23.05.2019 PERŞEMBE ANKARA

23.05.2019 PERŞEMBE ANKARA

1.Ayak: ASRASYAD (1) Genelde doğu illerinde koştuğu yarışlarda başarı elde etmiş bir isim olmasına rağmen Ankara'ya geldikten sonra tatminkar yarışlar yaptı ve en sonunda form durumunu benim beklediğim duruma getirdi. Yarışta bir kaç tane seri ismi bir arada bulmuşken son metrelerde güçlü ataklar ile gelecek bu safkanın kötü koşmasını beklemek hata olur diye düşünüyorum. Koşu boyunca yüksek tempolar izleyeceğimiz bu yarışın son metrelerine Asrayad gibi etkili ataklar yapacak PALA SALİH (4) te şanslı olacaktır. FAHRENHEIT (3) uzun kısa iyi koşuyor bu seferde iyi bir sonuç alabilir. Ahmet Çelik iki yarış önce binmişti, ikinci olmuşlardı, bugünde üstünde ve bu sefer sonuç birincilik olabilir. Bu üçlüden sonra KRALDOĞU (6), MAVİMUNGAN (7), CİBEKOĞLU (8) ve ÇAKMAKŞAH (5) diyor, geri kalanlar içinden de yazılabilecekler var ama miktarı büyütmemek için kupona sığdıramıyorum.

2.Ayak: İkinci ayakta hatırlarsanız daha önceki yorumlarımda da ön plana çıkardığım, uzun mesafeyi sevdiğini söylediğim, koşuyu sürtlendirecek isimler olursa çok işine yarayacağını belirttiğim HÜRADAM (1) koşuyor. koşu kazanması 14 Mayıs yarışında Nasuhoğlu'na boyunla kaybettiği yarışı hatırlarsanız Nasuhoğlu hafiften dışarı çıkmasa belkide o gelişiyle geçip gidecekti temposu hafiften bozulunca az farkla ikinci kaldı. Bugün koşunun tempoları lehine gelişecek ve sprintini son metrelerde gösterecek safkan çim pistte uzun sprint yapabilecek form durumuna sahip. Apranti ile kilo düşmesi daha düşük seviyede rakipler yanında şansını arttırıyor. Bu safkan ilk sırada değerlendireceğim ama son dört yarışını ayrı şehirlerde koşan, Urfa, Ankara, İstanbul, Adana yapıp devamlı dolaşan HÜNKARINOĞLU (7) içinde yarış kolluyor her an kazanabilir haberleri geliyor. BABADAĞINOĞLU (6) devamlı jokeyi Samet Erkuş'u Hünkarınoğlu'na kaptırmış ama belki de Akın Sözen idaresinde çok daha iyi start alabilecek bir isim. Start sorunu yaşamaz, normal koşuy abaşlar, adapte olursa etkili performanslar sergileyebilen safkanın son üç koşusunu inceliyorum  çok geride kalmaz sprint için yer ararken zaman kaybetmez ise bugün koşuyu lehine çevirmesi olasıdır.  Bugün pek şans verilmemiş olmasına rağmen ÖZAYBERK (2) in de bu üçlü ile birlikte kuponlarda değerlendirilmesi taraftarıyım diyeyim bu koşuyu da ufak kuponlarda dört isimle geçeyim. Geniş oyunlar için TETİNA (11) ve KAPIDAĞ (12) ilaveleri bu zor koşuda diğer şanslı isimler olarak kuponlarda düşünülebilir.

3.Ayak: Bir önceki koşuda tek yazdığım Keleş ekürisinin safkanı GRAND HARMONY (5) bizi bayağı yanıltmış 2 Şart koşuyu ancak beşinci tamamlamıştı. O gün Halis Karataş ile % 43 Agf ile koşan safkan bugün Özcan Yıldırım tercihi ile yarışta büyük favori TİPİTİP (9) in arkasında % 9 Agf ile üçüncü at  durumunda. Bu safkan içinde idman pistinde sürdürdüğü çalışmalarında gayet iyi bir form yakaladığı bilgisi yine geldi, ilk defa çıkacağı çimde bu kısa mesafede hemen yarışın başında liderliği alıp temposunu koyacak kaçabilirse çok şanslı olur deniyor. TİPİTİP gördüğü yarışlarla kendini geliştiren ve artık tam kıvama gelen bu safkan 55 kiloya düşen sıkleti ile bu grupta ağır basıyor. Safkan için mesafenin kısalması dezavantaj olabilir. Ön planda yazdım ama rakipleri ile beraber değerlendirdim. Bu yarış çok sürpiz isimlerden biri IVOR (6) özellikle kuponumda değerlendireceğim. Bu safkanın gerçek gücünü bugüne kadar yarışlara yansıttığını hiç düşünmüyorum. Galopları iyi ama ilgilileri bir kısa bir uzun çimdi kumda daha ne koşacaklarını bilmiyorlar. Başka eküride olsa bu safkan çok ciddi sonuçlar alabilir form sıçraması yapabilir. Bu üçlü ile birlikte son koşusunu çok başarılı koşan OĞLUM EREN (8) ilavesi de yapıp Tipitip'i geçen bu isimden yine iyi bir koşu beklemek lazım.

4.Ayak: Son yarışlarına göre kilo düşmüş olan VANTABLACK (6) bu sefer daha hazır durumda koşuya katılıyor. İdman pistindeki çalışmalarını seyrediyorum üstün formu ile bu grubu geçmeye en yakın adaydır. Arrow'un kardeşi olan, kalitesini ilk yarışını kazanarak belli eden, bu seneki ilk yarışında verdiği araya rağmen kazanan,  daha sonra üçüncülük yapıp biraz bizi üzen ama bu sefer daha iyi durumda koşuya katılacak, kilo düşüp şansını arttırmış safkan dilenirse ufak kuponlarda tek bırakılabilir. Yanına at yazmak isteyen geniş oyuncular için rakip STINGING STROKES (5) olur gibi görünüyor.

5.Ayak: Bu koşuyu pek bi kurcaladım, araştırdım, kim gelirden çok kim gelmez diye çalıştım. İki safkanı ayırdım kuponuma yazmadım ama yazdığım safkanlar içinde de çok cazip durumdaki GIPSY DANGER (5) a inandım. Son yarışı kötü ama Kısa Vade 7 koşmuş bekleeni verememişti bu sefer Dişi rakipler yanında iyi bir tempo yakalar yarış içinde yerini bulursa kazanabilir. MISS ELENI (1), LADY BOURBON (3), İREMSU (4), HAFO (2) ve I SAW THE SUN (6) sırasıyla rakip görüyorum, favoriler bende bira geri planda çıktı,siz yine kendi kurgunuza göre bir sıralamaya gidin.

6.Ayak: Yine dünkü gibi oldu, Maiden koşuda favori ama inandığım bir isim son ayakta kuponumuzda tek olarak kaldı. Bu sene yarış hayatına başlayıp çimde koştuğu ilk yarışından üçüncülük çıkaran, arkasından Ankara'da uzun mesafede ikincilik alan ve resmen ben buralarda çok kalmam diye bağıran DORTMUND (2) koşunun kazanacak ismi olarak kuponumuzda tek olacak. Çok değişik bir orijin ve çim yarışları başlasın diye beklendi, koştuğu ilk iki yarışta da kendini gösterdi, ilgilileri uzayan her mesafenin kendileri için büyük avantaj olduğunu düşünüyorlar. Bu şartlar altında kuponu son ayağa getirdik.

ANKARA ALTILI
1.Ayak: 1.4.3.6.7.8.5 
2.Ayak: 1.7.6.2

3.Ayak: 5.9.6.8
4.Ayak: 6-VANTABLACK

5.Ayak: 5.1.3.4.2.6
6.Ayak: 2-DORTMUND

BOL ŞANSLAR

 

 


Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurguların hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez.
Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış....