12.04.2019 CUMA İZMİR

12.04.2019 CUMA İZMİR

Dün hiç yağmur yağmadığı halde çim pisti kuma aldılar dengeleri bozdular... Bugün ne yapacakları belli değil. İlk ayak harici çim yarış yok bakalım onu değiştireceklermi.

1.Ayak: Geçen sene Bursa'da yumuşak pistte çimde kazandıktan sonra uzun süre ara veren SON HATIRAN (10) kumda bu sene bir yarış görüp, yine ara verdi hiç kendini kumda zorlamadı tamamen bu koşuyu hedefledi. Ocak ayında gördüğü o yarıştan sonda 15 tane galop yaptı ve o kadar fit durumdaki bugün nasıl önerilmiyor anlamadım. 7 Nisan'da son işinde 1200 metrelik bir çalışma gerçekleştirdi 1.24.3-1.08.8-28 oldu ama genel durumu çok iyiydi. Gayet iyi bir bekleme ile bariyeri yakaladığı anda ıslak pistide sevmesi ile çimde son yarışını kazandığı gibi bugünde kazanabilir. Kuma alınırsa şansı kalmaz büyük ihtimalde yarıştan çıkar. ESER (5) Kum çim pek ayırmadan formu iyi olduğunda kendini gösteren bir isim. Gökhan Gökçe verilen direktifi eksiksiz uygularsa iyi bir tempo koyup bitirmeye çalışır. Bu iki safkanı başa yazmakla birlikte BÜTÜNAY (4), GOBEN (2), ÜNALAMCA (1), SURŞAHİNİ (3), YARISSA (7) ve MADAM ELLİ (8) ile kalabalık tutmaya çalışacağım bir koşu olacak.

2.Ayak: Geçen yarışında çimde kötü koşan ve gerçek kalitesini gösteremeyen BİRİKİM (4) Mustafa Çiçek idaresinde bugün Dişilere ait Maiden yarışı kazanmaya yakın görünüyor. IT MAY RAIN (7) çimde en sonunda bir üçüncülük alarak bende düzeldim diye gözümüzün içine batıra batıra göstermişti. Safkanın bugün idareli gidip sona kadar dayanmasını bekliyorum. Son koştuğu yarışları tabela içinde olan, ufak tefek sorunları olmasa bugüne kadar Maidende kalmayacak isimlerden TİLİKUM (10) da koşuda şanslıdır. AKBEYAZ AFRODİT (1) Son çim yarışı kötü olsa da kumda tatminkar yarışlar yapan bir safkan. Sinan Özen her bindiğinde elinden gelenin en iyisini yapıyor bugünde Sinan'dan çok etkili bir performans bekliyor, birinciliğe atabileceğine inanıyorum.

3.Ayak: Form durumu gayet tatminkar GÖLDEM (2) her ne kadar favori konumundaysa da ben MAHPERVERKIZ (4) dan çok ters bir yarış bekliyorum. Bu rakiplerle koşup geçtiği geçildiği yarışlar var ama bu kilo avantajı safkanı bugün birinciliğe taşıyabilir. Bu koşuyu fazla uzatmadan 2-4 geçtim ama kupon kurgunuzda yer kalırsa 1-3 ilavesi yapabilrisiniz..

4.Ayak: BLACKBALL (2) takı değişikliğine gittikten sonra çok farklılaştı ve Handikap 14 kazandıktan sonra Jungle Man arkası geldiği son Şartlı 5 yarışı olsun ondan önceki 4 Şart yarış olsun ikisinde de harika performanslar çıkardı. Bugün Özcan Yıldırım ile koşunun ciddi favorisi durumunda ve bizi yanıltmaz kazanır gözüyle bakıyorum.

5.Ayak: Handiikap 22 yarışta çıkışla birlikte numarayı alıp gelene gidene direnmeye çalışacak DEMİRTURBO (2) ve kazandığı koşulardan sonra Açık ve Kısa Vade yarışlarda tabelalar yapan ALPTUĞHAN (1) en iddialı isimler olsa da kilo farklılıklarının sürpriz ihtimalini yükselttiğine inanıyorum. İsteyen bu ikili ile geçip standart kurgu dışına ıkmayabilir ama ben bu koşuyu kapayarak cazip sonuç hedefliyorum.

6.Ayak: Yaaklara ait bir koşu ile İzmir'i noktalayacağız. Kinowanın kardeşi RECO (4) beklenen yarışları yapamıyor ama uzun mesafe beşinciliklerden sonra 2 aylık arada biraz daha iyi durum agelmiş görünüyor. BAYDÖKER (1) en sevdiği İzmir pistinde boy gösterecek. Saha kazanacağını konuşuyor ve tek öneriyor ama ben yazmadım. GALYALILAR (5) ve İPEKKIZ (3) bu üçlüden sonra yazacağım.  Yarışta BIG DADAŞ (8) en son sıkıştıracağım, sürpriz bekleyeceğim. FAvorimi kazanır bu İzmir'de para verirmi vermezmi artık ne olacağını hep beraber göreceğiz.

ALTILIM
1.AYAK: 10.5.
4.2.1.3.7.8
2.AYAK: 4.7.10.1 
3.AYAK: 2.4
4.AYAK: 2-BLACKBALL
5.AYAK: 2.
   
6.AYAK: 4.1.5.3.8 

 

BOL ŞANSLAR.

You have no rights to post comments