22.02.2018 CUMA İZMİR

22.02.2018 CUMA İZMİR

REFFERANCE: Son yarışından önce 2 ay kadar ara veren, verdiği arada iyi hazırlanan ve yarış görüp nefes açan bu safkan ilk ayakta cazip bir sonuç alıp, bir çok kuponu ilk ayakta yatırabilir. Safkanın çim performansının daha iyi olduğu çim yarışlar için hazırlık aşamasında olduğu düşünülüp bugün pek dikkate alınmamış ama bugün uzayan mesafede orijin olarak daha avantajlı olarak koşacak. Altıncı olduğu yarışta birinci olanla aynı saniye içinde bitirdiğini düşünürsek rakiplerin vasatlığı ve istikrarsızlığı ile bugün kendini birinciliğe atabilir. Genelde Handikap 14'ler üstlerden bittiği için ağır kiloluları da yanında başa koydum ama alttan cazip bir at daha çok tutuyorum ve iki yarış önce bugünkü favori çıkan rakiplerini geçmiş ÇALIKUŞU ile birlikte arıyorsanız olarak kuponlarınızda ihmal etmemenizi öneriyorum.

ÖZERBEYİM: Şubat ayı başında 1200 metrede Oğlum Azad arkası ikinciliğinde çok beğendiğim safkan, son uzun mesafeli yarışında pisti dolaşan duran ve buna rağmen çok başarılı koşan BARUTEFE'ye geçilmiş olsa da kısada rövanşı alabilecek durumda. Yapısı itibarı ile tutulması çok zor olan fakat yarışın çok süratli gidecek olması, bekleyenlerin şansını biraz daha yükselttiği için, biri kaçar biri bekler diyerek bu ikiliyi ön plana koymakla birlikte AŞANBEY'i de iyi idman görüntüsü ile kuponuma ekledim.

CELALBABA: Son koşusunda istediği sprinti atacak imkanı bulan safkan önde kaçan rakiplerini atlamış, bariyer dibinden gelen Blackball'a direnmiş kazanmıştı. Bugün yarışı koşturuyorum önde kaçacak olan ciddi rakibi STEEL CRAW'ın yakın takip edecek olan CASTAWAY den etkilenip biraz daha süratlenmesini bekliyorum. Bu tempo artışının son metrelerde CelalBaba için sprint yapıp yarışı kazanabileceği bir ortam oluşturacağını düşünüyorum ama 1400 metre çok ortada kalıyor Ahmet Çelik biraz geç kalırsa yarış diğer iki ciddi rakibi arasındada bitebilir gibi görünüyor. Üçünüde yazmak mantıklı.

KINOWA: Büyük favori durumundaki safkanı tek yazmak pek kupon kurgumuz için uygun değil ama rakiplerini incelediğimde bu safkanın kalitesine yaklaşacak birini göremiyorum. Koşu içinde Ahmet Çelik çok eksik binmeli çok hata yapmalı ki bugün koşacağğı rakiplere geçilsin diyor kuponumda tek bırakıyorum. Program zayıf birde bu safkan gelirse ne verir diyenlere bir sonraki ayakta çok güvendiğim sürpriz yapmasını beklediğim BÜTÜNAY tek yazarak burayı kapamalarını öneririrm.

BÜTÜNAY: İki hafta önce koştuğu Handikap 21 koşuda aprantisinin vasat binişine rağmen bence hiç kötü koşmayan ve buradaki iki rakibine geçilmesine rağmen gelecek için umut veren Bütünay süratli gidecek koşuda, kolay tempoda yarışı sürdürebilirse sonunu iyi getirebilir. 61 kiloluk Güngörağa'nın 2100 metrede liderliği almak için ısrar edeceğini, yarışın temposunun biraz artacağını, Mustafa Çiçek'le Bütünay'ın kaçanların hemen arkasında yarışı kabul edip, biraz avanslı dinç olarak virajı dönerse son metrelerde güçlü ataklar ile koşuyu lehine çevirebileceğini düşünüyorum. Bence bu sefer safkan farklı koşacak.

ALTILIM:
1.AYAK:
8.7.1.4.2.3
2.AYAK: 8.3.2

3.AYAK:
 1.2.4
4.AYAK:
 2-KINOWA
5.AYAK:
4.5.1
6.AYAK:
14.11.3.2.4.10.8.12

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-
Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar (150 TL) civarında tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurguların hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez.
Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

 

Gerisi size kalmış....

 

You have no rights to post comments