15.04.2019 PAZARTESİ BURSA

15.04.2019 PAZARTESİ BURSA

1.Ayak: Balıkhan yavrusu BALKIR (1) orijin bakınca ilk olarak kafalarda süratli bir isim olmalı diye düşünüyorsunuz. Makine çıkışında sorun yaşamadığı ve iyi galoplarla hazırlandığı da gelen bilgiler arasında. Öyle olunca ben safkanı ilk sıraya koydum ama Anneden kardeşleri bu grup için en çok ikramiyeyi kazanmış isim olan CEVHERİZADE (2), koşan dört kardeşinden Gokkoşkız'ın ilk yarışını kazandığını hatırladığım DÖRTKARDEŞLER (4), Kaizbert yavrusu olunca ilk yarışlarında başarıları çok yüksek oranda olmasa da yazmamazlık yapamadığım ÇELİKMAVİ (3), başarılı yarışları olan Keleşhan'ın kardeşi AKASYA ÇİÇEĞİ (8), erken hazırlanan taylar verebilen Balçova'nın yavrusu TAŞIYICI (7) ve Gündüzeli boşa binmemiştir diyerek KISRAK GÜZELİ (9) ilk ayakta değerlendirdiğim isimler olacak.    .

2.Ayak: Sıfır puanlı NİZİPLİKIZ (11) en son yarışında Kocaeli'de bu mesafede starttan tereddütlü çıkıp, aprantisinin çekmesi ile grubun 3-4 boy kadar gerisinde kalmasına rağmen yedire yedire öne gelip, dağınık binen aprantisine rağmen beşinci  olurken beğenimi kazanmıştı. Bugün yine çok uygun bir kilo ile yarışacak ve rakipler her ne kadar güçlü olsa da kilo avantajı ile birincilik için iddialı olacak. ASİLBAKİ (2) Bursa'dan özellikle önerilen bir isim. Bu ikiliyi başa koyup dilersek burada risk alıp kuponu ufaltabiliriz. ENERGİN (1), BAGÜRGÜZELİ (3), SONTOŞUR (8) ve TUĞTEKİN (4) diğer ihtimaller.

3.Ayak: Ekürlerden BEYZASULTAN (5) İstanbul'dan formda geldi kazanmaya yakın olsa da ELLİBEŞ (2), DENİZSEFASI (1), GÜLFEM (7), ALOYSHA (4), NURLUTAÇ (8) ve FIRTINA TOYNOK (10) yazarak koşuyu kalabalık geçiyorum.

4.Ayak: Koşuya tempoyu verip son metrelere kadar bu liderliğini sürdürüp kazanabilecek durumda olan SINGLE CAR (5) Tokaçoğlu dünkü gibi abuk sabuk biniş yapmadığı taktirde kazanabilir. Agf si % 71 çıkmış bir isim olduğundan bugün bütün gözler bu safkan üzerinde olacağından yanına ikinci at durumunda olan son metrelerde çok etkili gelebilecek FLAME STAR (3) eklenebilir.

5.Ayak: Tay yarışları duyumsuz olmaz. Bende sabahtan beri bugün tay yarışlarında ne olur km gelir kim iyi koşar diye kırk yeri aradım durdum. Burada at binen jokey arkadaşlardan biri, kendi bindiği atı sorayım diye mesaj attığımda, kendi atını değil benim bir kaç kişiden teyit ettirdiğim KARAHAYDUT (5) u söyleyince, karar verdim bu safkanı kuponda tek bıraktım. Maviyasemin'in kardeşi olan safkan için Bursa'dan çok iyi koşacağı yönünde gelen haberler, bu pisti çok sevecek olması, iyi idmanları ve son metrelerde yapacağı canlı etkili atakları göz önüne alındığında kuponda tek kalmıştır. İkilisini oynasam, önde süratli kaçacak  SABAHAN GELİN arkasına koyardım.

6.Ayak: BABADİNO (4) ya hayretler içindeyim. Yarış içinde bir sorun var herhalde son metreleri istediğimiz gibi koşamıyor bir türlü kendini beklediğimiz birinciliğe atamıyor. Bu yarışta Erhan Yavuz binmiş hakkını verir sprint yerini zamanını ayarlarsa kazanmaması için bir neden göremiyorum. Düzlük öncesi ataklarını sıklaştırıp düzlükte hakim olup kazanmalı ama hep öndekiler yarışı bitiriyor bu safkan arkada onları seyrediyor. ALİDEV '(6) in ikidir yaptığı sprintler harika. Bu sefer aynı sprint yerini tutturursa birincilik için iddialı. PARSALI ATAKAN (7) formda ve temposunu iyi ayarlarsa anlaştığı jokeyi ile kazanma ihtimali var. Startta kalınca başta şansını azaltan BIGMAN (8) yarışın dördüncü şanslı ismi olup, iyi başlarsa iyide bitirebilir diyor bu dörtlü ile son ayak geçiyorum.

BURSA ALTILIM
1.AYAK: 1.2.4.3.8.7.9
2.AYAK: 11.2 
  
3.AYAK: 5.2.1.7.4.8.10
4.AYAK: 5-SINGLE CAR

5.AYAK: 5-KARAHAYDUT

6.AYAK: 4.6.7.8

BOL ŞANSLAR.

You have no rights to post comments