17.04.2018 ÇARŞAMBA İSTANBUL

17.04.2018 ÇARŞAMBA İSTANBUL

Son günlerde ilginç şeyler oluyor yarışlara konsantre olmak güçleşiyor, favorilerimi oynayalım her zaman yaptığımız gibi sürprizleremi yönelelim şaşırdık. Salı sabahı kalktım 5 te Velefendiye gittim. Çok erken saatlerde karşıya geçip ilk günün havasını alayım dedim. Her şey bıraktığımız gibi, bunca yıl geçmiş en ufak bir değişiklik yok, aynı tas, aynı hamam devam ediyor. Ahırların pisliğinden, başı bozukluğundan, pistteki karmaşaya kadar değişen en ufak bir şey yok. Yeni sezon nasıl başlayacak bakalım hep beraber göreceğiz.

1.Ayak: İlk defa koşacak taylarla başlıyoruz, geçen sene bu koşuda Memduhağa tek yazmıştık gelmemişti yatmıştık beşte kalmıştık. Memduhağa o yarıştan sonra 15 tane daha koştu 9 tane kazanıp baş at oldu. O gün dilden dile konuşulan Memduhağa'nın yerini bugün alan isim ARAPOVİÇ (1). Bu safkanın Babası hiç yarış koşmamış, direk Baba yapılmış bir Kaizbert yavrusu Artos. Annesi ise Kaizbertten verdiği yavrularla dikkat çeken Bağgüzeli. Bağgüzeli'nin yavruları arasında Kaizbert'ten Mavi Dalga, Biçer, Ulukız var. Bu safkanın ekürileride oldukça iyi durumda, ekürileri tek yazmak belki yarışa güzel başlamamızı sağlayacak ama geçen seneden tecrübeliyiz bu safkan büyük at olsa da ilk yarışını kazanamayabilir. Rakip olarak ilk etapta kendi atlarına binen Halis karataş'lı SÜRGÜNTAY (9) görünüyor. Baha abi bu safkanı çok iyi hazırladı, Karataş özellikle böyle yarışlarda pişkin hazır tayları tercih eder, kendi atı iyi değilse laf olsun diye binmez, "bize pek yaramasada" Halis Karataş bindiyse favorimizin yanına yazalım diyorum. Yine bu koşuda safkanların Yaptığı işleri inceliyorsunuz, son galop görüntülerine bakıyorsunuz, koşacak isimler hakkında iyi kötü düşüncelere sahip oluyorsunuz. İstanbul'un ilk ayağı risk alayım diyorsanız bu ikiliyi yazın, bu sefer benim gibi sağlam başlamak isterseniz KAMUS (5),  TATAVLA (10), BUMİNHAN (4) ve PRENSES MONTANA (12) ilavesini yapmaya çalışın.

2.Ayak: Son koşularına bakınca benim hangi atı başa yazacağımı tahmin ediyorsunuzdur. Son iki yarışını Furkan Yüksel'in korkak binişi nedeniyle zamansız ve yersiz beklemeleri nedeniyle kaybeden JACK SPARROW (6) Ahmet Çelik özellikle binmek istemesi ile bu seferde başa yazacağız. Yarışın normal tempoda gitmesi bence mümkün değil. Çok süratli bir koşu olacak ve Ahmet'te yerini zamanını iyi ayarlarsa son 200 de Turbo'ya takacak safkan, çimde de aynı başarıyı gösterecek kapasitesi olduğuna inandığımdan kazanmaya bence çok çok yakındır. Son yarışını kazanmış İZ BIRAKAN (1) tabi ki çok iyi, çok formda, farklı biri isim ve yine kazanır diye düşünebilirsiniz. Yalanda değil safkanın kazanmasını beklemek çalışmaları ve yarışlarını inceleyince normal karşılanıyor. Fakat dediğim gibi Jack Sparrow o kadar iyiki geçen hafta sonu Kızıltüy'ün kazandığı koşuyu boş geçtiler Ana hedef burası. Yine sabah konuşmalarda KENOBİ (2) kesinlikle ihmal edilmemeli görüşü vardı. Çimde tek yarış kazanmış olabilir ama sentetiktekinden az koşmaz diyen ilgilileri kazanır diyorlar. Kuponumuza saatçilerin bu koşudaki önerisi olarak ALWAYS PERFECT (3) ve JIMINY PERFECT (4) ilavesini yaptım.

3.ayak: Yine kendisine çok uygun bir yarış bulan ULUKAAN (4) favori. Verdiği 2 aylık aradan sonra sahalara tatminkar bir üçüncülükle geri dönen safkan önde gidecek rakipleri yine atlatabilir. Fakat geçen sefer geçtiği AFACAN (6) bu safkanın hemen dibinde koşuyu bitirmiş ve bugün 3 kiloluk avantajla koşuyor. Bugün kim daha iyi yer tutarsa, düzlükte biraz daha önde olursa, koşuyu da önde bitirebilir. Son yarışını aprantiyle çok kötü koşan DALOĞLU (2) bu sefer Ahmet Çelik idaresinde o kadar kötü koşmaz. Yine zaman zaman ters yarışlar koşan Dil bağı takılınca çok farklılaşan GÖRÜKLE (3) den cazip bir birincilik gelebilir.

4.ayak: Son koşularında oldukça iyi performanslar sergileyip devamlı şekilde kazanmayı hedefleyen isimler çok önemli gördüğüm Ergin Talay adına düzenlenen bu koşuda buluşmuşlar. Son beş yarışı Grup koşularda ikincilik olan FERALESS ACTION (3) 178 günlük arasına rağmen, bu sefer takı değişikliği ile katılacağı koşuda Karataş  idaresinde birincilik için en iddialı isim olur. Yine aynı koşu ile ara veren PADRE PADRONE (6) 178 gündür koşmamasına rağmen çok çok iyi hazırlanmış durumda. Bu safkanın Fearless Action'ı geçtiği unutulmamalı her ne kadar rakibi favori olsa da kuponda mutlaka yer bulmalı.  Misliyi beceremediğimizden yine burada sürpriz arayıp JUNGLE MAN (5) ve EXPLOSIVE STAR (2) ilavelerini yaptım.

5.ayak: İkinci Şartlı 1 yarışımız burada koşuyor. Bu koşuda koşacak DUMAN (4) uzun zamandır koşmasını beklediğim orijin olarak çok beğendiğim bir isim. Ana Baba bir kardeşi var, pek iş yapmadı ama Anneden kardeşleri Kaçın Geliyor ve Atombombası iyi koşular yapmışlardı. Anne Yaşlı pek düzenli yavru vermiyor bu Duman bence en iyi yavrusu bile olabilir. Sahada CANDARBEYİ (2) çok konuşuluyor. Kaizbert yavrusu idmanlarında çok beğeniliyormuş. Bende seyrettim gerçekten tecrübeli ve pişkin bir tay havası var. Yine önerilen isimlerden BABAİSMAİL (1) iç pistte çalışmış, derece 41-27 olmuş ve çok koşacak gibi görünüyor. LEVNİ (7) nin 14 Nisan'da 38.2-25 bir işini görüyorum seyredemedim ama o işi yapan tay iyide koşar. PİST KRALI (9) Urfa'dan hazır geldi deniyor, Kemal Kurt binmiş tam bir kapalı kutu. Mehmet kaya'nın kendi atı ŞARLO (10) yu hazırlayıp bindiği göz önüne alınırsa değerlendirmek gerekiyor.

6.ayak: Son ayak her ne kadar Volta büyük favori durumunda olsa da ben bugün safkanın kazanacağına hiç inanmıyorum. Bence 51 kilodan 56,5 kiloya çıkan kilosu bu safkanın Altın Kafes'i kovalamasına kesinlikle engel olacaktır. Ben biraz daha ileriye gidip Volta'nın Altın Kafes'i önde zorlayacak performansa ulaşamayacağını kafamda kuruyorum. 50 kiloluk ALTIN KAFES (7) in çıkışta liderliği alıp kendi temposunu yarışa kabul ettirerek, son metrelere kadar gelen tüm rakiplerine direneceğine inanıyorum. Kapanış Altın Kafes'ten olur deyip biraz cazip şekilde günü bitirdim

Kuponu ufaltabileceğimiz bir çok yer var. Ben aklımdaki her atı kupona ekledim siz son dokunuşları yapıp son şeklini verin. Dilerseniz son ayak tek bırakmayıp ikişer atla geçtiğim yerlerden risk alıp birini seçin. Ben oynarken bir arkadaşımla ortak oynayıp, dörder at yazdığım yerlerden birini iki ata indirip, kuponun fiyatını da yarıya çekeceğim, kimseye zarar vermeyecek şekilde olacak. Tek başıma oynarsam ilk ayak iki at bırakıp miktarı bayağı düşürebilirim..

ALTILI ŞABLONUM
1.Ayak:
1.9  
2.Ayak: 6.1.2.3.4

3.Ayak:
4.6   
4.Ayak:
3.6  /  5.2
5.Ayak: 4.2.1.7.9.10
6.Ayak: 7-ALTIN KAFES

BOL ŞANSLAR


Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurguların hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez.
Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış....

You have no rights to post comments