04.05.2019 CUMARTESİ ANKARA

04.05.2019 CUMARTESİ ANKARA

1.Ayak: Son yarışlarında beşincilikler alan ASLANSÜTÜ (8)nün pek dikkat çekmeyeceğini ve bugün yarışın cazip başlayacağı düşünmüştüm ama görüyorum ki Zülfükar Karabulut'a rağmen safkan tutulmuş. Çimde çok iyi koştuğu biliniyor, sentetikte yaptığı yarışların devamında bugün için Ankara'ya uzun mesafe çime geldi. Bu safkan başa koydum devamında YAKUTİYE (2), ÖZREİS (3), TETİNA (7) dedim ufak kuponları bu dörtlü ile geçtim. GEZEGEN (5), KASMANBEY (4), FERZANDE KIZ (10) ve BUZUL (6) ise geniş kuponlarda bulunabilir. Diğer dört at dışarıda kaldı onlar için gelmez diyemem. Bu grubun hepsi birbirini geçebilir, ben bir sıralama yaptım ama son kararı siz verin yazmadıklarımdan tuttuklarınız varsa ekleyin.

2.Ayak: Son yarışlarını beraber koşmuş isimler yine bir aradalar. O gün Khal Drogo ve Aegeans Dream ilk iki sırayı sürpriz yaparak almışlar yarışın favorisi LUCID (10) startta kalınca başta şansını yitirmişti. Yarışın hemen başında startta oyalanması sorun olmamış ama deparlanmayarak çıkışı çok ağır alan bu safkanın rakipleri liderliği alma mücadelesi verirken onların 6 boy kadar gerisinde kalması başına dert açmıştı. Bu handikapa rağmen 1900 metrelik yarışta hiç acele etmeden gelmiş, yavaş yavaş farkı kapamış, Kocakaya virajda hızlanacağı sırada içindekiler dışarı çıkmaya çalışmış, Kocakaya'da hep atı içeri kaçırmış ve oturup kalkmaktan at düzgün sprint atamamıştı. İçe yattığından Gökhan hep atı dışarı çekmiş son 50 metrede de baktı ki olmuyor enseye basmıştı. Bu kadar kötü bir yarış olmasına rağmen safkanın kazanandan 33 salise geri gelmesi bence düzgün bir yarış başlangıcı ve adapte sorunu olmadan koşması halinde kazanacağının göstergesidir. Bugün için safkandan Kapalı Gözlük çıkarıldığını görünce, yaptığı galopları da tek tek inceledim. Dikkat çeken ayrıntı Ozan Bulut ile 2 Mayıs günü iç pistte yaptığı galobunda Kapalı Gözlüğü takmadıkları ve safkanın çok daha iyi bir performans gösterip daha istekli ve canlı çalışması oldu. ben bu safkanın ok iyi koşup bugün kazanacağını düşünüyorum.

Yanına at yazsam 10-11-6-12 yazar dört isimle bu koşuyu geçerdim.

3.Ayak: Koşuya katılacak 7 safkan içinde şu gelmez diyebileceğim bir isim yok. Normalde koşuyu kapamam lazım ama OĞLUM BERAT (1) ın çok iyi koşması bekleniyormuş özellikle yazmam tavsiye edildi. Çimde de kumda da durumu iyi olduğunda kazanmayı beceren bu isim Akın Sözen olmayınca dilinden anlayacak Gökhan Kocakaya ile start alıyor. Duyduğuma göre CORCOVADO (3) düzelmiş yazılmadan olmaz deniyor. Yine idmanları takip eden dostların tavsiyesi DISTANT SHINING (4) formdaymış ve mutlaka yazılacakmış. Çİmde kazanmışlığı olan, son başarısız yarışlarını unutturacak performansı gösterir denen KING SERKAN (5) iddialı olacak gibi ve jokeyine kafam basmadı ama RUNNER BULL (2) ilavesi bu kadar atta yapılmalı düşüncesindeyim.

4.Ayak: Hepsi birer yarış koşmuş ve Hepsi bu koştukları yarışları kazanmış altı safkan bir aradalar. MEGA STAR (3) içinde KIRIM AY (2) içinde çok iyi tay bilgileri geliyor. Mega Star biraz daha ağırkanlı olabilir ve liderliği almak için önde mücadel edecek rakipleri son metrelerde yapacağı etkili ataklar ile avlayabilir. Kocaeli'de kazanan Kırımay için o gün bile çok güvenildiğini size yazmıştım. Bu safkan için bu yarışta da çok iddialı olunduğunu duydum. Dileyen bu ikiliyi yazıp geçsin. Dileyen tempoyu kuracağının bitirebileceği, kimin nasıl koşacağının tam belli olmadığı bu yarışta hepsini değerlendirsin. At yazacaksak bence pek ayrım yapılacak durumda değiller, Hepsini yazıp yarın kazanacak ismin cazip olmasını beklemek lazım. SARRAFIN OĞLU (6), ASLANEFE (1), SUKAYA (4), TULUMBACI (5) sıralaması ile ilavelerim olacaktır..

5.Ayak: Gerek son yarışı gerekse idman pistindeki iyi durumu ile SANCAKBEYOĞLU (1) ön planda görünüyor. Urfa'daki tatminkar yarışlarının ardından geldiği Ankara'da Şartlı 2 kazanan safkan için bugün mesafede uygun ama bu tip atlara çok güven olmaz. Rakiplerinden kilo olarak fazla olması zaten şartları eşitlediğinden bu koşuda sürpriz aramak ve şanslı diğer isimleri de yazmak taraftarıyım. Özellikle DİREKTÖR (4) istikrarlı koşuları ile öncelikli rakip. BELALI GELİN (3) uzun zamandır koşmuyor ama ben iyi hazırlandığını duydum. Bu safkan oldukça cazip olabilir. Yine son yarışları tatminkar olan ve en sonunda MAidenden çıkan MERCANGÖZLÜM (5) bu üç haftalık arada daha güzelleşmiş. Bu grup aslında güzel çirkin farketmez yarış içinde canı isteyen çok koşar keyfi yoksa en formda isimde olsa adım atmaz. O yüzden Samet Erkuş'lu DOĞANŞAH (6) ve son üçüncülüğü ve uygun kilosu ile DEHŞETSAÇAN (10) da ilave edilmeli.

6.Ayak: Bu sene yarış hayatına başlayıp çimde koştuğu tek yarışından üçüncülük çıkaran ve resmen ben buralarda çok kalmam diye bağıran DORTMUND (2) koşunun favorisi olarak gözüküyor. Çok değişik bri orijin ve Adana çim yarışları başlasın diye beklendi, koştuğu ilk yarışta da kendini gösterdi. İlgilileri safkandan çok umutlular ve uzayan mesafenin kendileri için büyük avantaj olduğunu düşünüyorlar. Benim bu safkanın yanına ekleyeceğim tek rakip var oda DAMON (10)... Üçüncü olduğu koşusunda yarışın başlarından beri hep dışarılara doğru kayarak zaman kaybeden safkan son metrelerde yaptığı güçlü ataklar ile en az kazanan kadar iyi olduğunu göstermişti. Ekürisininde başarılı bir isim olduğu ve ekürisine yardım için çalışacağını hesap edip son ayağı iki safkanla geçtim.

ANKARA ALTILI
1.Ayak:
 8.2.3.7   
2.Ayak: 10-LUCID
3.Ayak: 1.3.4.5
    
4.Ayak:
 3.2          
5.Ayak: 1.4.3.5.
6.10
6.Ayak:
2.10

BOL ŞANSLAR

 


Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurguların hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez.
Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış....

You have no rights to post comments