19.05.2019 PAZAR İSTANBUL (1. ve 2. ALTILI)

19.05.2019 PAZAR İSTANBUL

GİZEMNAZ: Bu sene başladığı aprantilik hayatında 9 koşuda at binen, bunların 3 tanesi ile tabela yapan Kaancan Gökçe ile bu koşuya katılacak olan safkan İstanbul iç pistinde aprantisi ile düzgün çalışmalar gerçekleştiriyor. Çimde 2 ŞArt koşuda tabela dışı aklmış ama yarışı hiçte kötü değil. Bugün TALANTAY büyük favori olarak oynanırken kazanması biraz olsun ilk altılıyı cazipleştirir.

ARISAN: Geçen sene İstanbul yarışlarında başarılı sonuçlar alan bu safkan Temmuz ayından Mart ayına kadar koşulara ara vermiş devamında Adana'da iki yarış görüp İstanbul sentetik pistinde koştuğu ilk yarışında ise uzun mesafede Babaselver arkası ikinci kalmıştı. Bugün kazanmaya yakın görüyor alternatif tek olarak düşünüyorum.

BALDEMAR: Bu safkanı başa yazmış olmama rağmen önde çok yıpranması halinde yarışın çok karışabileceğini ve sürpriz bir sonucun çıkabileceğini düşünüyorum. Önde gidecek çok isim olacak gibi görünüyor, biraz fazla sürat yaparlarsa 1200 metrede herkes çıkıp bitireyim diye düşünürse çok ters bir isimde son metrelerde kanatlanıp gelip kazanabilir.

DİŞİ TAY DENEME SÜRPRİZ BİTER: 

Bu önemli yarışta oldukça birbirine denk isimleri bir arada görüyoruz. Eşit kilolar, jokey performanslarını ön plana çıkaracak ve yarışın temposu ile uygulanacak taktikler kesinlikle sonucu belirleyecek. Bu yarışı kağıt üstünde ben kazanırım diyen çok olsa da yarış hiç beklendiği gibi geçmeyebilir. Bence taktikler yarış içinde değişecek doğru taktiği belirleyen, uygulayan çok şanslı olacak.

AFTER FOREVER: Bugünde geçen yarış olduğu gibi önde sürat yappıp tempoyu belirleyecek isimler olması bu safkanın şansını en üst seviyelere çıkarıyor. 1 Mayıs yarışında Handikap 17 de 53 kilo ile birinciliğe uzanan safkan bugün handikap 22 de 50 kilo start alıyor. Pendragon arkası üçüncülükte kaldığı yarışı dahil çok formda görünen, arkasından bahsettiğim yarışı kazanan ve idman pistinde birbirinden güzel işler sergileyen safkanın kazanmasını bekliyor iki altılımda da tek olarak değerlendiriyorum. 1 Mayıs Bayramdı kazandı, bugün 19 Mayıs, yine bir Bayram günü ve yine birincilik gelecek.

ŞARLO: İlk koşuda belirttiğim Kaancan Gökçe'nin ikidir şans bulduğu ama birinciliğe atamadığı bu safkana Mehmet kaya tercihi olunca durum farklılaşıyor. En son koştuğu 2 şart koşuda üçüncü olduğu sıkletine göre 5 kilo fazla koşacak olsa da bugün rakipler nispeten daha kolay ve bu mesafedeki 1.05.92 lik derecesine yaklaşması halinde bile kolay kazanacak durumda. İkinci altılının ikinci teki olarak bu safkanı düşünüyorum.

JACK SPARROW: Namı değer KAPTAN için atla yatıp kalkan her şeyiyle ilgilenen Gökmen'in yazdıklarını size aktarıyor safkanı ilk sırada sizlere öneriyorum... "aslında söylenecek ve anlatacak o kadar çok şey var ki dostlar, koşulan her yarışın unutulmaz blr hikayesi olduğunu ve safkanın her yarışında üzerine katarak hep kendini yüzde yüz geliştirdiğini net olarak söyleyebilirim.Bu heyecanı ve bahsettiğim hikayeleri burada sizinle anlatmayı çok isterim ama buna inanın şimdilik buna ne zaman nede bu sayfalar yeter. Geçtiğimiz Cuma günü bir araya geldiğimiz jokeyimiz Akın SÖZEN tıpkı safkanımız gibi çok formda ve fit durumdaydı diyebilirim, Ekip olarak jokeyimiz ile birlikte çok güvendiğimiz JACK SPARROW, Orhan Meker’deki performansını birebir tekrar edebilir, ancak şunu da net olarak belirtmek isterim yarış koşulları ne şekilde gelişirse gelişsin her türlü duruma ayak uydurmakta hiç güçlük çekmeyen safkanımız, her türlü mücadelenin içinde olacaktır. Uzun lafın kısası bugünkü 2.altılı ganyanımda ben yanına at yazmayacağım"

Gökmen'in yazdıklarına ilavem olmayacak ama bu yarışın son yarışı kadar kolay olacağını düşünmediğimi söyleyeyim. Tabela içinde bir yerde Jack Sparrow göreceğiz ama bu inşallah birincilik olur diyelim ben yinede rakipleri ile beraber değerlendireyim. 

İSTANBUL 1. ALTILI
1.Ayak: 7.4
2.Ayak: 3-ARISAN
3.Ayak: 7.8.3.1.2.5.4
4.Ayak: 3.4.9.2.7.12.5.10
5.Ayak: 6-AFTER FOREVER 
6.Ayak: 7.8.4.12.11

 

İSTANBUL 2. ALTILI
1.Ayak: 3.4.9.2.7.12.5.10
2.Ayak: 6-AFTER FOREVER 
3.Ayak: 7.8.4.12.11 

4.Ayak: 1.6.2.3.4      

5.Ayak: 5-ŞARLO 
6.Ayak: 7.15.13.12.4.2.3

BOL ŞANSLAR

 

 


Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurguların hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez.
Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış....

Yorumlar  

#6 Fatih Korkmaz 19-05-2019 18:29
Tebrikler y
#5 Kadir 19-05-2019 16:59
Abi tebrikler mükemmel şablon
İnşallah ikici de sende artarak devam etsin.
#4 Ufuk 19-05-2019 16:23
Mert bulamazsan gözüme gözükme
#3 Mert 19-05-2019 16:20
Babacim bol sans iki altilida bugün icerde emeğine sağlık
#2 Ufuk 19-05-2019 15:26
inşallah sonuda güzel olacak
#1 mert 19-05-2019 15:12
İlk altılı süper gidiyor

You have no rights to post comments