23.05.2019 PERŞEMBE İZMİR

23.05.2019 PERŞEMBE İZMİR

GRİFFON: Son iki yarışında jokeyleri safkana fazla güvendi, gereğinden fazla bekletti ve ne kadar güçlü gelirse gelsin öndeki rakiplerini güçlü ataklarına rağmen geçme şansını bulamadı. Özellikle yarışın son metrelerinde, zamanında sprinte kalktı ise rakipleri ne kadar avans almış olsa da saldıran ve geçebilecek formu olan bu safkan, jokeyler yapamadı Mertcan Çelik mi yapacak diye düşünsek te, aprantisini de taşır, bu az atlı koşuda, ilk altılıda Banko adayım olur. O yarışlardan birini kazansa bugünkü Handikap 17 nin üst sınırı olan 83 Handikap puanı aşacak, bu yarışa yazılamayacaktı, burayı koşamayacaktı. Yinede İçine sinmeyen WOUNDED ve RUN FOR RUYA ilavesi yapabilir.

BIGDADAŞ: Her yarış startta oyalanan safkan bir yerlere kadar geliyor, yarışın içinde olmaya çalışıyor ama kazanma şansını baştan kaybettiği için tabela içinde veya etrafında dolaşıp duruyor. Bugün yeterki normal başlasın adaptasyonda sorun yaşamasın bu grupla başa baş mücadele eder, değerlendirmekte fayda var. İlk ayak zor çok at yazacağız bu safkanı unutmayalım.

YETİMALİ: İlk altılı kurgusu ikinciye göre çok daha zor olduğu için bu safkanı da ilk altılıda tek bırakıp iki tekli bir oyun yaptım. İkinci altılının son ayaklarını nispeten azar atla geçme şansımız olduğundan ikinci altılıda bu safkanın yanına rakiplerini de önereceğim. 1000 ve 1100 metre kumda iki yarış yapan bu safkan ikisinde de elinden geleni ortaya koyup tabela içinde yer bulmuş bir isim. Vika yavrusu olması nedeniyle bugün ilk defa çıkacağı çim pistte nasıl koşacağını kestiremiyorum. Vika'nın bazı yavruları çimde adım atmıyorken bazıları ise çimde kuma göre daha başarılı koşabiliyor. Baba Burukcan çim koşmamış kumda başarılı olmuş bir isimdi. Yetimali o yüzden riskli ama bugüne kadar gösterdiği performansı çimde de tekrarlarsa kazanabilecek bir isim.

EL PATRON: Geçen sene Kısa Vade ve Grup yarışlar koşup gücü ölçüsünde başarılı perormanslar göstermiş bu safkan Kasım ayının ortasından Nisan sonuna kadar yarışlara ar vermiş Çim pistte 3 şart koşu ile pistlere dönüp, kısa mesafede kendi halinde bir koşu gördükten sonra 1700 çimde Kısa Vade 6 kazanırken buradaki iki rakibine ilaveten Have A Nice Trip ile Ağa Dadaş'ı geride bırakmıştı. 9 Mayıs'ta ki o yarışın ardından 100 metrelik işinde ve son kısa sprintinde daha da güzelleşmiş bir görüntü de olan bu safkan bugün dah aiyi koşacak bence daha kolay kazanacaktır. 

HOVARDA: Bugüne kadar iki yarış koşmuş, ikisinde de kumda tabela yapmış bu Haberkan yavrusu bugün çıkacağı çim pistte çok daha iyi bir performans sergileyecek gibi görünüyor. Annesinin yarış hayatı olmadı ama bir Odinhan yavrusu olması nedeniyle koşsaydı çimde çok güzel performanslar gösterebilirdi. Bu safkan hayatının ilk yarışında İzmir'de bayağı dillenerek koşmuş, geç çıkmasına rağmen sonlarda iyi gelmiş ama mesafe yetmemişti. İkinci yarışında 100 metre uzayan mesafede üçüncülük aldı bu sefer çimde bir 100 metre daha uzun mesafede birinciliği zorlayacak durumda. Bugün rakip durumunda MİRENDA var ve bu safkanda Sarraf yavrusu olması nedeniyle çimde daha iyi koşular çıkarması muhtemel bir isim. Bu yarış bu iki ismi yazdım geçtim.

ANANİYA: Yine son yarışlarında olduğu gibi kazanmak için en büyük adaylardan biri olan bu safkan için tek handikap Bekir Mert Mırık. Size daha önce de bu apranti kardeşimizden bahsetmiştim aslında çok istikrarlı iyi çalışan ve gelecek vadeden bir çocuk ama böyle kısa mesafeli koşularda yarışta kalabalıksa güvenmek zor oluyor. Yarış gören SERRASULTAN, orijin itibarı ile kısa mesafelerde çok koşan KARASULTAN ve son yarışları kötü görünse de bugün öne erken düşüp sürprizi yapabilir diye düşündüğüm UĞANBİKE yazdım. .

İZMİR 1.ALTILI
1.Ayak: 1.4.2.3
2.Ayak: 1.7.12.8.5 
3.Ayak: 1-GRIFFON
4.Ayak: 8.6.2.3.1.11.4 
5.Ayak: 6-YETİMALİ

6.Ayak: 2.5.7.1.3.8

İZMİR 2.ALTILI
1.Ayak: 8.6.2.3.1.11.4 
2.Ayak: 6-YETİMALİ  

3.Ayak: 2.5.7.1.3.8
4.Ayak: 3-EL PATRON 
5.Ayak: 4.10
6.Ayak: 2.1.3.9

 

BOL ŞANSLAR

 

 


Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurguların hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez.
Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış....