01.03.2019 CUMA KOCAELİ

01.03.2019 CUMA KOCAELİ

1.Ayak: Kocaeli kumunda 4 koşuda  3 kere ilk üçte kendine yer bulan KUZEY HAMZA (4) uzun mesafeye çıktığı son yarışında çok iyi performans sergiledi. 1800 metrede kazanırken 2.00 içinde yarışı bitirdi. Safkanın bugün 1700 metrede CEASAR'a göre jokey avantajı olduğunu düşünürsek bugünde kazanmasını bekleyebiliriz. Ufak kuponlar KUZEY HAMZA TEK yazarak Altılıya başlayabilirler. İlk ayaktır sağlam başlayalım diyerek buraya at yazacaksak deminde belirttiğim CEASAR (1), ZUMRE (6), HARPUTLU LADY (3) ve RHYTHM CHOREOGRAP (5) yazabilirler.

2.AYAK: Şartlı 3 koşuda Maidenden çıktıktan sonra son beş yarışında Kocaeli’de gayet iyi sonuçlar almış ama kazanamamış ŞAHCAN (11) ön plana çıkıyor. Fakat ben safkanın zor kazanan bir isim olduğunu bugünde zorlanabileceğini düşünüyorum. Özellikle uzun aradan sonra yarış gören ve bugün hiç tutulmayan AKDAMAR (13) safkana ciddi rakip olacaktır. YOLKIRAN (6) önde istediği tempoyu kurabilirse bu vasat gruğta şanslı olacak bri başka isimdir. BU (8) da ön planda gitmeyi seviyor ve yarışın yükünü çekip yinede yarış içinde elinden geleni yapıyor. KELEŞHAN (2), YENİ KRAL (4) ve iki tane dön dolaş yapan ÖZMİHRACE (9) bu koşunun diğer şanslı isimleri olur.  .

3.AYAK: Dişi safkanlara ait Şartlı 4 koşuda ise MISS BALKAN (1) her ne kadar totosuna bakınca ön plana çıkıyor olsa da bence çok safkanın kazanma ihtimali var. Özellikle unutulmuş altlara saklanmış kalmış SARI MELEKLER (7) en başlarda düşünmek gerekir. Yine son yarışı kötü olsa da BLUE EYES (2), derecede iyi çıkanlardan CORAL ROSE (3), Kocaelideki ilk yarışını kazanan MISS SERITANA (5) kuponlarda değerlendirilebilir.

4.AYAK: Altı atın katıldığı bu Maiden koşuda vasat isimler yarışıyor olsa da içlerinden ŞAHIMSIN (4) çok dikkat çekiyor. Uzun mesafe isteyen safkan son İstanbul yarışında ikinci olurken beğenilmişti burayı göslerine kestirdiler 5 gün arayla koşuyorlar ama safkanın kazanacağı bir koşu olarak görünüyor. Bugün 1800 metrelik mesafede kendisine stil olarak uyacak Ali Kaçmaz ile kazanmasını bekliyorum. İlk ayak tek yazıp oynayanlar buraya tek rakip gördüğüm TUMBULYALAZ ekleyebilirler.

5.AYAK: Uzun mesafeleri seven YILDIZHAN STAR (1) Bursa'da katıldığı son yarışında acele etmeden bekledi hızlandığı anda zaten yarışı kazanmış gibiyi düzlükte uzadı gitti kimseye şans tanımadı. Yalnız bu sene BEHRAMKALE (2) ile beraber koştuğu yarışlarda aynı başarıyı gösterdiğini söyleyemiyorum bazen ikiside kötü koştu bazı yarışlarda birbirlerini geçtiler sonuç hep farklı oldu. Bugün taktik değiştirip Behramkale'yi öne salarsa sonlarda çok saldırı ama kolay tempoda giden rakibide durmayabilir. Ben ikisini ayrımsız yazmak taraftarıyım.

6.AYAK: Kısa mesafeli bir başka koşu ile günü Kocaeli için kapatacağız. Bu mesafede SPRING BREAK (12) startta oyalanmaz sorunsuz yarışa başlar ise çok şanslı olacak düşüncesindeyim. Son yarışına favori girdi, 56 kilo ile koştu, üçüncü kaldı, bugün o yarış geçildiği VOLKANIMSIN (6) ile beraber koşuyorlar ve iksiide kilo düştü Spring Break 50 kilo olması ise ayrıca bence kendisi için avantaj olacak. Son yarışları kötü olsa da BRACCIOFERRO (8) bu ikilinin en ciddi rakibi durumunda. Ağır kilo ve Furkan Yüksel ile koşuya katılacak CAPTAIN STEEL (1) yine bugün şanslı olanlardan biri. PLOVDIV (11) için mesafe kısa gelir ama rakipler vasat Ali Kaçmaz çok ters koşabilir. WEST GROVE (10) tabelalarda dolaşıp kazanamayan özürlülerden biri. Bu kadar attan sonra nasıl bu kadar kötü koştuğuna inanamadığım STEEL AND FIRE (14) diyeceği gelişim gösteriyor bombayı yapabilir.

KOCAELİ
ALTILIM
1.AYAK: 4  /  1.6.3.5 
2.AYAK: 11.13.6.8.2.4.9
3
.AYAK: 1.7.2.3.5
4.AYAK: 4-ŞAHIMSIN
5.AYAK: 1.2 
6.AYAK: 12.8.1.11.10.14


HERKESE BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments