01.02.2019 CUMA KOCAELİ

01.02.2019 CUMA KOCAELİ

1.Ayak: Yarışın başlarında tempo yükselir en az iç at liderlik mücadelesi yapar. Bakıyorum favori önerilenler bu önde kaçacak atlar ve Kocaelini pistini iyi takip eden hem İstanbul'da ki arkadaşlarımız hem de sabah görüştüğüm Kocaeli de'ki dostlar bu safkanlar üzerine yoğunlaşıyorlar. Özellikle ELFİDAM (6) ve AMAZIG LOVE (1) her yerde ön planda ama bu ikili hiç kimse gitmese bile önde olmak zorundalar. Start çıkışı ile birlikte birbirlerini sürükleyerek önde liderlik mücadelesi içinde olacaklar. Bu mücadele sona kadar sürüp iki isim ilk iki sırayı alabileceği gibi temponun yükselmesinden yararlanabilecek CERENSEL (3), WANNABE (5) ve KOMSHU (4) da yarışın bence şanslı olabilecek isimleridir. Tempo ağır giderse öndekiler bundan yararlanır ama ağır gitme ihtimalini zayıf görüyorum o yüzden yarış karışır diyor beşinide kuponuma yazıyorum.

2.Ayak: HAZELNUT (1) önceki yarışlarına göre ağırlaşan kilosu ile Maiden ve Şartlı 2 de gösterdiği başarıyı tekrarlamakta zorlanacak gibi görünüyor. Yapabilirmi yapar bir şey diyemem bu kiloyu da kaldırırsa kalitesi safkanın yine birinci olmasını sağlayabilir. Bizim için bu favori safkanın gelmesinden çok gelmemesi önemli ve kilo handikapı da varken İstanbul'da çok iyi hazırlanıp Kocaeli'ne geçmiş olan HORONGÜZELİ (2) öncelikli rakip olarak değerlendirelim. Bu iki isimde yarış içinde beklemeyi tercih edip uzun mesafede sonlardaki atakları ile iddialı olacak isimler. Bu iki ismin aksine DUŞO MOYA (5) bugün kimse gitmez ise kaçabilecek normalde de bir kaçan olduğunda onu yakın takip edip sprinte rakiplerinden önce başlayıp avantaj elde edecek bir safkan. O yüzden form durumu da tatminkarken her kuponda kendine yer bulmalı. Bu koşuda sürpriz kim olur diye araştırıyorum bazı atlar kapalı kutu çıkıyor onlardan biri tahminen Ankara'da hazırlanıp gelen, orada şu anda saatçi olmadığı için nasıl çalıştığı bilinmeyen ve boş at olmadığı söylenen LADY WILMA (7) ile önde kaçıp bitirebilecek maidenden beyaz bayrak ayna yapıp çıkan CORAL ROSE (4). Yer kalırsa bu iki ismi ve yazmadığımız diğer iki safkanı değerlendirelim.

3.Ayak: 4 yaşlı Arapların Maiden mücadelesinde SOFRATEPE (6) oldukça güvendiğim bir isim. Kocaeli'deki hayatının ilk yarışını oldukça şanssız şekilde burun ucu farkıyla kaybeden safkan bu koşudaki üç rakibini uzak geçmişti. Şimdi Agf den bakıyorum o gün uzak geçtiği Namzet'le oranlar yarı yarıya çıkmış. Bu safkan arkasından İstanbul'da koştuğu yarışında altıncı oldu kötü koştu diye düşünmemiş ilk sıraya taşımış safkan bayağı ilgi çekmiş. Bende alternatif tek olarak önereceğim ama bu kadar favori çıkması bizim işimize gelmez, hemde yarış uzadı tüm dengeler değişebilir diyerek her yarış oynadığımız önde yarışı kabullenecek ve Sofratepe ile birbirlerini bozarlarsa yarış karışabilecek olan HAKKAK (4) ile takip atlarımdan olan uzunda daha başarılı olacağına inandığım BARUTEFE (3) özellikle yanına yazacağım. Bu koşu bu üçlü ile geçilir ama çok tek adayı ve az atla geçilecek yer var dileyen burayıda kapatıp sürprizi arayabilir.

4.Ayak: 3 yaşlı İngilizlerin Şartlı 3 mücadelesinde tüm safkanlar eşit gibi duruyor. Son yarışlarını kazanmış iki isim GREEN CASTLE (1) ve LARVOTTO (2) rakiplerden bir adım önde olsalarda diğer üç isim sırasıyla MUTINEER (3), KIZIM AZRA (5) ve YILDIRIMHAN (4) da kuponlarda olmalı.

5.Ayak: Kocaeli de gayet başarılı yarışlar yapan EGEBEYİ (2) nin bugün için İZmir Bursa'da çok iyi gruplarda başarılı performanslar sergilemiş ve son yarışında rakibini geçmeyide başarmış KUTLUERİNOĞLU (1) gibi ciddi bir rakibi var. Diğer isimlerin bu ikilinin ikisinide geçebileceğini hiç düşünmüyorum.

6.Ayak: Son ayağa kadar ne kadar favori varsa yıktık geldik ve burada da Agf 'de favori çıkmış olmasın arağmen kimsenin tek yazmayacağı bir ismi tek olarak yazdık. Gayet güzel bir kilo yakalayan, Ali Kaçmaz gibi bu kilolara en iyi binen jokeylerden birini üstünde bulan, Ali'nin de inanarak bindiği ve kazanacaını düşündüğü MISTER BOND (9) benim kuponumda tek başına olan isim. Kapanışı İstanbul'da çok iyi hazırlanıp Kocaeli'ne geçen ve bu pistte daha önce koşmuş ikincilik almış bu safkanın yapacağına inanıyorum.

Normalde kuponun ufak halini 31,5 TL'lik kısmı oynamak bugün altılıdan çok ikramiye beklememek lazım. Ama benim gibi bu tip altılılar çok para verir diye düüşünen ve macera arayan üyelerimiz her zaman oluyor. Onlar için kuponun büyük kısmınıda paylaştım.

ALTILIM
1.AYAK:
6.1.3.5.4
2.AYAK: 
1.2.5  /  7.4.3.6
3.AYAK: 6.4.3       

4.AYAK:
1.2.3.5.4
5.AYAK: 2.1 

6.AYAK:
 9-MISTER BOND

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- 
Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

 

You have no rights to post comments