13.02.2019 İSTANBUL ALTILI " 7.494 TL"

13.02.2019 ÇARŞAMBA İSTANBUL

Çarşamba İstanbul ve uzun zamandır beklenen tay yarışları karşımızda... Neler gördük, neler duyduk kısa kısa özetleyelim.

1.Ayak: Bu yarışı yorumlamadan önce Agf tablosunda ne çıkacak kim ne vermiş, yarışsever ne oynamış diye biraz bakalım. Yarış hayatına bu koşu ile başlayacak isimler arasında DALLAS ön plana çıkarılmış ve % 35 üstü bir Agf oranı ile açılıştan itibaren favori konumunda duruyor. Geçen gün bir jokey arkadaşımız bu safkanın kısa bir işini yaptı arkasından abi bu at Açık yarış atı anlamadım, sprintte beni aldı götürdü çok iyi bir derece çıktı yarış için konuşalım da ben bineyim dedi. Dedi ama binemedi Ayhan Kurşun deklaresi yaptılar. Bu safkan uzun zamandır hazırlanıyor ama ön ayaklarında ufak tefek sorunlar olduğundan tam randıman verip vermeyeceği belli değildi. Görünen o ki sorun koşmasına engel olmayacak idmanlarında çok iyi dereceler çıkarıyor. Yalnız yarış farklı galop farklı hiç belli olmaz kötü de koşma ihtimali var. Zaten Anneden VESELY'nin kardeşi olduğunu görürsünüz Vesely'de idmanda ayakları yere değmez yarışta istenilen performansı tam olarak göstermez. O yüzden DALLAS (2) bende de ilk at olmasına rağmen tek yazılmaz. LEWANDOWSKI (6), KEEP DANCING (3), BRAVEKING (1), BLACK CANARY (7), KEEP DANCING (4) ve MASMAVİ (9) ilavesi ile bu yarışta sürpriz olmasını bekleyeceğim.

2.Ayak: GÜLDÜR GÜLDÜR Show Tv'de yeni sezona başlamadı ama Velefendi'de Ocak sonunda koştuğu yarışla vbu safkan kazanmaya başladı ve bugünde kazanacak kadar iyi durumda. GÜLDÜR GÜLDÜR (5) benim için aynı yarışı koşup aynı taktiği sahaya yansıtırsa alternatif tek adayıdır. Mesafenin 200 metre uzaması safkanın avantajı olup iyi bir bekleme ile viraj sonrası nereden yol bulursa oradan gelir son metreleri kendisiyle birlikte atağa kalkacak olan YAĞIZAT (2) la beraber koşar görüşündeyim. Yağızat'ın 4 kilo eksik koşacak olması kendisi için avantaj olacaksa da Gökhan Koakay yerine Danyal Kaya bineceği için bu avantaj dezavantaja da dönebilir. Ben GÜLDÜR GÜLDÜR TEK öneririm ama şablonda bri tekimzi dah aolacağı için isteyen bu ikili ile birlikte yer varsa BOTAN (6) ilavesini de yapıp koşuyu sağlam geçebilirler.

3.Ayak:  Geçen yarışında süratli isim Sahipbey'den liderliği almayınca kısa mesafede sonlarda ne kadar etkili gelse de onu atlatamayan ULUKIZ (9) hemen jokey değişikliğine gitti ve Ahmet Çelik üzerine bindi. Büyük ihtimal bu yarış kim gelirse gelsin takma takılma bekleme öne düş git diyecekler Ahmet'te onu yapmaya çalışacak ama bu yarışta liderliği alıp gitmek o kadar kolay olmayacak. Stilinde rakipler yanında Ulukız 5 kulvardan çıkarken içindeki dışındaki isimlerden etkilenir, Kazdağı özellikle sık koşmasına rağmen liderliği çok ister, zorlar alır basar gider o zaman yarış karışır. DALİCİM (3), DÜŞLEM (8) ve ŞAHİNTER (7) ilaveleri ile koşuyu dört isimle geçmek niyetindeyim. Yinede Ulukız risk almayı sevenlerin, favori ile burayı geçelim diyenlerin  değerlendireceği bir isim olabilir.

4.Ayak: Kendisinden beklentilerin çok yüksek olduğu JACK SPARROW (2) 81 günlük bir aradan sonra Handikap 15 yarışla sahalara geri dönüyor. Maidenden çıktıktan sonra arka arkaya iki tane Handikap 15 kazanmış olan safkan bu koşu öncesi verdiği araya rağmen o kadar iyi durumda ki bu dinlenmek çok yaramış ve tam anlamı ile bir üst gruba dahi saldıracak hale gelmiş. Dün sabah Seyisinin bu yarış için yorumu "Ya Birinci, Ya Birinci" oldu ki  bende yakinen gördüm, safkan eskiye oranla bir kat daha güzelleşmiş durumda. Bugün bu safkanın üçüncü at olarak oynanıyor olması bizim için büyük avantaj. Furkan'a güvenmemişler ve verdiği araya bakarak safkanı pek ön plana çıkarmamışlar ama biz bu şartlarda avantajlıyız tek yazacağız kazanırsa ki ben kazanacağına çok inanıyorum güzel bir kurgumuz olacak.

5.Ayak: Çok hazır bir tay olan ERDEMİRCİ (5) ye Karataş binecekti ama Dubai'ye gittiği için at Ayhan Kurşun'a kaldı. Bu koşuya uzun zamandır hazırlanan bu safkan Baha Yargı'nın kısa idman programları ile kendini yarışta idmandakinden bir kat daha fazla gösterebilecek durumda. At üzülmeden koşmaya bıkmadan buraya geldi, çok farklı bir Luxor temsilcisi karşımızda olacak deniyor. Yinede ben koşuda dikkatimi çeken CARROT (3), BELLA BRAVA (9) ve KARA TİMUR (6) ilavelerini kuponuma yaptım.

6.Ayak: Son ayakta bizim farklı bir gözle izleyeceğimiz  WINNERS PRIDE (14) koşuyor. Safkanın bu eküride tatminkar koşuları var ama bir kademe daha yukarı seviye atlaması olabilir, bir türlü bunu gerçekleştiremiyor düşüncesindeyim. Bir basamak var onu geçse yürüyecek gidecek belki ama bir türlü gerçekleştiremiyor diye düşünüyorum. Bugün ilk ikiyi zorlayacağını dördüncülükten daha yukarı bitireceğine inanıyorum. Öncelikli rakibi çok gizli hazırlanan ve 50 kiloluk sıkletine rağmen son vasat yarışlarına bakılıp pek şans verilmeyen OCEAN DRIVE (11) olacak. Bu safkanda çok hazır durumdaymış ve idmanlarında ayakları yere değmiyor deniyor. Daha sonra MISTER BOND (7), CARUSO (3), CERENSEL (4), TORPEDO (17) ve MAKARACI ÇOCUK (2) ilavesini öneririm.

İSTANBUL ALTILIM
1.AYAK:
2.6.3.1.7.4.9
2.AYAK: 5
 / 2.6 
3.AYAK: 
9.3.8.7
4.AYAK:
2-JACK SPARROW 

5.AYAK:
5.3.9.6
6.AYAK:
14.11.7.3.4.17.2

BOL ŞANSLAR

 

 

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- 
Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

 

Yorumlar  

#1 Mehmet 14-02-2019 09:26
VALLAHİ SÜPERSİNİZ. BEN HER NE KADAR FAYDALANAMASAMDA GERÇEKTEN TESPİTLER HARİKA. GEÇEN HAFTA PAZAR GÜNÜNDEN SONRA BEN İŞİ GEVŞETTİM PARA YETİŞMİYO. FAKAT DÜNKÜ İSTANBUL YARIŞLARINDA PARMAK BASTIĞINIZ NOKTALAR DŞKKATE ALINSA 10 TL YE BİLE BULUNACAK ALTILI. TEBRİK EDERİM.

You have no rights to post comments