04.05.2019 CUMARTESİ İZMİR

04.05.2019 CUMARTESİ İZMİR

Aşağıya yazdığım atların hepsini kazanacak gibi algılayan bazı üyelerimiz var. Bu atlar dikkat edilmesi gereken isimler ve yarış içinde kazanma ihtimalleri olan, bir çoğu cazip safkanlar. Bugün olmasa yarın kazanırlar, unutulmaması için özellikle bu şekilde notlarla aktarıyorum. Bu açıklamadan da anlamayan varsa bir şey diyemeyeceğim.

BERFİKO: Geçen sene her koştuğu yarışında yazdığımız safkan verdiği uzun aradan sonra bu sene iki yarış koşup kendini bu yarışa hazırladı. Nisan ayının ortasında Barış Kurdu ile pistlere dönmüştü bugünde üstünde Barış var ve çimde özellikle daha iyi koşacak bir isim benim ilk sıraya taşıdığım ama rakipleri ile beraber değerlendirdiğim safkandır.

MAVİ DALGA: Ekim ayında İstanbul'da altıncı olduğu Kısa Vade 8 yarış ile koşularına ara veren bu safkan bu sene ilk yarışını Bursa çiminde gerçekleştirdi ve Şartlı 3 koşuyu Esanadolu'yu boyunla geçerek kazandı. 19 Nisan'daki o yarışın ardından istirahat edip yalnızca 2 Mayıs'ta 800 metrelik 59.3-29.4 çok rahat bir çalışma gerçekleştiren safkan 43 yarıştan 28 tanesini kazanmış bunların 21 tanesini çimde almış bir safkan olarak Tolga Yıldız idaresinde bugünde yarıştan birincilikle ayrılacaktır görüşündeyim.

BARUTEFE: Karacabey Satışlarında 150 bin TL bedelle satın alınmış, ama bir türlü kazanamayarak kendisine yatırım yapanlar kadar yarışseveri de bayağı üzmüş bir isim. Aslında bu safkan çok kolay bir yarış kazanmış yarış sonrasında çekilen protesto ile değişmeyecek yarış değişmiş, gereksiz bir aksiyon nedeniyle birinciliğinin elinden alınmıştı. O koşudan sonra sonra sert rakiplerle koşulunca etkisiz kalmış devamındaki iki Maiden koşuda da ikincilik almıştı. Son yarışında ise yanındaki rakibine geçildi ama bunda yarış içinde çok idareli giden jokeyinin kırbaç vurduğu anda ona cevap vermeyip mücadeleyi kesmesinin etkisi büyüktü. Bugün Şartlı 19 koşuda 62 kilo koşacak olması handikap gibi gözükse de yinede çok şanslı olduğunu düşünüyorum.

LUSSO MILAN: Vasatlığın en üst düzeyde olduğu ikinci altılının ilk ayağında az yarış koşmuş ama gördüğü yarışlar ile kendini bulmaya başlamış bu safkan ilk sıraya taşıdığım isimdir. Stromboli'nin Anneden kardeş olan bu Luxor yavrusu gördüğü son koşusunun ardından düzenli çalıştı ve bu çim yarışını bekledi. Bütün işlerini bugünde binen Nasuh Aktaş ile yapan safkanın koştuğu yarışlar ile kendini göstermiş bazı rakipleri ile beraber düşünülmesi gerektiğinden yanayım.

BORANTAY: Ankara yerine İzmir tercih etmiş Akın Sözen'in bugün 10 koşuda bindiği 2 attan biri. Bence bindiği iki atlada kazanabilecek Akın Sözen için bu yarış tamamen son birinciliklerindeki taktiklerini tekrarlama yarışı olacak. Kolay tempoda önde kaçacakların hemen peşinde gidecek olan safkan viraj üzeri hızlanıp düzlüğün hemen başında liderliği alıp gelene gidene direnip kazanabilir. Bu koşudaki rakiplerinden AYZA Bursa'da olmamış ama İstanbul'da yüzümüzü güldürmüştü. Yine bu koşu ile birlikte takibe gireceğimiz SARIŞIN KURT isimli bir safkanda koşuyor. Geniş kuponlara ilaveler şablonda var..

FRESH YORUSELF: Bu sene yarış hayatına başlayıp kumda koştuğu iki yarışında gayet tatminkar neticeler almış olanbu safkan için bugün kazanma zamanı geldi. 14 Nisan'da yaptığı son yarışından sonra iki kısa, bir uzun,toplan üç tane güzel dereceli galop gerçekleştiren safkan 35.7-23.5 lük son işini seyreden arkadaşlarımızın çok beğendiği ve güvendiği bir safkan olarak kuponumuzda tek olarak kalacak. Akın Sözen'in İzmir tercihinden bahsetmiştim, diğer bindiği at bu ve ikisiyle de kazanabilir. Arkasına Gürbüzüngülü bağlayıp bu koşuda kili veya bahis çeşitleri denenebilir.

İZMİR 1.ALTILI
1.Ayak:
1.13.11.14
2.Ayak: 7-MAVİ DALGA
3.Ayak: 1.2.3.6
4.Ayak: 1.2.3
5.Ayak: 8.2.11.5.6.1
3.9 
6.Ayak:
5.2.7

 

İZMİR 2.ALTILI
1.Ayak:
8.2.11.5.6.13.9 
2.Ayak: 5.2.7
3.Ayak: 9.10.2.13.1
  /  3.4.7
4.Ayak: 2.3
5.Ayak: 5-FRESH YOURSELF
6.Ayak: 7.3.1

BOL ŞANSLAR

 


Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurguların hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez.
Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış....

You have no rights to post comments