13.03.2019 ÇARŞAMBA BURSA

13.03.2019 ÇARŞAMBA BURSA

1.Ayak: Bu seneye iyi başlayanlardan biri olan ALPTUĞHAN (2) 5 yarışta 3 kere ilk sırada yarışı bitirirken bir kere kinci bir kere üçüncü oldu. 3 Ocak'ta kazandı başladı devamında 1600 metrede bir yarış koştu üçüncü kaldı, Ocak sonu Romeo arkası ikincilik yapıp ve Şubat ortasında  ve geçen hafta iki tane şartlı yarışta beklenen sonuçları aldı, kazanmayı başardı. Bu sene kazandığı 5 koşuda İzmir pistindeydi bu pisti ve 1200-1400 metreleri daha çok seviyor. Her yarış istediği performansı ortaya koyuyor, yarış istediği gibi gittiğinde de sonunu iyi getiriyor kazanmayı başarıyor. Favori ama dileyen ilk ayak risk alıp bu safkanı tek yazıp oynayabilir. Sürpriz arıyorum ilk ayağı devireceğim diyenler yanına GÜLENYÜZ (6), AKALP (1) ve ASARCIKLI (3) yazabilir.

2.Ayak: 2000 metre gibi gayet uzun mesafede koşulacak bu koşuda birbirleri ile bir çok yarışta karşılaşan isimler arasında ekürsi ile beraber çok şanslı görünen CANIM BABAM (1) ön plana çıksa da, uzun sprint atabilen formda jokeyi Murat Gündüzeli'nin yarışı iyi okuyup tam zamanında yürüteceği SURŞAHİNİ (2) ile Tutumlu ekürisinin çok formda ismi USTURA (4) yı mutlaka yanına yazıyorum. Bu yarışın farklı bir gidişat olur tempo yükselirse tehlikeli olabileceğini düşünüyorum ama diğer rakipler içinde FEYATBABA (5) harici ciddi bir hazırlık göremediğimden, yalnızca bu safkanı  kuponlara yer varsa ilave etmenizi istiyorum.

3.Ayak: Badışoğlu ekürisinin tayı DOKUZAĞAÇ (4)kazandığı yarıştan sonra cezalı aprantisi yerine binen nevzat Çelik ile iyi anlaşamadı ikinciilik aldı. Safkan gitgide düzeliyor ve bir 1000 metrelik birde 800 metrelik iki güzel işle bu yarışa giriyor, Bursa'daki saatçi arkadaşlar tarafından da galopların da beğeniliyor. Normal şartlarda bu koşuda EYÜPŞAH (2) ön planda ve son yarışını baz alıp kafanızda koşturunca kazanır diyebileceğimiz bir isim.   Kazandığı yarışı tekrarlayabilecek yetenekte görünen BRAVE COLLEEN (6) ile ilgililerinin değişik taktikler denediği, bugün Dilbaı'da çıkarılan İTİBARLI (5) rakipler.

4.Ayak: Koşunun sonucunu LEXINGHTON FIRE (1) ın starttan çıkıp çıkmaması belirleyecek. Bence çıkar, sorun yaşamaz, iyice bekler kazanır ama öne gidecek BEHRAMKALE (2), uzun zaman sonra bu yarış katılacak olan HOSLI (3) öncelikli rakipler. Yarışın ağır tempoda önde gitmesine izin verirlerse sorun yok Behramkale'nin istediği gibi bir yarış olur belki de kimseyi yanına sokmadan kazanır ama rakipleri içinde biri çıkar kaçayım derse, tempo yükselirse o zaman koşu direk bekleyenler lehine gelişir. Bugün diğer üç ismi kuponun ön tarafına taşıyamadım ama mecburen azaltılabilir kuponlar yapıyoruz büyük oynayanlar için diğer üçlüde kuponda olmalı.

5.Ayak: PISSCA (8) ilginç bir form tuttu. Son yarışında iyi koşacak diye duyup, üzerine çok düştüğümüz, sitede özellikle belirttiğimiz safkanın kazanması oldukça etkiliyeciydi. O yarışın tekrarı bugünde olabilir ve Pissca bugün biraz daha iyi koşar son metrelerdeki etkili atakları ile kazanabilir. Safkan uzun aradan sonra iki yarış dön dolaş yaptı ve sonrasında iyi bir koşu yapıp kazandığı kadar koşarsa bugün de kazanabilir. Yarışın temposu o yarışa göre bugün biraz daha yüksek olacak derseniz bu Pissca'ya yarara sonları daha dinç gelir der yanına hiç rakip aramam.

6.Ayak: Dişilere ait Maiden koşuyla Bursa'ya nokta koyuyoruz ama az atla geçmenin tehlikeli olduğu bir yarış. Çalışmaları tatminkar ama yarışlara bu işlerini yansıtamayan MISS NİLUFER (4) ilk sırada şans vereceğim isim. İkini olduğu yarıştaki gibi koşacağını bilsem bu safkanı tek yazıp oynayabilirdim. Yinede ben kuponu sona getireyim diyen varsa yazsın çok iyi koşmasını bekliyorum. İlk rakip YUNUSELİ RÜZGARI (9) olacak. Onur Yıldız'ı takibe aldım son günlerde bir iyi bir kötü biniyor ama Balburcu ve Dökerson ile dün iki güzel yarış yaptı. Bu safkanı da birinciliğe atabilir. POWER OF ANGELS (5) yarışları ile dikkat çekmiş bir isim. Totosu gzel olunca bu rakipler yanında favori çıkması çok normaldi çıkınca ekürisini yazdık. Yine ikincilik üçüncülük yapıp Maidende devam edebilir, ben çok güvenemedim. Sürpriz arıyorum son ayağı devireceğim diyenler bütün hepsini yazabilir ben standart kurguyu bozamamak adına şablona sırasıyla KIYZAREŞ (3), GEETA (1), HIGH LEVEL (2) ilavesini de yapıp kapadım.

BURSA  ALTILIM 
1.Ayak: 2-ALPTUĞHAN 
2.Ayak: 1.2.4

3.Ayak: 4.2
/6.5
4.Ayak: 1.2.3
/4.5.6
5.Ayak: 8-PISSCA
6.Ayak: 4.9.6


BOL  ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz

You have no rights to post comments