08.04.2019 PAZARTESİ BURSA

08.04.2019 PAZARTESİ BURSA

1.Ayak: Start aldığı son yarışında startta oyalanmasına, 1-2 boy kaybetmesine rağmen kazanan rakibinin baş farkıyla gerisinde ikinci olarak yarışı bitiren, startta kalmasa belkide kazanacak olan ÇETİNSU (6) bugün o yarış agöre 2 kilo daha koşacak olmasının verdiği avantaj ile koşuya katılıyor. Rakipleri içinde normal şartlarda geçeceği rakipler var, çok ahım şahım bir rakibi yok ve bugün normal başlar normal sürdürürse koşuda çok şanslı görünüyor. En ciddi rakibi gibi görünen ogün geçildiği FEYATBABA (1) aynı kilo ile koşacak ve Çetinsu'ya göre avantaj kaybetmiş durumda.  ALTINONUR (2) ikidir bana kazanacak deniyor ama bir türlü beklendiği gibi koşamadı ikincilikler aldı ilgililerini mutlu edemedi. YUMRUK (4) için ilgilileri çok iddialılar ama daha kendini ispat edemedi, bugün ne olduğunu görücez, tabela yapıp kazanamadı yarışlar göz boyuyor ama kazanmak yerine tabelaya devam edebilir. Büyük kuponlar için 2 aylık arada iyi hazırlanmış görünen YAZAĞASI (3), 50 kiloluk isimler KOCAMEMED (5) ve BARIŞALIM (7) bu dörtlüden sonra yazılacak ve koşu kapatılarak geçilecek.

2.Ayak: Ellibeş arkası ikinciliğinde çok beğendiğim ve bir sonrakini kazanır diye not aldığım FERHAL (9) in 10 kilo eksik koştuğunuda görünce tek yazayım dedim ama uzun mesafelerde tabelalar yapıp kazanamadığını görünce bu riski almayı gözüm yemedi. Yine gelecek geçilecek bir isim bulacak bizi yaya bırakacak diye korktum. Yanına at yazmaya kalkınca da yazılmayacak isim yok gibi görünüyor. Ağır kilolu olmasına rağmen iyi koşacak HANIMSULTAN (1), devamlı oynadığım ama kazandıramadığım İLKNAZ (6), son yarışında ferhal arkası gelmesine rağmen iyi koşmuş YOLAŞAN (7), yarış süratli olursa avantaj sağlayabilecek FATİHİNGÜLÜ (2), zaman zaman, canı istediğinde her mesafede iyi koşan HABERLi (4) öncelikli rakipler olarak görünüyor. Geriye ISLAH (3) kaldıki onudaeksik etmemek lazım diyor burayı da kapamış oluyoruz.

Ben ilk iki ayağı bu kadar doldurduğuma göre, benim son günlerdeki şans durumuma göre iki ayakta da favori gelem ihtimali yüksek. Siz açın Agf tablosunu, isterseniz ilk iki atları yazın geçin, 7 at 7 at yerine ikişer atla ilk ayağı kurtarın, kuponu ufaltın. Ben oyunumda bugün aynı önerdiğim gibi kapayarak geçeceğim iyi bir Bursa programı olduğunu düşünüyorum bakalım şans döndümü ilk iki ayaktan görücez.

3.Ayak: ARCHIE (1) bugüne kadar nasıl kazanıp Maidenden çıkamadı ilginç. Kasım ayında Şartlı 1 de koştuktan sonra bu seneki  yarışlarında kumda elde ettiği tabelalar iyi bir form yakaladığını, idmanlarında da gösterdiği iyi çalışmalar ise bu formunu koruduğunu gösteriyor. Bu safkan normalde ağır kanlı bir yapıya sahip uzunda çok daha iyi koşar ve uzunda Maidenlerde denendi oralarda tabela yaptı birinciliğe uzanamadı. Bugün kısa mesafeli bir Maiden bulmuş yazmışlar birde büyük favori çıkmış. Uzunda kısaya göre bence çok daha iyi koşar burada bu tip uygun rakiplerin yanında biraz yarışa kendini verirse sonlarda yapacağı canlı ataklar ile kazanma ihtimali olabilir ama tek yazmak risklidir. Mesafe 1300 olunca bu tip atlardan insan korkuyor.  O yüzden yanına mutlaka STRONGER (10) ekleyeceğiz. Bu safkanın dereceleri hem iyi hemde yarışları istikrarlı kısaya gidecek bir yapısı var. Bence ilk etapta bu ikili düşünülmeli kuponlara bu iki isim yeterli gelir denip diğerleri geri plana atılmalı.

4.Ayak: Normal Şartlarda HASKAYA (1) nin çok zorlanacağı bir koşu olarak görmüyordum...  Yalnız dün Selim Kaya'nın çok güvendiğimiz safkanla yaptığı ikincilik beni şüpheye düşürdü. Herşeyi kabule diyorumda önde kaçan rakibi kolay takip edip ona istediği tempoyu kurdurup sonrasında geçmeyi düşünmek, ikinciliğe koşmak gibi bir şey. En son uzak kazandığı koşuya rağmen bu safkana ilk rakip olarak çok iyi hazırlandığını öğrendiğim, bariyeri tutup yarışı biraz kısaltabilirse  koşuyu kazanabiilecek VILLAGE HOOF (5) yazacağım. Son yarışında startta oyalanmasına rağmen kolay şekilde öne sarkıp yarışı forse eden ve önde çok boğuşmasına rağmen sonlara kadar direnen BATALLA (3) ise çok sürprize yazacağım isimdir. Yine salarlarsa öne çıkar bitirir herkes bakar seyreder cazip olur.

5.Ayak: Bursa'da ki başarılı koşularını devam ettirmek için bugün sahada olacak JUST RUN (1) önde süratli gidecek koşuda her zaman olduğu gibi bekleme yapıp düzlük atakları ile sonuca gitmek isteyecek.  PROFESSOR ve YOUNG BOND gibi önde gidecek iki süratli isim varken bunlara Just Run'ın ekürisi olarak koşuya katılacak DİLZAR'ında katılacaını ve yarışı süratlendireceğini hesaba katarsak tamamen yarış Just Run için koşulacak diye düşünebiliriz. Hatırlarsanız son yarışında da süratli koşuda önde kaçanları sabırla bekleyen safkan, Tolga Yıldız ile gelip herkese hakim olduğu sırada, son günlerde çok formda olan Alidev'e çarpılmış ikincilikle yetinmişti. Bugün bu safkanı yıkmayalım dedim ben burada günün BANKO'su olarak Tolga'nında atı daha iyi tanıdığını varsayarak bu safkanı kupona TEK yazdım.

6.Ayak: Son yarışındaki dikkat çeken bir isim vardı ve bugün bakıyorum geceden sıfır puan çıkmış. İstanbul'da Şartlı 3 mücadelede start alan, Cangüven'in kazandığı koşuda 4,5 ay sonra bir yarış gören, çıkışta depar yapamayınca grubun gerisinde kalan ama bir anda dışa çıkıp doldurup gelip liderliği alan SOLDIER SWORD (13) virajı önde dönmüş ama sonra tabiki biten yarış nefesi ile yarışı bırakıp sekizinci olmuştu. Safkan o gün tamamen yarış nefesi eksikliğini gidermiş olmak için koştu ve son olarak İstanbul iç pistinde gayet iyi bir çalışma yaparak Bursa'ya geldi. İlgilileri bizim kadar dikkat etmişler ve bu yarışı hedeflemişlerse iyi start ile öne gelir kaçarsa hiç durmaz, yakalanmaz ve son metrelerde yüzümüzü güldürebilir. Bu safkanın en ciddi rakibi olarak ta WEST GROVE (9) tutuyorum. Safkan son yarışında 1300 metrede Yılmazhan'ın arkasında 59 kilo ile ikincilik yaptı bugün 52 kiloya düştü bu avantajı kendisini birinciliğe taşıyabilir. Bu iki isim başta düşüneceğiz. Devamında Her zaman yazdığımzı ROWDY (3), istikrarlı QAVIY (4), son yarışları başarılı FREE POWER (8), bu mesafenin atı SANTA RUA (2) ve son yarışı kötü olsada BÜYÜK AJİBA (6) sonraki ihtimaller diyeceğiz.

ALTILIM
1.AYAK: 6.1.2.4
  
2.AYAK: 9.1.6.7.2.4
3.AYAK: 1.10
4.AYAK: 1.5
  
5.AYAK: 1-JUST RUN
6.AYAK: 13.9
.3.4.8.2.6

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments