11.01.2018 CUMA KOCAELİ

11.01.2018 CUMA KOCAELİ

ŞEPŞEKER: Hem jokey seçer, adamına göre koşar, hem de pist bu safkan için çok önemlidir. Kocaeli'de ikinci olduğu yarışında belki uzak geride ikinci ama sonlardaki atakları çok iyi. Devamında Bursa'da daha hafif kilo ile çok kötü bir performans ve yarışın sonlarında resmen yürüdü geldi. Bugün mesafe 1800 ve hiç öne gelmeden, tamamen son metreleri bekleyecek bir strateji uygulayacaklar. Kaçanların durmasını bekleyecek son metrelerde dökülenleri temizleyecekler. Büyük şansı olduğunu düşünüyor başa yazıyor alternatif tek veriyorum ama ENERGİN, ŞAHCAN, KIRMIZI ELMAS ve TUMBUL ŞEN diğer ihtimaller.

NEDİMHAN: İstanbul çalışmalarında oldukça beğendiğim bu safkan Kocaeli ve bursa pistlerini tercih edip gayet başarılı yarışlar koşmaya başladı. İlker'de atı bırakmıyor nereye gitse onla beraber ve bugün 50,5 gibi çok uygun bir kilo yakalamış durumda. Geç form tutup, yeni yeni iyi koşular yapmaya başlamış ,handikap puanı çok yükselmemiş isimler için bu tür yarışlar çok elverişli oluyor. Ben yine bu safkanıda alternatif tek olarak önerrm ama aklıma takılan iki sim var yer kalırsa siz yazmaya çalışın PAMUKBABA ve SAVAŞATI çok ters koşabilecek iki isim, değerlendirebiliyorsanız kupona ekleyin.

MANKENCAN: Son yarışlarında ikincilikler alırken Nevzat Avcı ile kötü performanslar sergilemeyen bu isme bugün Kdari Tokaçoğlu deklaresi yapıldı. En azından Nevzat çok hafif bir binici kilo ilavesi alıp biniyordu Tokaçoğlu tam kilosunda binecek ağırlıklar safkanı etkilemeyecek diye düşünüyorum. Kazanacağı konusunda ise kesin emin değilim. Performansları iyi görünüyor ama hep bir eksik var birincilik zor gelecek diye gösteriyor. Birde AGF'de % 60 a yakın çıkmış gelin devirelim cazip bri isim kazansın altılı biraz paraya gitsin.

ASİKIRTAY: Hafif kiloyu bulduğunda ters pist koşullarına rağmen birinciliği alan ve 2018 i iyi kapatan bu safkan Bursa'da 58 kilo ile katıldığı Şartlı 4 koşuda istediği uzun mesafeyi bulmasına rağmen vasat bir görüntü çizmişti. Bugün kilo olarak çok hafif olmasa da grubun kendisine uygunluğu, Kocaeli pistinin yumuşaklığının avantajı, ve önde gidecekleri sonlarda gelip geçebileceği düşüncesi ile ilk sırada kuponuma yazıyorum. Yinede bu koşu karışık yarış içindeki taktikler sonucu belirler az atla geçmeyelim.

İLKAAN: 55 kiloluk sıkleti İlkaan en son ne zaman yakaladı bakmadım ama bu kilo ile, sevdiği pistte Furkan Yüksel ile çok koşması lazım. Tabi bu safkanda % 60 Agf çıkmış kuponların büyük bölümünde tek olacak, o yüzden bana rakip gördüğüm tek isimle yıkmak mantıklı geldi yanına çalışmalarını oldukça beğendiğim, iyi hazırlık devresi geçrmiş WHITE HEART LINE yazdım.

LOKUMOĞLU: Son ayak çok istikrarsız safkanların yarışı ve koşu baştan sona çok süratli gidecek gibi görünüyor. Lokumoğlu'da bu süratli gidecek yarıştan en iyi faydalanabilecek iyi bekleme yaparsa son metrelerde gelip kazanacak isim olabilir. 53 kiloluk sıkleti aprantilere ait bu koşuda oldukça önemli. 60 kiloluk rakipleri yarışın temposunu verirken sabırla beklerse, kolay gidiyor diye safkanı erken öne atmazsa Tamer Ünlütürk, geen sene 77 yarışta hiç elde edemediği birinciliği 2019 da alabilir. Yinede yarış çok zor her türlü sonuca açık bütçenize göre sıralamayı değerlendirin.

KOCAELİ  ALTILIM
1.AYAK:
  3 / 2.4.8.6
2.AYAK:   8-NEDİMHAN 
3.AYAK:   4.2.6.5
4.AYAK:  
6.2.4.5.3.1
5.AYAK:
  4.5
6.AYAK:
  11.9.8.10.12.1.6.7.4 

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- 
Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

 

You have no rights to post comments

Son Tahminler

94 ziyaretçi ve 9 üye çevrimiçi

İstatistikler

Kullanıcılar
4112
Makaleler
1879
Makale Görünüm Sayısı
1347357