10.02.2019 PAZAR İZMİR

10.02.2019 PAZAR İZMİR

Bugün İzmir'de vasat bir program var... Özcan Yıldırım İzmir tercihi yapmış bir kaç yarışta çok şanslı görünüyor. Ahmet Çelik'te burada ve Demirturbo için gelmiş görünüyor. Selim Kaya zevk yapıyor, yalnızca Grup yarış biniyor, atını bırakmamış Egeberk için İzmir'e gelmiş.

Adana biraz daha cazip gözüktüğü için ağırlığı oraya verdim. Adana'da yağmur yokmuş ama pist ıslakmış, her an her şey olabilir deniyor, Karataş büyük favorilere binmek için Adana'ya gelmiş, onu yıkıp kuracağımız oyun beklediğimzi gibi sonuçlanırsa cazip olabilir, İzmir'i ufak yapalım hedefimiz Adana'da olsun.

BÜYÜKBABA: Son yarışlarında pek varlık gösteremese de bugün için önde kolay gideceği ve rahatsız edilmeyeceği bir grup yakalamış gibi görünüyor. Mertcan Çelik ve 60 kiloluk sıklet dezavantaj olarak karşımızda duruyor ama hani bugün İzmir'de bir ayakta cazip bir at gelecekse sanki ilk ayak cazip bitecek, sürprizi yapacak atta Büyükbaba olma ihtimali var diye düşünüyorum. VICTORY WAY:  Son yarışını bu grubun nerdeyse tüm atlarını geçerek kazandı ama Onur Yıldız'ın usulsüz kulvar değiştirmesi nedeniyle ikinciliğe atıldı. Düz yolundan gitsede kazanırdı ama çocuk ata hakim olamamıştı. Bugün kilolar tüm atlarda düştü rakipler biraz daha fazla kilo kaybetti şansları arttı ama ilk ayak bu safkansızda oynanmaz.

AKSAKALLI: Young Bond ve Babadöker gibi güçlü rakipler yanında güzel mücadeleler vermesine rağmen ikidir ikinci kalan bu safkan bugün geçebileceği rakipleri yakaladı. Uzun ve kolay bir iş yaptı bu koşuya iyi durumda gireceğini gösterdi. Son yarışında yarışın başında öne sarkmakta gecikmiş virajdan sonra öne gelmiş dışa açılmış ikinciliğe girmiş ama avans alan Young Bond'u yakalamasına rağmen geçememişti. Gökhan Gökçe ilk 200 metrede startta kalan atın bile gerisine düşmüş, aralarda kalmış sıkışmış atını yarışa adapte edememişti. Bugün Özcan aynı hataları yapmaz kazanır düşüncesindeyim.

CELALBABA: Son koşusunda istediği sprinti bir türlü atamayan bu safkan ayak değiştirip temposunu arttırması beklendiği anda da dışına gelen rakibinden etkilenmiş, pusmuş kalmış arttıramamıştı. Bugün önde kaçacak olan rakibi STEEL CRAW'ın temposunun bozulabileceğini, startta kalmaz ise BLACKBALL'ın onu yalnız bırakmayacağını hesap edersek, son metrelerde CelalBaba için sprint yapıp yarışı kazanabileceği bir ortam oluşabilir.  

DEMİRTURBO: Yarışın temposunu belirler ve kimse üstüne gitmez ise verdği arada çok güzelleştiğini gördüğüm son yarışındaki başarısını tekrarlayabilecek safkan çok şanslı olur. Ahmet Çelik demiştik bu safkan için geldi normalde Çetin Ok yazacaklardı o heyecan yapıp bir aksilik yaşamasınlar diye çağırdılar geldi bindi ve beğenirse, kazanırsa bu safkanla devam edecek gibi görünüyor. EGEBERK ve MEMDUHAĞA rakipler onlarsızda olmaz.  

PERFECT RUNNER: Kum pistte çok güzel yarışlar yapan safkan Maiden ve Handikap 15 kazandıktan sonra uzun mesafede üçüncü kalırken önde temposunu biraz yükseltmesine sebep olan Grand Zoff yüzünden son metrelerde kuvvetli gelen rakiplere direnememişti. Aslında önde çok gidip boşuna tempo yükseltmiş 1900 metrede kendini başlarda bitirmiş gücün sonlara saklayamamıştı. Bu sefer öyle olmaz, bu safkana kimse takılmaz, takılanda kendini bitirir diyor Özcan Yıldırım ile bu safkanın kazanacağını düşünüyorum..

ERGİNSOY: Handikap 14 yarışlar genelde ağır kilolular arasında biter ama ben bugün sürpriz beklediğim bu koşuda aşağıdaki hafif kilolulardan çok iyi performanslar bekliyorum. Başta tuttuğum ERGİNSOY son günlerde formunu yükseltmeye başlayan devamlı takip altında olması gereken bir isim. Başa koyup çok at yazdım sizde mümkün olduğunca tuttuğunuz isimlerle süsleyip bir kupon oluşturun.

Ben kendim oynarken iki tekli  22 TL'lik oynayacağım. Geniş oynayanlar için büyük kuponda koydum ama büyük ikramiye biraz zor ihtimal gibi görünüyor 

ALTILIM
1.AYAK:
2.7.4.6.5.3

2.AYAK: 5-AKSAKALLI

3.AYAK: 
2.1.5              
4.AYAK: 2.3.4 

5.AYAK:
4-PERFECT RUNNER
6.AYAK:
 8.12.13.2.9.4 

BOL ŞANSLAR

 

 

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- 
Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

 

You have no rights to post comments