21.05.2019 SALI ANKARA

21.05.2019 SALI ANKARA

1.Ayak: Hayatının ilk yarışına çıkacak safkanlar içerisinde dikkat çeken isimler var. Özellikle her ne kadar pek dikkat çekmemiş olsa da ben Anneden yana ümitli olduğum, çok iyi bir kan hattı olduğunu düşündüğüm NO WAY OUT  (4) başa yazdım. Düzenli işlerle bu yarışa hazırlanan Fuss'un yavrusunun kardeşlerinin başarıları ortada olan ve hazır görünen bir tay. Sahadan Ayhan Kurşun konsantre binsin, korkmasın, hata yapmasın kazanır deniyor. Ben tek yazmayacaktım ama Saatçi abilerimizdende tek yazabilrisin diye bilgi gelince alternatif tek olarak önerdim.  Rumet ve Professor'ün kardeşi olan, seri bir tay olması beklenen WAR BIRD (11) Adana'da ki kısa işlerinden sonra Ankara'da da iyi bir çalışma gerçekleştirmiş durumda. Safkan ilk yarışından birincilik çıkarabilir. 1200 metrelik uzun galobunda çok formda olduğunu gördüğümüz, 1.15.6-1.02.4-25 rahat işinde beğendiğimiz, görünen o ki kaba kumu çok koşacak BULUT (1) yine kuponumuzda olacak. Bu üçlüye ilave olarak jokey tercihlerini baz alarak OPORTO (10), QUEIMADA GRANDE (5) ile kötü tay olmayan BLACKBOARD (8) ilavesi yapılabilir.

2.Ayak: Öyle bir yarış ki koşunun favorisi geçen yarışını 24.40 ganyanla kazanmıştı. Hiç tutulmamış % 3.20 Agf si varken, kendini birinciliğe atmıştı. Bugün Agf'ler ben yorum yazarken açıklanmamış durumda ama büyük ihtimal o günbomba yapan ALWAYS FORTH ilk sırada oynanacaktır. 2200 metrede Handikap 14 kazanarak ilk birinciliğini almış FLASH FORWARD'ta Ahmet Çelik idaresinde koşacağı için ikinci sırada oynanıyor. Ben bu ikiliyi geri planda tuttuğum için bu Kısa Vade koşuda sıralamalarım biraz değişik ve jokeyi pek bize uymasa da   başta TORCULARIS (5) yazacağım. VARANEFE (11), SALAZAR (9), ALWAYS FORTH (1), WIN BY ME (3), FLASH FORWARD (6), KIRMIZI (7), SPARROW HAWK (10) ve SIEMPRE GANADOR (4) devamında diyeceğiz, çok kalabalık tuttuğum bir koşu olacak.

3.Ayak: İki yarış önce ağır tempoda giden koşuda ne yapmaya çalıştığını hiç anlayamadığım HANZADE SULTAN (5) arkalarda sıkışmış kalmış yedinci olmuştu. Devamında safkana Özcan Yıldırım bindi Altınbaşak kazanırken daha iyisini yapabilecekken ikinci kaldı. Bugün sıkleti 54 oldu ve üzerinde Ahmet Çelik var bence çok daha iyi performans gösterebilecek durumda. Bu safkanın en ciddi rakibi gayet iyi bir hazırlık dönemi geçiren ve bu koşuyu hedeflemiş ASHERA (4) olur. Ashera'nın startta kalıp dördüncü olduğu son yarışı başarılı bugün hazırlıkları ile daha da iyi koşacağını gösteriyor. Çelik kardeşleri başa yazdık ama Ankara'dan gelen haberler ANANIASHVILI (3) nin çok iyi koşacağı yönünde. Hatta safkanı yakından tanıyanlar tek yazmış diğer yerleri doldurmuş diye bilgilerde geliyor. Ben bu üçlüyü yazdım geçtim ama bu koşuda ALLORA (2) ve ŞÜŞÜ (8) ilavesi koşuyu bize rahat seyrettirir.

4.Ayak: PISSCA (6) ilginç bir form yakaladı, Şubat sonundan Nisan başına kadar 4 koşu yaptı 3 birincilik çıkardı. Bu dört yarışta da favori koşmuştu bugünde favori koşar. Ankara pistine ilk defa çıkacak Pissca, bu pistin son düzlüğünün uzun olması nedeniyle kendisi için bugün biraz daha avantaj yakalar. Maksimum hıza ulaştığında bunu devam ettiren ve kimseye şans tanımadan son metrelerdeki etkili atakları ile kazanır. Yarışın temposu o yarışa göre bugün biraz daha yüksek olacak derseniz bu Pissca'ya zaten çok yarar, sonlara daha dinç gelir ben yanına rakip aramam. Bugün kilo avantajı ve Hişman Çizik ile safkan kazanacaktır diye düşünüyorum. Bu safkanda kuponda alternatif teklerimden biri olacak. At yazacaklar TALİAHANIM (5) ve LET HER GO (3) düşünebilirler.

5.Ayak: Bu koşuda üçüncü birinciliğini alacak diye beklediğim GUSTAV (3) kuponuma tek olacak. Ankara'da koştuğu 6 koşuda, 3 birincilik, 3 ikincilik çıkaran safkan 1600 metrede de koştuğu tek yarışı kazanmıştı. Biraz daha kısa ister diye düşünebilirsiniz ama bugün yarış tam istediği tempoda gidecek yarışı kısaltması mümkün bugün üçler Özcan ile yine birinciliğe uzanır.

6.Ayak: Son ayak TAŞRALI (3) bende ön planda görünüyor. Bu safkan yalnızca yerini zamanını iyi ayarlayacak ve sprinte öyle kalkacak gerisi zaten gelecek, Ayhan Kurşun bunu başarırsa kazanacak. Bu safkan olmaz ise durum karışık AGAH (4), ACIDİLLİ FATİH (6), YAKUTİYE (5) ve KASMANBEY (7) hepsinin şansı doğuyor... Bence ya tek yazacağız yada beşini ayrımsız değerlendireceğiz.

 

ANKARA  ALTILI
1.Ayak: / 11.1
2.Ayak: 5.11.9.1.3.6.7  

3.Ayak: 5.4.
4.Ayak: 6-PISSCA
         
5.Ayak: 3-GUSTAV
6.Ayak: 3.4.6.5.7 

BOL ŞANSLAR

 

 


Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurguların hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez.
Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış....

You have no rights to post comments