25.04.2019 PERŞEMBE ANKARA

25.04.2019 PERŞEMBE ANKARA

1.Ayak: Uzun aradan sonra ikinci olduğunda FLYING BIRD (1) hemen notlara girmişti ama kazanması biraz geç oldu. O gün LADY TULPAR (5) ikinci kalmıştı ama bugün kilo olarak avantaj yakaladı. Bu ikili iyi gözükse de yine son yarışlarında iyi koşan RUMET (3) ve önde iyi bir tempo yakalarsa NOBEL PRINCESS (2) ta etkili olabilir. Taliahanım ve Kırdere son yarışlarında yazdım ama koşularını beğenmedim bugün dışarı bıraktım, gelirlerse şaşırmayın.

2.Ayak: Kurtel ekürisinin safkanı STRONG HOLD (8) un kazanması çok gecikti. Son yarışında 1900 metrede baş boyun üçüncü kalan safkan Ahmet Çelik ile bariyer dibini tutup son iki yüzde hakim olur gibi görünmüştü ama sonunu iyi getiremeyip üçüncü kalmıştı. Bugün Ahmet Çelik Ankara'nın uzun düzlüğünde 1600 metrede iyi bir sprint yeri ayarlarsa kazanabilir. Yalnız geçen yarış dışına gelen isimlere hiç direnemediğini ve geçildiği Los Galacticos'un son yarışında ancak dördüncü olabildiğini düşünürsek birazda korkuyorum. O yüzden ufak kuponlarda alternatif tek olarak düşünebileceğiniz bu safkanın yanına geniş oyuncuların sürprizi arayarak PROMIRA (12), CAMBAZ (1)  EQUULEUS (2) ve FLASH FORWARD (3) yazmalarını öneririm. .

3.Ayak: Bu yarışta HOPEFUL (5) kazanır tutuyorum. Son yarışını Lady Ceylin ve Hazeleyes arkası yakın üçüncü bitirirken beğendiğim safkan koşu içinde sprint yerini bir türlü bulamamış son 100 metrede dördüncü ve orada kalacakmış gibi görünürken dıştan bir anda ayak değiştirip çok güçlü gelmiş ama öndekilerle arayı 1 boya indirebilmiş, üçüncülüğe razı olmuştu. Bugün Özcan Yıldırım safkanın yarış içindeki yerini almasında pek zorlanmayacak öne yakın gidecek viraj sonrası dışa aldıında da gruba hakim olup kazanacak görüntüsü var. Bu safkanın kuponlara tek olarak yazılması taraftarıyım.

4.Ayak: Yine GÜMBÜR GÜMBÜR (1) sahnede. Anadolu turnesine çıkmış tiyatro ekipleri gibi Kocaeli, Bursa, İzmir, Adana ve bugünkü durak Ankara. Son dört koşuyu dört farklı ilde 16 günlük periyottaydı neyse ki Ankara koşusu öncesi 10 gün ara verdi. Sahiplerinin çok paraya ihtiyacı var herhalde ki bugüne kadar 103 yarışa katılıp 54 kere kazanmış, 4.439.519 TL ikramiye toplamış bu safkanı bu kadar sık ve farklı illerde koşturuyorlar. Ben kazanabileceğini ama bu kadar sık koşmanın 9 yaşına gelmiş bir at için fazla olduğunu düşünüyorum. O yüzden SEMEND (6) ve ÇELİKKALKAN (4) ilavelerini yanına yaptım. . 

5.Ayak: Günün sürpriz olacak koşuları olarak son iki ayağı görüyorum. İkinci ayakta tek yazılıp son iki ayak oldukça kalabalık tutulabilir. Ben beşinci ayağı dört at son ayağı yedi atla şekillendirdim kupona o atları yazdım ama siz ilaveleriniz varsa yapabilirsiniz. Beşinci ayakta ben ilk sıraya ÖZDEMİR (6) taşırım. 53 kiloluk safkan istikrarlı jokeyi Ali Kaçmaz idaresinde 1900 metrede kazandığı Handikap koşudaki performansını bugünde gösterebilir. NEDİMHAN (2) yarışın gidişatına göre kilosu biraz ağır olduğu için öne düşen olursa yakın takip eder baktı ki kimse gitmiyor öne de düşebilir. İki senaryoda da istikrarını devam ettirir rakipleri biraz eksik koşarsa devreye girebilir. TEKDALINİZİ (3) aprantisi ile kilo düştü  şansını yükseltti ama Danyal bir gün iyi bir gün kötü biniyor, hata yapmaz ise bugün bu safkanda şanslı olur. Son yarışında İSMİHAN (7) a Al Kaçmaz binmiş kazana isimlerin hemen diplerinde dördüncü kalmıştı bugün Ali yok ama bu kilo ile en iyi koşacaklardan Müslüm Çelik atın üstünde ve dördüncü sırada yazılmayı hakkediyor.

6.Ayak: Son ayak zor dedik yedi at yazacağız dedik ve çok cazip çıkacağına inandığım bir isimle yazmaya başlayalım, hatta bu ismi alternatif tek verelim, ters oyun yapanlar bu safkanı değerlendirip diğer yerleri yıksınlar. Geçen sene çim pistte gayet iyi yarışlar yapan, 3 boy startta kalmasına rağmen boyun farkı ile bir Kısa Vade yarış kaybedip Maicon ve Makakvi arkası üçüncü olarak yarışı bitiren, arkasından Mine Of Fire'a boyunla geçilip ikinci kalan,  (Mine Of Fire arkasından 2 tane Grup koşu kazandı) bu sene koştuğu tek yarışta, Adana'da, Samet Erkuş ile kumda dön dolaş yapan KAFACAN (4) sevdiği piste geri dönmüş durumda ve kazanmak için herşey elverişli gibi görünüyor. Ankara iç pistinde gayet güzel birde galop yapıp çalışmalarını noktalayan safkan için bugün günün cazip teki diyebiliriz. Bu koşuda safkan beklediğim gibi koşamaz ise MY PERFECTION (12), MUGSY (5), CLOUD WALKER (2), QUITO (14), MISS ECEM (11) ve BABY RICH (9) devreye girebilecek isimlerdir.

ANKARA ALTILI
1.Ayak:
1.5.3.2
2.Ayak: 8.
 12.1.2.3
3.Ayak: 5-HOPEFUL 
4.Ayak: 1.6.4
5.Ayak: 6.2.3.7
6.Ayak: 4.
12.5.2.14.11.9

BOL ŞANSLAR


Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurguların hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez.
Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış....

You have no rights to post comments