12.04.2019 CUMA KOCAELİ

12.04.2019 CUMA KOCAELİ

1.Ayak: Yarışın favorisi olarak gördüğüm BRACCIFERRO (8) start çıkışında eksik olsa bile sonları çok iyi koşan ama her zaman başarı sağlayamayan ama dikkat edilmesi gereken hiç ihmal edilmeyecek bir isim. Bir bakarsınız tuta tuta viraja kadar gelmiş tamam şimdi ayıracak gidecek dersiniz sonunu getireme mücadeleye girdiği anda biter sonu iyi olmaz. Hani böyle kendine diğer atların içinde veya dışında farketmez boş bir yer ayarlayıp yarışın başında tempoya ayak uydurursa bugün kazanabilir. MISTER BOND (9) formunu yükselten ve formu iyi olduğunda istikrarlı yarışlar koşan bir isim. PAMUKBABA (5) son günlerde çok şans bulmaya başlayan jokeyi ile çıkışa geçebilir. Selim İpek gayet başarılı bir kardeşimiz ama herhalde istikrar sorunu yaşıyor yoksa bugünlerden çok daha iyi olması lazımdı. Aprantisi iyi idare edebilirse ABBASOĞLU (3) diğer bir şanslı isim olur. Ayhan Kurşun WARM BLOODED (6) binmiş Furkan Yüksel CAPTAIN STEEL (4) tercihlemiş her an ters yarış koşabilirler diyorum. PERFECTUS (2) kilo ağır olsada kuponlarda bu kadar at yazdıysak eklememiz lazım. JIMFED (7) kısa da daha iyi ve Burak Akçay'a inanan eklemeye çalışsın.

2.Ayak: Ne zaman ne yapacağını kestiremediğimiz isimler bir aradalar. MİLYONER (7) Agf de çok gerilerdeyken oynadık tabelalar yaptı kazanamadı, bugün favorilerden biri olmuş, kazansa da işimize pek yaramayacak.  Son metrelerde dış kulvardan kendine bir yer bulursa etkili sprint atabilecek ÖZÇOCUK (9),  eski günlerini mumla arayan isimler KAZVAN (2) ve KISMETKIZ (4), zaman zaman uygun gruplarda etkili olan FEHİMAN (3) ve ERTECİMER (5),  beş gün arayla koşacak İzmir'den ayağının tozuyla gelip bu koşuya katılacak AGENOR (6) ve iki yıl bekletilmiş bu sene koşmaya başlamış iki yarış görmüş CANYUSUF (10) kupona ilave edeceğim isim olacak. .

3.Ayak: Benim çok beğendiğim SARI MELEKLER (5) bugün tutulmuyor daha çok GEOSTROM (1) ve RED TIDE (2) ön plana çıkmış olsa da safkanın son ikinci olduğu yarışında kötü bir derece çıkmadığını söyleyebiliriz. Biraz daha yarış içinde önlerde olmalı çok bekleyince öndekileri atlatamıyor bugün kilo avantajı var öne yakın giderse Sarı Melekler kazanabilir. Son üç yarışında iyi koşan ve en sonunda Maidenden çıkan Red Tide en ciddi rakip durumunda olsa da  Geostorm'un koştuğu Handikap yarışları tatminkar şanslı olacaktır. MOMENT AFTER (6) starttan tereddütlü çıkıp üçüncü olduğu yarışında sonra ileriye gitti burada yazılır. BİRANDA (3) kazanırken kötü değildi değerlendirmek lazım ve REAL QUATRO (4) dışarıda tek at bırakmak yanlış olur yarışlarıda kötü değil bugün şansı olan bir isimdir diyelim kapatalım geçelim.

4.Ayak: Bu koşudaki iki eküride benim takip listesine bir şekilde takılmış kalmış. Biihterim uzun zamandır koşmuyor ama o ilk yarışında beğenmişim notumu almışım KIZILYAR (4) ise bir türlü kazanamayan her yarış oynanıp gelemeyen, Maidene veda edemeyen bir isim. Yarışın 1700 metre olması koşudaki bir çok dengeyi değiştirebilir buna yakın mesafelerde koşan at sayısı çok az olunca ve bu mesafedeki performanslar vasatın ötesine gitmeyince yine favori çıkan eküriler kazanmayabilir.  Kapalı gözlük ilavesi olumlu etki yapan SÜNDÜSSULTAN (6) bende özellikle ön plana çıkıyor. Çim yarışını saymıyorum İstanbul sentetik pistinde gösterdiği performansı tekrarlarsa  oldukça şanslı olur, koşunun temposunu belirlerse  daha da iyi koşar. Bu safkanların yanına uzun mesafelerde daha iyi koşacak ŞAFAK ABLA (7) ilavesi yaptım koşuyu üç isimle geçtim. Şahpazlı'nın ve Doludizgin'in Ana Baba bir kardeşi olan bu safkan orijini kadar koşsun bu grubu sırtına alır gelir ama maalesef yapamıyor. Belki bugün yapar diyelim bu koşuyu bu üçlü ile kapatalım.

5.Ayak: Kocaeli'de Handikap kazandıktan sonra Kısa Vade yarışta da kaçan ama sonunu getiremeden yakalanan NEDİMHAN (1) son yarışında İzmir'de 62 kilo ile bekleme yaparak kazanmayı başardı. Bugün önde giderken fazlaca rahatsız edilmez gibi görünen HARUNHAN (4)'ın temposunu çok yükseltmek yerine son yarışlarında olduğu gibi peşine takılır diye düşündüğümden öncelikle bu ikili kuponumda başta olacak. Harunhan rakibine göre çok hafif o öne gider Nedimhan beklemeyi tercih eder yanlarında da ARKANSAS SOUL (2) ve ZUHAT (5) olur. Başta 1-4 yazılacak daha sonra 2-5 ilavesi olabilir.

6.Ayak: Günün bence en güvenilir teki bu ayaktaki DEMİRDEN (2) olacak. Vasat yarışlarının devamında en sonunda iyi bir yarış yapan safkan seriye bağladığı zamanki görüntüsünü tekrarlamıştı.  Yeniden toparlanan kendini bulan ve İstanbul pistindeki idmanlarında bunu gösteren safkan, Uzun mesafede koşacağı bu yarış için 1400 metrelik bri galop gerçekleştirdi ve 1.40-1.09-2.65 gibi gayet iyi bir performans gösterdi. Danyal Kaya gibi yetenekli birde apranti bulunca safkanın kazanacağğına inanıyor bu safkanla Kocaeli'ni kapatıyorum.

ALTILIM
1.AYAK: 9.8.5.3.6.4.2.7 
2.AYAK: 7.9.2.4.3
3.AYAK:
5.2.1.6 
4.AYAK: 4-KIZILYAR 
5
.AYAK: 1.4

6.AYAK: 2-DEMİRDEN

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz.
2- Büyük miktarlarda, 250-300 TL bandında çok büyük kuponlar vermiyoruz.
3- Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle
paylaşmıyoruz.

4- Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz.
5- Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
6- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklan
arak hazırlıyoruz.

You have no rights to post comments