22.05.2019 ÇARŞAMBA İSTANBUL

22.05.2019 ÇARŞAMBA İSTANBUL

GÖKKALE: Birinci koşuda çok ismin şansı var, hepsi birbirine yakın isimler, son yarışları bir çoğunun vasat, uzun zamandır koşmayanlar mevcut ve az atla geçilmesi tehlikeli ama en dikkatimi çeken safkanda GÖKKALE. Son çim yarışı dokuzuncu olmuş kağıt üstünde kötü görünse de yarışı seyredince kötü değil diyorsunuz. Öndeki tempoya ayak uyduramayıp viraja kadar dördüncülükte gelen safkan sonra enseye basmış ve aynı yarışta ekürisi Kazdağı'na koşmuş MAVRA ile beraber geride bitirmiş ama bugün bu kili çıkıp öne düşüp bir bakarsınız ikili bitirirler her şey olabilir.

ENGEL YOK: Uygun kilolu bu safkan beraber koşacağı rakipleri içinde VOLTA ve MOLTO BENE çok fazla oynanırken kazanıp ilk altılıyı cazipleştirebilecek kapasiteye sahip durumda. 17 Nisan'da bu mesafede sentetikte kazanırken Volta'yı geçen bu isim devamında 2 boy startta kalıp dördüncü kaldığı yarışta biel elinden geleni yapmıştı. Son yarışına göre kilo avantajı da var ve bugün biraz daha etkili koşup kazanması iki favorinin yanında kuponları azda olsa kıpırdatır. 

ÇELİKMAN: Ben risk alıp Çelikman Tek yazacağım. Kaizbert yavrusu Tolga Yıldız ile gayet uyum içerisinde ve son kazandıı yarışta buradaki rakiplerinden Makriköy'ü sentetikte geçmeyi başarmıştı. Bir diğer rakibi Fatihağa'nın son yarışlarını bu yarışı çalışırken tekrar seyrettim, hiç beğenmedim, içime sinmedi. Risk alınacak yer olarak ilk altılıda burayı seçtim Çelikman Tek yazıp kuponu bu şekil kurdum. Tek yazmasam ne yapardım o zaman 1-4-2-5-3 şeklinde hepsini kuponuma yazardım. Başka tekiniz varsa burayı kapatmanızı öneririm.

1.Ayak: İkinci altılıda zor bir koşu ile başlıyor. Zaten Altılı kurguları ilk ayaklarda cazip gelsin sonlara doğru kuponlar zayıflasın diye ayarlanıyor bu koşuda çok at yazanların bile yatacağı bir koşu olabilir. Benim aldığım bilgiler RİŞVANOĞLU (10) nun çok iyi koşacağı yönünde. Son beşinciliğinde kazanan safkanın yarım saniye gerisinde beşinci oldu, ondan önceki koşusunda dördüncü olurkende  kazanan Karaberk'in yalnızca 16 salise yani yarım boy kadar gerisindeydi. Bugün için biraz daha olumlu haberler geliyor, bende de ilk sırada yerini alıyor. Bu safkana en ciddi rakip olarak ta GARZAN ATEŞİ (11) tutuyorum. Müslüm safkanın kötü huylarını biliyor, içeri dışarı sapar aralarda kalır, eksik koşar o zaman bilemem ama son üçüncülüğü ile kıpırdayan ve istedği formu yakalayan bu safkan artık kazanmaya yaklaşıyor. GÜNBİKE (4), KELEMER (3), YAĞIZAT (5), GÜLDÜRGÜLDÜR (9) ve AKSOYAK (2) diğer şanslı isimler olarak kupon miktarına göre yer verebileceğiniz safkanlardır. .

2.Ayak: İkinci ayakta kolay değil... Maidenden çıktıktan sonra bir türlü dikiş tutturamadı beklendiği gibi koşamadı ama MISS SERINATA (10) çok şanslı durumda, uzun koşularının ardından bugün orta mesafede BAFRALI (1) daha iyi koşar, sentetikte iyi koşular yapmış HONORABLE (3), tatminkar performansa sahip ÇAĞRI (2) ve kulaklık takısı ilavesi ve Ahmet çelik ile KÜPŞEKER (8) rakipleri... Burayı da beş isimle geçeceğim yani geçmeyi deneyeceğim.

3.Ayak: İlk altılının son ayağında tek olarak yazılan ve günün en çok ilgi alanlarından biri MISS PERFECT (14) koşuyor. Ocak ayında bir yarış görüp, kemik çıkardığı için geriye alınan, Verdiği aradan sonra ilk yarışında 1400 çimde kazanan Amazon Queen in boyun farkı ile gerisinde ikinci olan bu safkan işlerinde de çok farklılaştı. Saatçi arkadaşların bugünkü teklerinden biri olan bu safkanı dileyen tek yazabilir ama ben yanına Maiden ikinciliğinden sonra iki tane Kısa Vade koşan Kurtel'lerin LIVE YOUR LIFE (7), idman pistinde düzenli çalışan Elavato'nun aynı orijin erkeği lan ve ilk yarışında gayet iyi koşu performansı gösteren FERHAN (4) eklemek istiyorum. Yerim olmadığı için uzun aradan sonra koşup beşincilik yapan STAR DANCER (10) ile devamlı takip listesindeki REAL STORY (9) ilk altılıya ekleyemedim.

4.Ayak: İzmir'den gelen HASKARACA (3) son yarışında imkansızı başarmış olmayacak yerden gelip kazanmıştı. Aslında ilk yarışında da belli etmiş, aralarda kalmasına rağmen oradan çıkıp ikinciliğinde çok beğenilmişti. Bu tayın bir kötü huyu var insandan çekiniyor ama iyi huyu da atları gördükçe hırslanıyor. Bugünde önde gidecek en ciddi rakibi GARZAN ATEŞİ (5) % 60 Agf ye dayanmış durumda ama bu safkanı rahatsız edecek Göktekinoğlu ile Kırımay yarışta koşacak. Garzan Ateşi 1200 metreye çıkan mesafede başlarda liderliği almak için biraz güç sarfederse sonlarda Haskaraca'nın etkili ataklarına dayanamayabilir. Yarış kafa burun bitip Haskaraca birinci çıkabilir.

5.Ayak: 10 attan yedi tanesini kuponuma yazacağım fazla yoruma giremeyeceğim bir koşu. Ben genelde böyle yarışlardan kaybediyorum yazmadıklarım geliyor ama bu koşularda da hepsi deyip geçmeyi sevmiyorum. O işin kolayı oluyor belki patlayacak yeri bulup gelecek atı bulamamak üzücü olsa da yinede sıralama yapmak istiyorum. Adana'dan İstanbul'a gelen ve çim pistte etkili koşular yapan SUMMER PICTURES (2) Dişilere ait bu Yamak yarışında ilk sırada şans buldu. KEMANCIKIZ (10) çok oynadık çok yazdık bir türlü beklediğimiz yarışları yapmadı ama bu sefer rakipler o kadar uygun ki yazmamazlık olmaz. YİĞİTALP (8) çimde daha başarılı bir isim olup bu sene gördüğü iki yarışın ardından artık kazanacak kıvamda görünüyor. Daha sonra GINA MONTANA (1), TORUNCALLAS (3), BLAZIN GIRL (5), OVER ALL (6) sırasıyla yazalım başta da dediğim gibi mümkünse kapatalım.

6.Ayak: Geldik kapanış ayağına... 30 yıldır altılı oynarım, tutmuyorsam sırf favori diye bazı atları yazarak oyun oynamadım, tutmazsam büyük favoride olsa kupona yazmam, hep cazip isimler kovalarım, normal oyun oynamayı sevmem ama Aracı ekürisinin safkanı RED TORNADO (8) yu bu koşuda büyük favori olmasına rağmen elim yıkmaya gitmedi. Sahada kendini seyreden saatçi dostlardan çalışmalarında tam not aldı,son Kısa Vade yarışta yedinci kaldı ama bugün uygun rakipler yanında kazanması büyük ihtimal görünüyor, bizde mecburen kuponu bu safkana bağladık.


 

İSTANBUL 2.ALTILI
1.Ayak: 10.11.4.3.5.9.2
2.Ayak: 10.1.3.2.8
3.Ayak: 14.7.4
   /   10.9
4.Ayak: 3.5
5.Ayak: 2.10.8.1.3.5.6
6.Ayak: 8-RED TORNADO

BOL ŞANSLAR

 

 


Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurguların hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez.
Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış....