11.03.2018 PAZARTESİ BURSA

11.03.2018 PAZARTESİ BURSA

1.Ayak: GALYALILAR (7) ın çok iyi koşmasını bekliyorum. İzmir'de çalışıp Bursa'ya geldi bugün özellikle son uzun mesafeli yarışlarındaki performansı tekrarlarsa kazanmaya yakın. Bu pistte tecrübe eksikliği olduğundan ilk defa İzmir dışına çıkacağğından yana kaygılarım var ama yine de başa koydum. KIRCAALİ (6) öncelikli rakibi durumunda. Bu safkanda bir çok pistte koştu her yerde iyi koşular yaptı 4 ilde kazandı Ankara'da da ikinciliği var her yere uyum sağlıyor. Bursa ve İzmir de iki koşudur kazanıyor bugün üçleyebilir. Dileyen Tolga ve Onur Yıldız ile ilk ayağı geçebilir. ATLETICO (1) Behramkale Yıldızhan Star yarışının yanın üçüncüsüydü bugün 60 kilo olmasa ve biraz daha tecrübeli biri binebilse çok daha fazla şanslı olurdu. Hafif kilolulardan HILL HEAD (10), hafif kilolarla daha iyi koşsa da Kurtelerin FAITHFUL WOLF (4) ve Mustafa Çiçek hatırına LORD OF DARKNESS (3) kuponlara ilaveler olabilir. Baba Dino'yu bugün kupona yazmadım ama seyredelim biraz ışık görürsek bir sonrakinde değerlendirelim..

2.Ayak: Bu koşuyu iki ihtimali olarak düşünüyorum. Ya MİRNUR (11) kazanacak tek yazalım yada çok at yazmamız lazım, doldurup sürprizi arayacağız diye öngörüyorum. Kaizbert yavrusu Mirnur daha kazanamadı ama adım adım geldi artık istenilen kıvama ulaştı. İlk yarışından sonra uzun bir ara vermişti sonra toparladı koşmaya başladı son üçüncülüğü ile de kendini çok geliştirdiğini gösterdi. Son yarışından sonra 7 galobunu görüyorum ki bu safkan bu kadar ciddi hazırlıkla hedef yapıldığı belli. Ben başka tekle oynadığımdan alternatif kuponlara veya ufak oyunlara bu safkanı tek önerip gerisini kalabalık tuttum.

3.Ayak: 1300 metrede koşulacak bu koşunun oldukça ciddi süratli gitmesini bekliyorum. Bu sürata uymayıp kaçmadan bekleyenler biraz daha şanslı görünselerde kalabalık tutmaya mecbur olduğumuz bir koşu daha gibi görünüyor. Öncelikle eküri avantajıyla BAVİ REŞ (4) bende ön planda olsa da YILMAZHAN (8) ve JUNIOR ZAPPA (1) öncelikli rakipler. Bu üçlü ile ilk etapta geçilebilir daha sonra ise CLARK KENT (3), RED REBEL (2), DEUCALION (5) ve BÜYÜK AJİBA (11) diyeceğim insanın yazdıkça yazası geliyor.

4.Ayak: Aprantiler içerisinde Murat Gündüzeli sırıtıyor belki ama gözlük takılan ve bu yarış hazırlıkları eskiye göre biraz daha iyi olan MADAM ALYA (1) son uzun işinde sahadaki saatçi arkadaşların çok beğenisini kazanmış durumda. Bugün için aprantisi ile uyum sorunu yaşamaz ise kazanacağı yönünde bilgiler geldi bende kuponumda bu safkanı tek olarak değerlendirdim. Kocaeli'deki son uzun mesafedeki Kısa Vade yarışını az farkla kaybeden safkan bugün kısaya geri dönüyor. Bu mesafede başarısı daha çok ve daha uyumlu olarak görünüyor. Dişilere ait yarış Handikap 15 ve kilo olarak çok fazla handikapı da yok. Ben kazanır düşüncesindeyim.

5.Ayak: Kimle konuşsam bana ekürileri başa verdi çok önerdi ama ben bugün ilk planda AĞABATUR (1) düşünüyorum. Safkanın Tolga ile kazandığı şartlı koşu arkasından 60 kilo ile Handikap yarıştaki üçüncülüğü bence tatminkar ve bu gruba yetebilir. Birde Mustafa Çiçek binmesi, özellikle tercih etmesi bence çok önemli. Hatta benim çalışmalarım Kurtel ekürilerinden önce SAFNUR (5) un rakip olarak düşünülmesi gerektiğini gösteriyor. Mehmet Kaya kendi safkanıyla son iki yarışında Kısa Vadelerden başarıyla ayrıldı bugüne göre uzun mesafelerde kazanmayı başardı. Eküriler çok abartıldı gibi geliyor bana başta 1-5 kuponuma yazıyorum devamında eküriler diyorum.

6.Ayak: Son yarışında size KAMÇI (11) dan bahsetmiştim. Eli kulağında her an kazanabilecek duruma geliyor demiştim. İstanbul'da 2100 metrede 50 kilo ile tabelayı tamamlayabildi ama her geçen günde daha iyi duruma geldiğini gösterdi. Bugün bursa'da bu uygun grupta ilk sıraya taşımamız ihmal etmememiz lazım. Yinede NEŞETİM (9) son günlerde çok istikrarlı kooşuyor ilk planda rakip olarak değerlendirmeliyiz. Son yarışından önce ŞAHGÖZÜ (12) için Bursa'dan iyi bilgiler gelmişti ogün ikinci kaldı biraz sık koşuyor ama yazmadan olmaz. ÇOK YAKIN (4) Gündüzeli binmiş ama çok tutulmamış sürprizde yazalım ve son olarak favorilerden KARAŞÖVALYE (3) diyelim bu koşuyu bu beşli ile geçmeye çalışalım.

Diğer ayaklardan azaltır veya iki tekli bir kurgu yaparsanız son ayağa DİYARBEY (7), MALAKKA (1), SULTANBATUR (5) ve YOLAŞAN (10) ekleyebilrisiniz.


ALTILI ŞABLONUM
1.Ayak: 7.6
 
2.Ayak: 11
  / 1.14.8.9.12
3.Ayak: 4.8.1
  
4.Ayak: 1-MADAM ALYA 
5.Ayak: 1.5

6.Ayak: 11.9.12.4.3

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar (150 TL) civarında tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurguların hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez.
Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış....

Yorumlar  

#4 İbrahim Oniki 12-03-2019 00:57
Abim harika tahminler vardı bugün ben senn ufak kurguyu kullandım aynen dediğini yapıp 2. ayak kalabalık tuttum ve altılıyı yakaladım Urfayıda aynı senin teklerle yaptım bi at ekledim necmi diye o geldi ondada sonda kaybettim yazık oldu
Urfa altılıma bak abi burdanda alacaktık parayı
#3 Fatih Yılmaz 11-03-2019 17:42
Urfa olcakmi
#2 Fatih Yılmaz 11-03-2019 17:42
Urfa
#1 Fatih Yılmaz 11-03-2019 17:42
Urada olcakmi

You have no rights to post comments