13.04.2019 CUMARTESİ ADANA

13.04.2019 CUMARTESİ ADANA

1.Ayak: BİŞKEKHAN (3) çok iyi koşup sürekli ikinci olan ikiliden düşmeyen ama kazanmayı da beceremeyen bir isim. Altı koşuda beş ikincilik ve son üç ikincilik bugünde binen Müslüm Çelik idaresinde olmuş. Mesafede farketmiyor uzun kısa gidiyor her koşu yarşın içinde ama sonunu getiremiyor. Bugün favori çıkması normal 56-53-60 kilolarla ikinciliklerden sonra bugün 51 kilo. 51 kilo koşmasının nedeni Handikapının 50 de takılı kalması bu başarılara bu handikap bence az gelmiş. En ciddi rakip gördüğüm kendisinden 36 bin fazla kazanmış uzun mesafeye çok gitmese de sürekli buralarda denenen, formda safkan ALICIKUŞ (2) 60 Handikap ve 56 kilo iken Bişkekhan'ın avantajı olsa da kazanamama durumu başına yine dert olabilir. Bu koşuda istikrarını koruyan DORU YİĞİT (1) ve NEŞVAN (4) da var ama onlarıda yazarsan bir adım daha gidip ÖZGENAĞA (5) ve AMASYALI (8) da eklerim. .

2.Ayak: Bugün bu yarış normal biter favorilerden biri kazanırsa bu altılıdan bir şey olmaz tuttursak ta parayı kurtarmaz. Ben ilk sırada mesafe çok uygun olan ÖZKARA (1) yazıyorum ama ÇIKMAZOĞLU (2), CÖMERT ÇOCUK (10), SİNGAPORE PRENSİ (9), DOMANİÇ (3), GÖKKURT (4), LOKOMOTİF (8), ÖZAYBERK (6), BABDAĞINOĞLU (13) ve ZİRVETAY (12) yazıp koşuyu çok kalabalık tutup mümkün olduğunca fazla ismi değerlendiriyorum.

3.Ayak: Form durumu gayet iyi şekilde devam eden Samet Erkuş ile Maiden kazanıp devamında Handikap 15 ve Kısa Vade 8 kazanırken aşama kaydeden BABA HANCI (1) uzun mesafelere çok yatkın olduğunu göstermiş bir isim. Bence tek rakibi GOOD MAN (6) kilo avantajı ile bu safkanı geçerse geçer, diğerlerinden pek bir şey olmaz düşüncesindeyim.

4.Ayak: SPARTACUS (1) yarış biraz süratli giderse son metrelerde yapacağı etkili ataklar ile bu koşunun kazananı olacaktır. Ama kuponuma tek yazmayacağım son yarışlarını tekrar seyredip beğendiğim MISTER RAIN (5) ve LADY TULPAR (6) ilavelerini yapmaya çalışacağım. Agf ninde ilk üç atı bu isimler çıkmış ama belki Good MAn gelir burada da Spartacus bizim yazdıklarımızdan birine geçilirse a.ltılı hafiften cazip olabilir.

5.Ayak: Çok süratli bir isim olan HAWKING (1) kumdaki başarısını son yarışında çime de taşıdı ve çıktığı gibi liderliği alıp kimseyi yanına sokmadan kazandı. Bu başarısını tekrarlamaması için hiç bir neden olmayan safkan bugün kuponlara büyük favori olsa da tek olarak yazılabilir. Yalnız aynı yarışta uzun aradan sonra koşmak için sahaya gelen, çim pistin başarılı safkanı TİPİTİP (3) te vardı ve bu safkan çıkışta jokeyini düşürünce jokeysiz koşuyu yapıp resmi sonuçlarda derecesiz kalmıştı. Bu sefer o yarışa göre biraz daha hazır görünüyor iyi bir makine çıkışı ile sürprizi yapabilir.

6.Ayak: İkinci ayak gibi son ayakta sürpriz olacaksa burada olacak diyebileceğimiz yarışlardan biri. Benim sıralamamda ilk sırada en sonunda kendini biraz gösteren BİNDALLIM (3) bulunuyor ama son yarışında kolay gelip sonunu getiremeyen FINDIKKIZI (6), aynı yarışta ikinci olan ve formu devam eden MERCANGÖZLÜM (9), Urfa'dan gelen TOŞURABLA (12), Adana'da bir kaç arkadaşın ilk koşusu olmasına rağmen önerdikleri MÜŞERREF (10) ve  Dil Bağı takılıp daha iyi koşması beklenen SALKIMHANIM (11) da kupondaki yerini alıyor.

 

ALTILIM
1.AYAK: 3.2.1
 
2.AYAK: 1.2.10.9.3.4.13.12
3.AYAK: 1.6
4.AYAK: 1.5.6
5.AYAK: 1-HAWKING 

6.AYAK: 3.6.9.12.11

BOL ŞANSLAR.

Yorumlar  

#1 Ufuk 13-04-2019 11:31
İyi koşacak bilgisi gelen GÖKBİRCE son ayak ilave edildi.

You have no rights to post comments