21.04.2018 PAZAR İSTANBUL

21.04.2018 PAZAR İSTANBUL

Altılının ilk ayağında OĞLUM VOLKAN (3) dan etkili bir yarış bekliyorum. Normalde yarış 2000 metre olduğu için Turbo yavrularının bu mesafelerde iyi koşamayacağı düşünülebilir. Fakat Bilgisoy yavrusu olması ve Anne tarafından, uzundan iyi koşacak özellikleri kendine almış olması, onu ön grupta konumlamaya doğru yönlendirecek.Önde kaçacak rakiplerini elinden kaçırmamak için iyi bir yer tutup son 200 e kadar kendini saklayacak diye düşündüğüm safkanın Zülfikar Karabulut beklediğim gibi binerse birinciliğe uzanabileceğini düşünüyorum. Bir diğer şanslı isim ALSANCAKLI (6) ise uzun mesafeleri iy koşan am ajokey seçen bir safkan. Hişman kendisi için sert jokey olarak oldukça katkı verebilir ve bu pistte ne denli başarılı olabileceğini daha önceki yarışlarında da göstermişti, bugünde cazip durumdayken bunu tekrarlayabilir. Bir çok ismin yazılacağı bu koşuda benim iki at pek verilmemiş olabilir. Başta bu ikili yazılacak daha sonra VİKONYA (5), BABASELVER (7), BAWEPIR (9), PEXUSS (11) ve ALTURBO (8) ile ACARTÜRK (2) yazalım.

İkinci ayakta 1900 metrede Sadık Eliyeşil adına düzenlenmiş koşuda çok cazip isimlerden iyi yarışlar bekliyorum. Özellikle ilk yarışında son metrelerde iyi ataklar yapıp tabela dışı kalan daha sonra kazanırken Mehmet Kaya ile uyum içinde görünen BALDEMAR (4), uzun mesafelerde çok koşacak olan, çimde gayet etkili yarışlar koşan AKGÜN (1), Adana'dan geldikten sonra katıldığı sentetik yarışında çok istediğim gibi koşmayan ama bu sefer çimde bence harika koşabilecek BRUCE WAYNE (5), İzmir'de kazandığı yarışta son metrelerde kanatlanan YAMANLAR BEYİ (15), Adana ve İzmir'de kış sezonunu iyi geçirmiş isimler ALTIN KOP (2) ve ANGEL OF DEATH (3) kuponlara yazılacak safkanlar.

Dişilere ait Maiden koşuda uzun süredir hazırlanan bir kaç isim var. Bunların içinde en dikkat çeken GÜNDOĞDU (5). Halil Uolaçıcı ile koşuya katılacak safkan için nereden çıktı bu apranti diyebilirsiniz ama bu çocuktan çok ümitliyim ileride çok iyi bir jokeyimzi olacak şimdiden takibe aldım. Hem çalıştırdı hem biniyor bugün bu tayı birinciliğe atabilir. LAGERTHA (7) öncelikli rakibi olur diye düşünüyor KARARLITAY (6) ve GİZEMNAZ (4) ile bu koşuyu dört isimle geçiyorum.

Bursa'da çalışıp İstanbul'a gelen ve koşulara katılan ULAN BATOR (7) verdiği araya rağmen son yarışını gayet iyi bir performansla ilk sırada bitirmişti. Verdiği araya rağmen sentetikte kazandığı yarışın daha iyisini bugün yapabilir gibi duruyor. İstanbul'un kapanışında geçen sene Kasım'da bu rakiplerin bir çoğunu çimde geçmişliği de var. Bugün başka tek bulamadığımdan sevmememe rağmen Karataş tek yazarak kurgumu oluşturdum.

İlk defa koşacak tayların bu koşusunda iki safkan çok ön planda görünüyor. Bütün saha EZELİM (3) diyor başka bir şey demiyor büyük bir kesimde bu safkan tek olacak ama Taniyit'lerin GURBET ATEŞİ (4) de en az bu safkan kadar gözüme güzel göründü. Agf 'de de bu ikilli ön plandalar sanki yarışta da ayrılıp gelecekler havası var. İki ayak favorilerle geçtik ama görünen o diğerlerini yazıp kuponu abartılı miktarlara çıkarmak istemedim.

Son ayakta cazip isimler tutuyorum. Özellikle PERCEMO (5) dan bugün çok ümitliyim. Geçen sene gayet güzel yarışlar yapıp yarış hayatına gayet başarılı şekilde başlayan bu safkan devamında yaşadığı ufak tefek sorunlar nedeniyle yarış yaşamına ara vermiş bu sene Şubat ayında bir yarış görmüş Mart ayında ve en son Nisan'ın başında koştuğu yarışlarda da pek istenileni yapamamış ama git gide formunu yükseltmeye başlamış durumda. Bugün koştuğu rakiplerin en geride bitirdiği koşulardaki rakiplerle alakası yok ve Berkan Çığla ile güzel bri performans sergileyip birinciliğe uzanabilir. KARASULTAN (4) orijin iitibarı ile kısa mesafelerde sürati ile ön plana çıkması lazım. 56 kilo bu safkanın liderliği alıp kaçıp bitirmesi için çok değil. 1300 metre bu afkan için uygun bir mesafe ve özellikle başta düşünüleceklerden biri. KELEMER (2) bu ikiliden sonra son yarışlarındaki iyi performansını baz alarak kuponuma koyduğum isim. Dileyen bu koşuyu bu üç isimle geçecek. Geniş oynayanlar için BEYHANEFE (3), KARTALKIZ (7) ve TUMBULYALAZ (12) ilaveleri yapılacak.

ALTILI ŞABLONUM
1.Ayak: 3.6.5.7.9   
2.Ayak: 4.1.5.15.2.3
3.Ayak: 5.7
  /  6.4
4.Ayak:
7-ULANBATOR

5.Ayak: 4.3
6.Ayak:
5.4.2  /  3.7.12

BOL ŞANSLAR


Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurguların hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez.
Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış....

You have no rights to post comments