacher 24-05-2019 16:55
Yarışlar kum Ufuk Bey

You have no rights to post comments