03.02.2019 PAZAR İZMİR

03.02.2019 PAZAR İZMİR

HAVE A NICE TRIP: Hayatının ilk yarışından beri oynadığımız bu safkan 12 koşuda 3 birincilik aldı, toplamda 9 kere tabela yaptı  ve uygun grupları yakaladığında hep başarılı koştu. Aslında bugün İzmir'in ne ikramiye vereceğini bu yarışta anlamaya başlayacağız bu safkan kazanırda güne favori ile başlarsak devamıda öyle gelebilir. Ben ikramiyenin ilk ayaktan yükselmesini beklediğimden son yarışında da çoğu zaman olduğu gibi start gerisinde sinir yapıp, yarış içindede kendisini bozmaya koşan bir rakibi olunca kötü performans sergileyen AKYAZILI HAKAN başta olmak üzere çok at yazıyorum. Dileyen iki atla kısaltıp geçebilir, isteyen hepsi deyip cazip isimleri bekleyebilir.

NİLDA: Geçen sene aralıklarla koşan ve bir türlü istenilen kıvama gelemeyen safkan bu sene Ocak ayında üç yarış yapıp düzeldiğini gösterince bugünde favori olarak ilk sıraya koyulmayı hakketti. Son Kısa Vade 6 yarışında çok büyük fark yemeden dördüncü kalan, bugün o yarışa göre 4 kiloda aşağı 51,5 kilo koşacak safkan bugüne kadar koştuğu 84 yarışın hiç birinde bu kadar hafif koşmamış. Çok güvenilir tek yazılırmı derseniz, günün bankosu olur demeye cesaret edemedim ama alternatif tek olarak yazmanızı önerebilirim. Riskli olması önde birbirini bitirebilecek atların var olmasından kaynaklanıyor. Favori çıkan iki isim önde gitmeyi severse ve birbirlerini zorlarlarsa bekleme yapmayı seven plase isimlerin şansı artacak. Zaten rakipleri de çok sürpriz isimler değil, hep görünen atlar ilk beş atın dışına çıkmayacak bir yarış olarak düşünüyorum.

AÇIKEL: Bugün sürpriz olacaksa onu yapmaya en büyük aday Açıkel olacak. Safkan verdiği aradan sonra bugün en büyük rakibi BABAUÇAN ile beraber koştuğu yarışında çıkışta hemen liderliği almış kendi temposunu yarışa kabul ettirmiş ve virajda rakibine liderliği vermesine rağmen yarıştan pek kopmamış beşinci kalırken 3 ay aradan sonra harika bir performans göstermişti. Bugün nefes yönünden daha kendini geliştirmiş, yeterli kondüsyona ulaşmış durumda ve geçildiği rakibinden rövanşı almak için sahada olacak. Bu iki isim önde giderken Kurtel ekürilerinden birinin bu safkanları bozmak adına önde tempoyu çok yükseltebileceği hesaba katılırsa POMALİN ilavesi de yapılabilir diye düşünüyorum. RÜZGARBERK içinde son dakika iyi koşacak bilgisi geldi. İki favori rakiplerini AGF'de ayırmışken bizim tercihimiz AÇIKEL başta daha sonra diğerleri olacak.

CAN DADAŞ: Yarışın başında DOMBRA'ya liderliği verip hemen arkasında bir yer tutup koşuyu orada takip edeceğini düşündüğüm safkan idareli gidip sprint atan rakiplerinden önce Dombra'yı atlatıp son metrelere kadar kendi gücünü koruyup kazanmayı hedefleyecek. Bu grubun bir çoğu son yarışlarında beraber koşup koşu içindeki tempolara ve taktiklere göre birbirlerini geçtiler, geçildiler çok ortada yarışlar oldu. Son Dombra-El Nino yarışı veya Can Dadaş-Katma Değer yarışı bile bu safkanların birbirlerini günün şartlarına göre geçebileceklerinin göstergesi. Bugünde 2000 metre mesafe çok net SEVENTH SENSE dahil hepsini kuponda bulundurmak lazım.

GÜNIŞIĞI: Son yarışlarını kazanamıyor olsa da bugün için farklı bir taktikle iyi hazırlık devresi geçiren safkanın üstüne gidilmeden yaptığı hazırlıktan sonra yarışta kendini bir kat daha fazla göstereceğine inanıyor herkes Karataş oynarken bu safkanın kazanmasının kuponları biraz cazipleştireceğini düşünüyorum. Önde kaçacak GOLDEN KING rahatsız edilmez kendi temposuyla giderse şansı yüksek ama bunu benim gibi tüm antrenör at sahipleri de biliyor. Karataş'ın daha adapte olamaması da ortadayken gelebilecek plase isimler biraz kuponu cazipleştirebilir.

ERENDIRA: Son ayakta Kısa Vade yarışları bırakıp kazanmak için Şartlı 3 e gelen ERENDIRA var. Safkanın son yarışları kötü olsa da bu grubun atı hiç değil, yanında kendi temposunu bozacak, biraz zorlayacak ve yarışı karıştıracak hiç bir isim yok. Bu yarışa kadar favorileri devirdik geldik, burada Erendira'nın yanına yazacak at bulamadım. Zaten ikinci at verilen isim Jokeyi yüzünden de oynanmış, biraz ilgi çekmiş 2017 den sonra 1 sene ara verip 2018 de yarış görmüş SIMPLY RED... Bu safkanın çim yarışlarını hedeflediğini düşünüyorum, diğerlerinde de bir varlık göremedim.

ALTILIM
1.AYAK: 5.1
/3.4.2.6

2.AYAK: 
9/8.6.2.7
3.AYAK: 7.1.2.6

4.AYAK: 1.6.3.4.5.2

5.AYAK: 
4/2.5.1
6.AYAK:
 1-ERENDIRA

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- 
Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

 

You have no rights to post comments