09.05.2019 PERŞEMBE ANKARA

09.05.2019 PERŞEMBE ANKARA

ABJARKIZ: Halis Karataş'ın 2019 yılı Ankara at yarışları sezonunun ilk yarışında da bindi ve start çıkışı aralarda kalıp sıkışan safkanı fazlaca zorlamadı, yarışı kazanan ekürisinin arkasında ikinci kaldı. Aynı bu mesafede 53.92 yaptıki daha önce koşmuş rakipleri 55 ten aşağı koşamamış isimler. İlk defa koşacaklarda pek umut görmediğimden bu safkan ilk altılı ilk ayağında tek yazılabilir. İlla bu ayağı yıkacağım derseniz, Adana'da ilk yarışında süratli stiliyle ilgi çeken STAY WITH ME, Urfa'da hazırlanıp son çalışmaları Ankara'da yapan ARDAŞAH veya UÇARHAT yazılıp çok sürpriz beklenebilir.

TİPİTİP: Gördüğü yarışlarla kendini geliştiren ve artık tam kıvama gelen bu safkan 60,5 kiloya çıkan sıkletine rağmen bu grupta çok sırıtıyor. Safkan mesafenin uzaması avantajını kullanıp son metrelerde duracak rakipleri avlayabilir ama çok güvenilecek bir isim olacağını da düşünmüyorum. Başa yazdım ama rakipleri ile beraber değerlendirdim.

SADE ZARAFET: Son çim yarışını pek dikkate almayacağım ve Kısa Vade 7 koşuda güçlü rakipler yanında kötü koşsa da bugün bu safkanı başa yazacağım. Öne erken gelebilen ama bence kaçanların hemen arkasında yer tuttuğunda da oldukça etkili koşacak olan bu safkan, hayatının ilk yarışında tuta tuta ikinci olduktan sonra tek yazdığımız gün kazanmayı başarmıştı.  Bugün herkes yarışın favorilerinden HAZELEYES kaçıp nerede duracak, diğer favori HOPEFUL nerede sprinte kalkacak acaba diye beklerken sessiz ve derinden belki de bariyer dibinden Furkan Yüksel gelip yarışı çalabilir. Ben bu üçlüyü kuponda beraber değerlendireceğim.

TORUN CALLAS: Bugün normalde bu grubu geçer ama yarışın başlarında hep eksik kalıyor startta oyalanıyor istediği performansı bu yüzden gösteremiyor. Biraz rölanti şekilde yarış başlar, az startta kalıp bu safkan grubun içine hemen hamle yaparsa son metreleri çok farklı koşar yeterli hazırlıkları ile birinciliği alabilir. Tabi çok zor bir koşu nerdeyse hepsi demek gereken çok at yazmadan olmayacak bir koşu. O yüzden sıralamam şablonda mümkün olduğunca çok ismi yazmaya çalışalım.

ASTEROID: Orijin olarak çok kuvvetli olan bu safkan zaman zaman eksik koşup beklenen sonuçları alamasa da son yarışındaki etkili performansı bugün ilk sıraya taşımama neden oluyor. Özellikle 55 kiloluk sıkleti yarışta öncelikli rakibi görünen KARAÇELİK'ten bayağı hafif kaldı. Karaçelik son ikinciliğine göre 7 kilo ağır koşacak ki bu kilo artışı safkan çok formda olsa da onu etkileyecektir. Asteroıd'in zaman zaman eksik performans göstermesi Karaçelik'teki bu fazla kilo sonrası ben altılıma bir üçüncü at dah yazmak istedim ve takip atım KRALDOĞU kuponuma ekledim. Bu safkanı son yarışlarında birinciliğe bir türlü atamadık ama uzun mesafede çimde Adana'da gösterdiği performanslara göre bugün kısada çok daha iyi koşmasını bekliyorum.

NESTOR: Bugüne kadar çimde 20 koşu koşmuş bunların 7 tanesini birinci bitirirken 8kerede tabela içinde yer bulmuş olan bu safkan için çok uygun bir yarış olduğunu söylemeye gerek yok. Son yarışında uzun süre ara vermiş olmasından etkilenmiş Bursa'da Yağızınoğlu ile Yılmazhan arkası üçüncü kalmıştı ama o gün için aprantisi beklenenden çok uzak bir performans sergilemişti. İkinci altılı için tek denenebilecek olan safkan ilk altılı içinde ilk ayak yıkılıp, kupon buraya getirilebilir. Ben geniş kuponlarda yanına FLASHING GIRL ile TANCANBEY yazılmasını öneririm.  

PRIOR: Koştuğu ilk yarışında eşgali ve hazırlıkları ile dikkatimi çeken bu safkan 900 çimde dördüncü olurken 55.26 koşmuştu. O gün için bu koşudaki iki rakibine geçilmiş olsa da benim açımdan gelecek için daha iyi koşular yapacağı ile umut vermişti. Daha sonra pistin ıslak oluşunun veçıkışta yaşadığı şanssızlıkların bunda etkisi olabileceği konusunda ilk ağızdan bilgiler alınca bugün o yarışa göre daha iyi koşacağını düşünerek başa yazdım. Başa yazdım ama KADİREFE nin bende notu var ilk yarışında çok dışarı sapmış ve başarısız kalmış. O yüzden bugün kesinlikle ihmal edilmemeli. İlk yarışına göre daha hazır durumdaki FIRE OF WORLD Dil Bağı ilavesi ile bugün kuponlarda olmalıdır. Yer olursa kupondaki isimleri de eklersiniz.

KADHAN: Bu rakipler yanında yakalanmadan bitirecek diye düşündüğüm safkan kilosu ağır olsa da bu pisti çok seviyor ve bence hayatının en iyi durumuna gelmiş durumda. Bugün için geçileceğine pek ihtimal vermemekle birlikte Nestor tekini kullanırsanız diye yanına YOLDAŞ ve MONTEGO çok cazip olarak öneririrm.

ANKARA 1.ALTILI
1.Ayak: 5-ABJARKIZ

2.Ayak: 2.4.6.3.5.1.7.9.8
3.Ayak: 6.1.2 
4.Ayak: 1.8.7.10.6.4.3.2.5.9
5.Ayak: 5.1.9 
6.Ayak: 4-NESTOR
 / 7

 

ANKARA 2.ALTILI
1.Ayak: 1.8.7.10.6.4.3.2.5.9
2.Ayak: 5.1.9 
3.Ayak: 4-NESTOR
/ 7
4.Ayak: 7.4.2

5.Ayak: 1-KADHAN
6.Ayak: 4.3.1.12.13.9.5.6.7.2

BOL ŞANSLAR


Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurguların hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez.
Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış....

Yorumlar  

#4 Ufuk 09-05-2019 22:33
ilkini bulan çok oldu ama ikinci altılı bildiğim kadarı ile bir tek sizde var Demir Bey çok sevindim... Tebrikler
#3 demir 09-05-2019 18:47
Ufuk bey bu Ramazan gününde çok zor zamanlarımızda bize verdiğiniz yorumla hem birinci hem ikinci altılıyı buldum. Tek değişiklik sizinde yorumda belirttiğiniz Nestoru tek bırakıp Kadhanın yanına siz Montego verdiniz ben onu çıkardım Boztepebeyi yazdım. Yarışın 32 binverdiğini görünce hanımla sevinçten ağladık. Allah ne muradınız varsa versin çok Teşekkürler.
#2 Aslan Sayın 09-05-2019 16:42
Tbr
#1 turgay bayduncu 09-05-2019 16:31
İzmir yokmu?usta

You have no rights to post comments