03.05.2019 CUMA İSTANBUL

03.05.2019 CUMA İSTANBUL

1.Ayak: Son yarışında cazip durumdayken önerdiğimiz OĞLUM VOLKAN (9) gayet iyi koşmuş ama son metrelerde dışındaki rakipleri atlatamamıştı. O yarışı jokey farkıyla Bawepir kazanırken bu safkan üçüncülükle yetinmişti. Bugün çimde şansınzı deneyecek olan safkan 51,5 kiloluk sıkletinin avantajıyla kendine şans yaratacak ama rakipleride güçlü az at yazarak geçemeyeceğim. AZANT (3) geçen seferde yazmıştık en pahalı taylardan biri. Pahalı tay olması her yarışı kazanacağı anlamına gelmiyor, 8 yarış yaptı 1 kere kazandı iki kerede tabela yaptı. Son Grup 2 dördüncülüğü iyi, Egeberk, Memduhağa ve Benhalil arkası 10 salise gerisinde dördüncü kaldı, Ateşbibi'yi geçti. Bugün aynı başarıyı tekrarlarsa kazanmaya yakın. Yinede bu safkana pek güvenmedim KAMÇI (4), GÜLDÜR GÜLDÜR (10), RENGÜL (2), ŞEHLEVENT (5) ve ACARTÜRK (8) ilavelerini yaptım.

2.Ayak: Kısa Vade 8 Cihangir Koşusunu geçen sene Hep Beraber, ondan önceki sene Copperfield kazanmıştı. Bu ikili gibi baş at kıvamında bir isim olmadığı için bu sene koşu çok sönük geçecek. Sürpriz bir atın gelme ihtimali favoriler KENOBI (7) ve GOLD POLAT (5) kadar değil ama yinede Handikap puanını arttırmak ve GAZİ Koşusu öncesi yerini garantiye almak isteyenlerin saldıracağı bir koşu olacak. Kenobi çok potansiyelli bir isim kaybettiği yarışlarda genelde jokey hataları ön plana çıkıyor. BAzen içeri yatma huyu oluyor ve jokeyler onu toplayana kadar vakit kaybedip sprint zamanını iyi ayarlayamıyor. Gold Polat ise Orhan meker'de start çıkışında kamçısını düşürmüş ona rağmen ikinci olmuş bir isim. Dileyen 7-5 yazsın geçsin gitsin.

Geniş kuponlara sürpriz tavsiyelerim ARTSMAN (4), ANGEL OF DEATH (2), İZBIRAKAN (3), VILLAGE HOOF (12) ve KAYI OVASI (6) olur.

3.Ayak: Koşuya katılacak 5 safkan içinde trafikte bir sorun yaşamaz ise son işlerinde çok beğenilen dereceler çıkaran PEDRAGON (5) kazanır görüşündeyim. Yalnız bu koşuda önde gidecek yarışı forse edecek at yok. Hepsi bekler hepsi birbiini kollar yarış ağır tempoda gidebilir. Beş tane baş jokey kıvamında isimden hangisi akıllı davranır kendini önde tutar ve ağır tempoya rakiplerini ikna ederse o yarışı kazanmak için en şanslısı olur.   O yüzden ya tek yada Hepsi diyeceğimiz bir koşu olsun diyeceğim ama altılım çok büyümesin diye iki rakip ULUDAZ (4) ve MY BILLIONARE (3) önerip gececeğim.

4.Ayak: İlker Soyad son günlerde çıkışa geçmiş durumda ve güzel yarışlar binip iyi birinciliklerde alıyor. Bugünde devamlı bindiği ve anlaştığı HİLALEDA (6) ile birincilik için çok şanslı. Mehmet Kaya BEYZA SULTAN (1) ile birincilik için oldukça iddialı olduğunu da söyleyebilirim. Bu safkan da geçen hafta enseye bastı yinede üçüncülüğü bırakmadı. Koşuyu inceleyince VARLIKLI (2) yazmadan duramıyorum. Muhtemelen istediği yüksek tempoları kolaylıkla bulabilecek bir yarış yakalayan Varlıklı, düzlükte rakiplerini ayırabileceğini düşünüyorum. Bu üçlüden sonra ESTİGEÇTİ (4), BEYYAZAR (3) ve ÖNCÜPINAR (5) şanslı olacaktır.

5.Ayak: Gerek sentetik gerekse çim pistte gayet iyi performanslar göstermesine rağmen kazanmayı beceremeyen KALKANDERELİ (2) için bugün en sonunda yarış içinde hatasız binip kazanabilecek bir jokey deklaresi yapıldı. Neden bekledini anlayamadığım son yarışının aksine öne yakın gittiği koşularda daha başarılı olan safkan bu sefer doğru taktikle rakiplerine şans tanımayacak diye düşünüyorum.

6.Ayak: Bu sene koştuğu tek yarışından üçüncülük çıkaran ama çok daha iyisini yapabilecek kapasitede olan SILVER ARROW (14) koşu içinde istediği tempoyu yakalayacağı bu koşuda bugüne kadar tek birinciliği aldığı Mustafa çiçek idaresinde yine kazanabilir. Safkan son Adana yarışından sonra 82 gün ara vermiş gibi görünüyor ama İstanbul iç pistinde benimde gözlemlediğim çok düzgün ve iyi dereceli işler yapıyor. Tek dert çimde nasıl koşacağının kestirilememesi. Baba tarafının çimde iyi koştuğunu bildiğimden başa koydum ama ANATOLIAN PEARL (2), JIBGA (8), NIPPON (12), BLANCHARD (4), RED TIDE (13) MONSHAU (11) ve LADY CEYLIN (9) de kuponumda bulundurdum.

İSTANBUL ALTILI
1.Ayak: 9.3.4.10.2.5.8

2.Ayak: 7.5
3.Ayak: 5.
4.3
4.Ayak:
6.1.2  
5.Ayak: 2-KALKANDERELİ 
6.Ayak:
14.2.8.12.4.13.11.9

BOL ŞANSLAR

 


Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurguların hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez.
Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış....

You have no rights to post comments