15.02.2018 CUMA KOCAELİ

15.02.2018 CUMA KOCAELİ

1.Ayak: Handikap 14 koşu ile Kocaeli altılısına başlayacağız. Formu vasat son koşularında çok ciddi performanslar sergilememiş  isimler bir araya gelmişler. İki üçüncülükten sonra beşinci olmasına pek aldırmadığım ve bugünde başa koyacağım isim SPRING BREAK (7) olacak. OĞLUMBARIŞ (8) ın son ikinciliği iyi ama bugün mesafe biraz farklı Mahmut Turan koşuyu iyi okur yerinde zamanında yürürse etkili olabilir. Ağır kiloya rağmen BRACCIOFERRO (3) ve VOLKANIMSIN (2) sonraki ihtimaller olurlar. YEŞİLLİBEY (5) günündeyse kazanabilecek isimlerden biri. Bu beşli başta yazılacak devamında ALHUN (4), ADALSON (11) ve ARNAVUT (1) çok sürpriz de önerelim, yer kalırsa değerlendirin diyelim.

2.Ayak: İlk ayak gibi bu koşudaki isimlere de güvenmek çok zor. Daha kendini ispatlayamamış yarış tecrübesi az isimlerle, çok koşmasına rağmen istikrarsız ve vasat safkanlar buraya toplanmışlar. Bugün kimin canı isterse o kazanacak gibi görünüyor. Ben kimin canı isteyecek onu bulmaya çalıştım ve mesafenin uzaması uygun görünen, iki yarış koşup ikincisinde beğenilmiş SONTOŞUR (5) başa koydum. Şansı çok ama koşu stili daha oturmadığı için burada koşuyu kafamda koşturunca ne yapacağını kestiremiyorum, favori ama işi zor.  OYMAPINAR (8) bugün önde gitmeye çalışacak ısrarcımı olacak yoksa kaçan olursa arkasınamı yatacak, yarış tıngır mıngır giderse sonda gayanıp kazanmak isteyecek. Adana'dan gelip ilk koşusundan dördüncülük çıkaran TURBO YILDIZ (9) üçüncü sırada değerlendireceğim isim. Bu safkanı da çimmi kummu koşsunlar  bir türlü beceremediler. Nerede yarış var yazıyorlar ama ne rakip değerlendirmesi nede mesafe jokey uyumu aranıyor bugün cazip çıkarsa bizim için avantaj. Bugüne kadar fazlaca kendini göstermeyen, Bursa galopları tatminkar İSKANDİNAV(4) ile hep kulağımıza çalınan CENGİZEFE (2) ilavesini yapıp bu beşliyi başta yazacağız. TÜRKMENSOY koşmaktan bıktı haberleri yok,  Yarışın at için bir özelliği kalmadı bu kadar koşmak çıkıp dolaşmaya dönüştü, ne diyim Maiden at 16. yarışında inşallah iyi koşar. Son olarak mesafe uzadı diye Halid yavrusu YURT YAPAN (7) ekledim.

3.Ayak:
Mesafeler uzadıkça ATAKAN ABİ (2) de kendini daha çok göstermeye başladı. Kocaeli'de 1500 metrede elde ettiği ikincilikten sonra Bursa'da 1800 metrede Maidenden çıkan safkan Halil Altın ile uyum içerisinde. İsteyenler bu safkanı alternatif tek olarak düşünüp bugün mesafenin 1900 e çıkmasıyla kuponlarında tek olarak bırakabilir. Rakiplerinide yazacağım derseniz bu safkanın en ciddi rakipleri CEASAR (3) ile RICH CAT (1) olarak gözüküyor. Diğerlerini çalıştım baktım hayat göremedim maksimum 3 at yazacağım bir koşu olarak belirledim.

4.Ayak: 
Beş at var ama bu koşuyu koşturduğumda EAGLE PAW (1) kazanmak için bana daha yakın geliyor. Sabırlı bekleme yaparak son metrelerde çok kuvvetli gelip kazandığı yarışın ardından Bursa iç pistinde iki galop yaptı ve bu koşuya hazırlandı Tolga ne yapacağını iyi bilir, önde kaçanların hemen dibinde yarışı takip edecek ve King Of The Sun ve Overdose'un beraber  süratlendireceği koşuda, hemen arkalarında yer alıp viraj sonrası liderliği alıp bitirmeye çalışacak. HASKAYA ve AYSEV kendisi gibi sonradan gelecek isimler olsa da onlardan önce yürüyüp avantajı kapıp bir daha kimseye şans tanımayacağını düşünüyorum.

5.Ayak:
Bu koşuda NİNOŞUNOĞLU (1) nun göstereceği performansa bağlı olarak oldukça cazip bir sonuç çıkabilir. Kocaeli ve Bursa'da ki son dört yarışında yapmış olduğu performansları baz aldığımızda bu safkan kazanır denebilir. Favori ağırlıklı oyunların  bu safkanı tek yazması mantıklı olabilir ama ben biraz ters köşe yapıp her geçen gün artan bir grafiği bulunan GARANTİ (2), kendini bulmaya başlayan, gördüğü yarışlar çok yaramış EMİRSOY (5) ve son dördüncülüğüne göre 10 kilo düşen EFE YÜREK (4)  ilavelerini yapacağım.  SAYGON ve SULTANBATUR'un önde birbirlerini çok yiyeceğini düşünerek kuponuma yazmadım. Biri önde yalnız kalırsa bir yerlerde gelebilir, aklınızda olsun iki tekli yaparsanız ikisini de yazmaya çalışın.  

6.Ayak: 
Kocaeli pistinde başarılı yarışlar yapan KAZVAN (2) ın ne yapacağı üzerine kurulu bir yarış.  Son yarışında iç starttan çıkıp öne gelmekte fazla acele etmemiş ve sonlardaki atakları ile ikinci olurken 51 kiloluk sıkleti ile iddialı görünmüş Kılıçsoy arkasında bitirmişti. Pistin ortasından yapmış olduğu ataklar çok ilgi çekici olup, viraja belki biraz daha yerini alarak gelse ortalarda kendine yer bulsa Kılıçsoy'u o yarışta zorlayabilirdi. Safkanın bugün Kocaeli pistinde üzerine aldığı 10 kilo ile yani 61 e çıkan sıkleti ile ne yapacağı ise o yarışına bakarak değerlendirdiğimde kafam biraz karışıyor. Kocaelide Satış Koşusunda at yok tek yazılarak risk almaya değer gibi görünüyor olsa da NEŞETİM (6), ASİ KIRTAY (3) ve ÇAĞLARKAN (10) ilaveleri bana mantıklı geliyor.

ALTILIM
1.Ayak: 7.8.3.2.5

2.Ayak: 5.8.9.4.3

3.Ayak: 2-ATAKAN ABİ
  
4.Ayak: 1-EAGLE PAW
5.Ayak: 1.2.5.4
6.Ayak: 2.6.3.10

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar (150 TL) civarında tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurguların hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez.
Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış....

You have no rights to post comments